Hiç aşık oldun mu?
Olmadıysan hiç aşkı duydun mu?
Peki aşkın en tutkulu anına tanık oldun mu?
Hem de yarım kalmış öyküsüyle…
Yaşanmamışların düşsel büyümesiyle…
Aşk tanımın ne?
Aşkı aşkla mı tılsımlamak istedin?

Sana diyorum ey platonik!
Yoksa aşkı aşıktan devralırkenki halinle misin hala?
Ya sonrası?

Nedir aşkın, bir ömür en doruk noktası?
Sen hepsini unut ve ruhun serüvenine düş birazdan.

Çünkü birazdan sahnedeki ruhlar, sana aşkın acısını anlatacaklar!

Yarım kalmışlıkla, düşle ve büyüyle!

Erturgut Sanat’tan İzmir’e yakışır dev bir proje daha geliyor. Sanat adına yaptıkları çalışmalarla İzmir’i temsil eden, sanat alanında tüm Türkiye’ye ye bir girişim örneği olan Erturgut Sanat, şimdi de öğrencileriyle Erturgut Oratoryosu’na ilk adımı atıyor.

 
Erturgut Oratoryosu Yolda! | Mısra'dan Senfoni'ye

Erturgut Sanat Orkestrası

Tüm gelirinin yardım amaçlı olarak bağışlanacağı konserlerin haberini veren Murat Erturgut, her geçen gün daha da büyük projelerle İzmir’de sanatı daha iyi bir yere getirmek istediklerini dile getiriyor.

 
Daha önce düzenlenen ve tamamı öğrencilerden, hobi amaçlı müzik yapmak isteyen bireylerden kurulu olan Erturgut Sanat Orkestrası her geçen gün büyümeye ve ilklere öncü olmaya devam ediyor. Erturgut Sanat Orkestrası’nın bundan önceki projesi olan Barış Manço şarkıları çok ses getirdikten sonra Erturgut Oratoryosu da çok ses getireceğe benziyor.
 
Peki yeni oratoryo projesinde neler olacak?
 

Aşk temasının işlendiği senfonik konserde, farklı şairlerin şiirleriyle dinletiye tiyatral bir içerik kazandırılıyor. Mısradan müziğe akan bir saatlik yolculukta, izleyiciler, aşkın insan üzerindeki tutkulu etkisine tanıklık ediyor. Sözcüklerle müziğin içiçe geçtiği devingenlikte, görsel ve işitsel olarak büyüsel bir atmosferin yaratıldığı gösteri, İzmir’ de bir ilke imza atacak nitelik ve içerikte, tüm İzmir’lileri bekliyor.

Güncelleme:

Erturgut Sanat Orkestrası’nın 55 kişiyle, 50 öğrenciyle ve 5 öğretmeniyle sahnede 55 kişiyle performans sergilediği unutulmaz konser izleyenleri büyüledi! Sanat dünyasına damga vuran bu tiyatral konser sonrası izleyiciler bu aşk dolu performansı 2. kez izlemek için sabırsızlıkla beklediklerini dile getirdiler.

İşte o etkinlikten kısa görüntüler!

Bu kez çok farklı bir içerikle 50 kişilik öğrenci orkestrası ve öğretmenleriyle karşınızdayız!

Erturgut Sanat Merkezi paylaştı: 19 Mart 2018 Pazartesi