Enstrüman Çalmanın Avantajları

Bugün sizler için uzun süreli araştırmalarımız ve yılların getirmiş olduğu eğitim ve öğretim tecrübelerimiz ile “Enstrüman Çalmanın Avantajları” konusunda gerçekten işe yarayacak ve tescillenmiş bilgileri içeren bir yazı hazırladık. Bu yazıyı okuduktan sonra, enstrüman çalmanın faydaları konusunda bilmeniz gereken bilgiler hakkında her şeyi bileceksiniz. Dediğimiz gibi bu yazıda bulunan bilgilerin hepsi, öğrencilerimiz ve başarıları tarafından tescillenmiş, profesyonel ve kaliteli bilgilerdir.

Enstrüman-Çalmanın-Avantajları

Bu yazıda bulabileceğiniz konular şunlardır:

♦ Enstrüman Çalmanın Faydaları

♦ Müziği Öğrenme Hızında Artış

♦ Yeni Bir Bakış Açısı Kazanmak

Dilerseniz sizler için uzun süreli araştırmalarımı ve yılların getirmiş olduğu eğitim ve öğretim tecrübelerimiz ile “Enstrüman Çalmanın Avantajları” konusunda gerçekten işe yarayacak ve tescillenmiş bilgileri içeren bir yazı hazırladığımız yazımıza geçiş yapıp, müzik bilginizin geliştirilebilmesi için her bilgiye sahip olun.


Yeni Şarkı Yapabilmek için Gerekli Olan Şeyler

Bir enstrüman çalmak, yeni bir insan olabilmek gibidir. Nasıl ki yeni bir dil öğrenmek sizi, diğer dillerdeki insanlar ile tanışmanıza yardımcı oluyorsa, yeni bir enstrüman öğrenmek de yeni müzik tarzları ve farklı müzisyenler ile tanışmanıza yardımcı olacak bir durumdur. Öğrendiğiniz her yeni enstrüman, sizin müzik ile olan ilişkinizi daha da tutkulu kılarak, sizlerin gerçekten gelişmenize yardımcı olacaktır. Bu durum gerçekten dil örneği ile doğru orantılıdır, eğer siz müzik yapmak istiyorsanız sesiniz de bir enstrümandır, sesinizi kullanmalısınız ya da bir enstrüman çalmalısınız. Bu durum bir defter aldıktan sonra, bir kalem alıp yazı yazmak gibidir. Her öğrendiğiniz enstrüman, farklı ölçülerdeki kalemlere benzer. Yazmak istediğiniz şey aynı dahi olsa, yazış stilleriniz, yazı boyunuz farklı olacaktır, dolayısıyla yenilikçi bir yapıya sahip olacaksınız. Böyle bir durumu kim istemez ki?

Müziği Öğrenme Hızında Artış

Müziği-Öğrenme-Hızında-Artış

Dediğim gibi, yeni bir enstrüman öğrenmek sizi yeni müzik türleri ve müzisyenler ile tanıştıracağı ve sizi de müziğin içine daha da alacağı için müziği öğrenme ve tanıma sürenizde hızlı bir artış söz konusu olacaktır. Nasıl ki dil öğrenirken, konuşmak, pratik yapmak gerekiyorsa, sizin de müziği öğrenirken olabildiğince, enstrümanlarınız ile pratikler yapmanız gerekmektedir. Dinlediğiniz bir şarkıyı çalmaya çalışmak hatta çalmaktan daha güzel ne olabilir ki? Müziğin ne kadar içerisinde olursanız, o kadar çok şey öğrenirsiniz, işte bu yüzden bir enstrüman çalmak, sizin ve müzik gelişiminiz için çok önemli bir husustur. Emin olun bir enstrüman öğrendikten ve o enstrüman ile uğraştıktan sonra, öğrenmekte zorlandığınız, müzik hakkındaki her şeyi öğrenme süreniz yarı yarıya kadar düşecektir. Notaları öğrenmek için, notaları çalmaktan daha yararlı bir egzersiz olabilir mi? Gitar mı çalıyorsunuz, alın elinize gitarı ve bütün notaları tek tek çalın, duyun ama en önemlisi dinleyin. Hafızanıza kazıyın, sürekli çalın ve müzik ile içli dışlı olun.

Yeni Bir Bakış Açısı Kazanmak

Yeni-Bir-Bakış-Açısı-Kazanmak

Bir enstrüman öğrenmek, dediğim gibi yeni bir insan olabilmek ve yeni insanlar ile tanışmak demektir. Yeni bir insan olmak ve başka insanlar ile tanışmak tabi ki de sizin dünya görüşünüze ve durumlara bakış açılarınıza yeni görüşler, fikirler katacaktır. Dolayısıyla hem kişisel gelişiminiz, hem de müzisyenlik kariyerinizin gelişim için bir enstrüman çalmak gerçekten yenilikçi ve geliştirici bir hareket olacaktır. Yeni bir bakış açısı kazanmak, yeni müzik türleri keşfetmek, yeni arkadaşlıklar edinmek, yeni gruplar kurmak sizi gerçekten kolay yoldan geliştirebilecek durumlardır ve bu durumları göz arda etmemelisiniz çünkü herkes kolay kolay bu fırsatları yakalayamıyor.