Erturgut Sanat ailesi bugün sizler için En İyi Davul Şarkıları listesini hazırladı. Tüm enstrümanların en heybetlisi olan davullar, sıradan bir sayıyı bir melodinin güç merkezine dönüştürebilirler. İşte tam bir bateri harikalığı açısından diğerlerinin üzerinde duran en iyi bateri şarkıları listemiz.

Bateri Kursu hakkında ayrıntılı bilgi için Buraya Tıklayın.. Ayrıca Ücretsiz Deneme Derslerimize katılmak için bize ulaşıp randevu almanız yeterli olacaktır..

En İyi Davul Şarkıları Listesi

Led Zeppelin – When The Levee Breaks

En İyi Davul Şarkıları

Led Zeppelinin efsane davulcusu John Bonham’dan muhteşem davul notaları.. Şarkı aslına bakarsanız bir Cover ancak o kadar yaratıcı bir Cover ki orjinalini inanılmaz önüne geçti..

Şarkıyı dinlemek ve dinletmek için Buraya Tıklayın..

The Beatles – Come Together

Ringo, bu listedeki diğer davulcular gibi bateri setinde delicesine hızlı değil, ancak benzersiz ve tanınabilir bir stili var. Beatles ‘Come Together’, doğru yapıldığında basit formun hala ikonik olabileceğini gösteriyor.

Şarkıyı dinlemek ve dinletmek için Buraya Tıklayın..

The Meters – Cissy Strut

En İyi Davul Şarkıları

‘Cissy Strut’u duyduğunuzda, davul ritmiyle dans ederken sokakta yürümemek çok zor. Ses sofistike ama hızlı değil. Bu listedeki diğer birçok hızlı, senkronize isabetin aksine, insanlar bu vuruşa kolayca dokunabilir. 1969’da piyasaya sürülen bu melodi, 2011’de Grammy Onur Listesi’ne bile girdi.

Şarkıyı dinlemek ve dinletmek için Buraya Tıklayın..

Metallica – One

En İyi Davul Şarkıları

Efsane davul gücü için Metallica’nın Lars Ulrich’inden başkasını aramayın. Grubun tanınmış ve popüler numaralarının çoğu ağırdır, ancak ‘Bir’ parçanın ilk yarısında daha az yoğunlukla başlar. Davullar, sahneyi makineli tüfek benzeri bir davul ritmiyle ayarladı. Şarkının kalan son dakikalarında Lars, tüm şarkının sesini mümkün olan en iyi şekilde ikonik kılan keskin bir hızlı trampet ve kontrbas sunuyor.

Şarkıyı dinlemek ve dinletmek için Buraya Tıklayın..

The Who – My Generation

En İyi Davul Şarkıları

Müthiş bir davulcuya sahip ünlü bir rock grubu olan The Who, sonraki sürümlerde giderek daha gelişmiş şarkı yazarlığına ayak uyduran bir ritim sunuyor. Davulcu Keith Moon, ‘My Generation’da daha basit bir davul ritmi yaratıyor. Ancak, şarkının ortasında ve diğer vuruşlar arasında hala karmaşık ve kaotik dolgular var. 

Yüksek enerjili ses ve patlayıcı öfke bir başyapıt haline geldi. Grup, karmaşık ritim nedeniyle ‘My Generation’ı çeşitli şekillerde canlı olarak seslendirdi. Örneğin bir TV performansında Moon, şarkıcı Pete Townshend’in işitme duyusuna kalıcı olarak zarar veren devasa bir patlama için bas davuluna barut ekledi.

Şarkıyı dinlemek ve dinletmek için Buraya Tıklayın..

AC/DC – Back in Black

En İyi Davul Şarkıları

AC/DC’den Phil Rudd, ‘Back in Black’ gibi parçalarda mükemmel güç ve kısıtlama sergiliyor. Birçok davulcu hızlı tempolu çalma disiplininden yoksundur, ancak Rudd bir anda davullara tuşeli vurur ve diğer zamanlarda grup arkadaşlarından ön sahneyi almak yerine tamamlamak için arkasına oturur. 

Söz konusu şarkı, bu becerinin mükemmel bir örneğidir. Rudd’ın davulları daha sert çalamayacağını düşündüğünüzde, şarkıyı bunaltmamak için geri çekiliyor. Sonuç, rock müziğinde etkili ve tamamen ikoniktir.

Şarkıyı dinlemek ve dinletmek için Buraya Tıklayın..

Slayer – Raining Blood

En İyi Davul Şarkıları

Rock marşlarında bazen güçlü ve basit bir şekilde iyi çalışsa da bu hit, karmaşıklığın popüler bir ritim yaratma gücüyle nasıl birleştiğini gösteriyor. Slayer’dan Dave Lombardo bir metal davulcusu, ancak ışık hızı kadar hızlı çalmak için bir şarkının verdiği hissi feda etmez. Slayer’ın ‘Raining Blood’ında, hızlı davullar simetri için mükemmel şekilde dengelenmiştir.

Şarkıyı dinlemek ve dinletmek için Buraya Tıklayın..

