En Uygun Keman Nasıl Satın Alınır?

Bugün sizler için en uygun bir kemanın nasıl seçilebileceği hakkında “En Uygun Keman Nasıl Satın Alınır?” isimli bir yazı hazırladık. Bu yazıyı okuduktan sonra, keman seçimi yapacağınız zaman, kendinize güvenerek en iyi seçimi yapacağınıza emin olabilirsiniz.

Bizi keman öğrencilerimizden dinlemek için tıklayınız.

Bu yazıda bulunan bilgilerin hepsi hem öğretmenlerimiz hem de öğrencilerimiz tarafından tescillenmiş bilgilerdir. Dememiz o ki bu yazıda bulunan bütün bilgilere güvenip, uygulayarak test edebilir, kendiniz için de kanıtlayabilirsiniz.

En-Uygun-Keman-Nasıl-Satın-Alınır

Bu yazıda bulunan konular şunlardır;

♦ En Uygun Keman Nasıl Satın Alınır?

♦ Marka Araştırması

♦ Müzisyenlere Danışmak

♦ Kemanı Denemek

Dilerseniz sizler için en uygun kemanın nasıl seçilebilineceği hakkında “En Uygun Keman Nasıl Satın Alınır?”  isimli hazırladığımız yazının içeriğine geçelim çünkü bu yazıyı okuduktan sonra, en iyi, kaliteli ve profesyonel keman seçimi yapacağınız zaman, kendinize güvenerek en iyi seçimi yapacağınıza emin olabileceksiniz.


En Uygun Keman 

En uygun kemanı bulabilmek için ilk adımı atmış bulunmaktasınız çünkü araştırıyorsunuz. Araştırmak, bir alışverişin ilk ve en önemli aşamasıdır. Eğer araştırmadan bir alışveriş yaparsanız, her daim karlı satıcı, zararlı ise siz olursunuz. Nasıl ki bir araba, ev, kıyafet vs. satın alınacağı zaman araştırmalar hatta büyük araştırmalar yapılıyor ise, enstrüman satın alınacağı zaman da aynı araştırmanın yapılması gereklidir. Çünkü piyasadaki araba çeşitliliği kadar enstrüman ve marka çeşitliliği mevcuttur. Bir keman almaya karar verdikten sonra yapacağınız ilk araştırmayı, markalar konusunda uygulamanız gerekmektedir. Keman için en kaliteli, en uygun fiyatlı fakat bir o kadar da güzel performanslı kemanları hangi markaların ürettiğini bulmak, sizin çoğu markayı elemenize yardımcı olup, seçeneklerinizi azaltarak en uygun kemanı bulma yolunuzu aydınlatacaktır.

Peki bunu nasıl yapacağız?

Marka Araştırması

Marka-Araştırması

Marka araştırması yapabilmek için en uygun dönemde bulunmaktayız. İnterner bir tık uzaklıkta, telefon hemen yanımızda. Araştırma yapabilmek için tek yapmanız gereken bilgisayarınız açmak ya da telefonunuzdan internet tarayıcısına girip “Keman Markaları” yazmak olacaktır. Bunu yazdıktan sonra zaten internet dünyası, size en kaliteli geçmise sahip ve en kaliteli ürünleri üreten keman üreticilerini çıkartacaktır. Bu markalar arasından en yukarıda gelen 3 tanesini listeleyerek başlayabilirsiniz.

Müzisyenlere Danışmak

Müzisyenlere-Danışmak

İkinci aşama ise müzisyenlere danışmaktır. İşin bilenine, satın alınacak bir şeyi gösterip fikrini almak hem kendinizi rahatlatır hem de konu hakkında sahip olduğunuz bilgileri aktarır, sonuçta bir elin nesi var, iki elin sesi var. Diğer müzisyenler ile tartıştıktan sonra yapmanız gereken şey, en çok olumlu yorum olan markayı en başa koymak olacaktır. Bunu yaptıktan sonra işler çorap söküğü gibi gelecektir zaten. En son aşama deneme aşamasıdır ki bu aşamada gerçekten dikkatli olmalı ve profesyonelce bakmalısınız. Dilerseniz sizler için bu aşamayı da ayrı başlık altında inceleyelim ve uygulamanız gerekenleri yazalım.

Kemanı Denemek

Kemanı-Denemek

Bu aşamada dediğimiz gibi gerçekten dikkatli olmalı ve neye bakacağınızı bilmelisiniz. Eğer ilk kez keman satın alacaksanız bu sizin için biraz zor olabilir, dilerseniz başlangıç ve orta düzeydeki keman satın alacak kişiler için ayrı ayrı yapılması ve bakılması gerekenleri madde madde yazalım.

Başlangıç Seviyesi

  • Kemanın genel rengi aynı mı? Kemanın her yerinde çok farklı renklenmeler meydana gelmiş ise o kemanda bir aksilik meydana gelmiş ya da her yerinde çok farklı malzemeler kullanmışlardır ki bunu kimse istemez.
  • Kemanın her hangi bir yerinde çatlak, kırık ya da sonradan yapıştırma ile düzeltilmiş bölgeler mevcut mu?

Orta Seviye

  • Kemanın sesi kulağa hoş geliyor mu?
  • Kemanın teknik özellikleri tam olarak uygun mu?
  • Keman elinize ve çalış stilinize uygun mu?
[/fusion_text][/fusion_builder_column][/fusion_builder_row][/fusion_builder_container]