U2 – Sunday Bloody Sunday

En İyi Davul Şarkıları

Modern U2, bugün müzik meraklıları arasında çılgınca popüler olmayabilir, ancak hitleri ‘Sunday Bloody Sunday’ duygusal olarak güçlü bir parça. Bunun için, her şey basit davul ritmi ile ilgili. Müzik, Bloody Sunday katliamına bir ağıttır, bu nedenle olayla ilgili duygu uyandırmak için davulcu Larry Mullen Jr. kulağa askeri bir vuruş gibi gelen bir marş çalıyor. Marş, şarkı boyunca kanca olarak atılır ve anında tüm parçanın en tanınabilir parçası haline gelir.

Şarkıyı dinlemek ve dinletmek için Buraya Tıklayın..

Cream – Toad

En İyi Davul Şarkıları

Rock endüstrisinin ilk süper gruplarından biri olan Cream, Jack Bruce, Eric Clapton ve Ginger Baker gibi yüksek standartlı yeteneklerden yapıldı. Davulcu Ginger Baker, ‘Toad’ solosunda nadir bulunan yeteneğini gösteriyor. Neredeyse parlak katmanlı parçalarıyla dolu, bu da günümüz davulcularının taklit etmeye çalışmasını bile sıra dışı kılıyor.

Şarkıyı dinlemek ve dinletmek için Buraya Tıklayın..

Led Zeppelin – Moby Dick

En İyi Davul Şarkıları

Led Zeppelin’in davulcusundan bir başka hit olan Bonham, gerçekten de bir müzik dehasıydı. Davul setinde folk, brawn, funk ve rock’ı başka hiçbir müzisyenin aynı şekilde yeniden yaratamayacağı şekilde birleştirdi..

O zamanki canlı performanslarda, Bonham zaten uzatılmış olan 14 dakikalık solosunu bazen yaklaşık 20 dakika veya daha uzun süre çalabiliyordu.

Şarkıyı dinlemek ve dinletmek için Buraya Tıklayın..

Jimi Hendrix Experience – Fire

En İyi Davul Şarkıları

Fire, duygulu poliritmik caz benzeri davul ritimleri bulunduran saykodelik bir rock şarkısıdır. 1967’de piyasaya sürülen şarkıda davulcu Mitchell, baştan sona kesintisiz ritimler ve dolgular sağlar. İtici davul ritmi, Jimi’nin gitarını notaların içini ve dışını örerek dinlemesi için etkili ve çarpıcı bir melodi oluşturmasına olanak tanır.

Şarkıyı dinlemek ve dinletmek için Buraya Tıklayın..

Daha Fazlası İçin Bize Ulaşın

İzmirde yapılan sanat etkinliklerine, galerilere, konserlerine ve daha fazla kültür sanat haberlerine sitemizin blog sekmesini takip ederek ulaşabilirsiniz.

Daha fazla enstrüman bilgilerine ulaşmak için bizi sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca kurslarımız hakkında ayrıntılı bilgiye ulaşmak için bizi 0507 95 96 333 numaralı telefonumuzu arayabilir ya da mesaj bırakabilirsiniz.

Aklınızda oluşan soru işaretlerini gidermek için direkt sanat merkezimize de gelebilirsiniz. Özellikle önceden arayıp randevu alarak ücretsiz bir şekilde hocalarımıza danışabilirsiniz. Deneme dersinde hangi sanat alanına yatkın olduğunuzu keşfedip kendinizi istediğiniz alanda geliştirebilirsiniz.

Erturgut Sanat Merkezine Nasıl Gelebilirim?

Sanat merkezimize İzmir’in her yerinden metroyla, otobüsle, vapurla ulaşım çok kolaydır. Karşıyaka dışından gelmek zor diye düşünmeyin sanat merkezimizin ulaşımı çok kolay, konumu da çok merkezidir.

İzmir’in neresinden isterseniz kolaylıkla gelebilirsiniz. Kaliteli bir eğitim istiyorsanız, mesafe bana uzak diye düşünmeden önce kesinlikle bir kez sanat merkezimizi ziyaret etmeli ve en azından bizimle bir kahve, bir çay içip sanat merkezimizde gerçekleşen eğitimler hakkında bilgi alıp, sıcak, samimi, eğlenceli sanat ortamımızı kendiniz görmelisiniz.

Karşıyaka Yelken Klübünün 300 metre, Bostanlı tarafına doğru  ilerisinde, halı sahaların çaprazında, Lion Kafe’nin yanında  zemin katta, Karşıyaka Yalı’ da sahilde yer almaktadır.

Aynı zamanda msn@erturgutsanatmerkezi.com mail adresimizden de bize ulaşıp hemen geri dönüş ile aklınızdaki soru işaretlerini giderebilirsiniz. Mutlu, umutlu, sağlıklı, sanat ve sağlıkla dolu günler dileriz..

Adres / Erturgut Sanat Merkezi Nerede?

Cemal Gürsel Caddesi (Yalı Caddesi) No: 426 Bayerler Apartmanı – Zemin Kat Daire. 1 Karşıyaka / İzmir

İzmir sanat kursları arasından, müzik kursu arayışında olanlar için, enstrüman çalıp, enstrüman kursu alıp yeni bir hobi edinmek isteyenler için, Erturgut Sanat Merkezi bir çok enstrümanın dersi sunıyor! İzmir müzik kursu bakımından çok şanslı bir yer, bir çok seçenek var! Siz de müzik kursu almak istiyorsanız Erturgut Sanat’a davetlisiniz, siz istekli olun ve gerisini bize bırakın!

Erturgut Sanat Ailesini her zaman ziyaret edebilirsiniz.