Erturgut Sanat ailesi olarak bugün sizler için En İyi Davul Ataklarını inceleyeceğiz.. Basit bir ifadeyle bir davul atakları, bir müzikte partlar arası geçişin süslemesi denilebilir. Ataklar, bir ezgideki bölümlerin geçişlerine işaret ettiğinden (ve onlar aracılığı ritimden ayrılır), hiç şüphe yok ki şarkınızın önemli bir parçasıdır. Müzisyenler, belirli bir ruh hali yaratmak için ataklar da kullanabilirler.

Davul atakları, şarkılarınızı renklendirmenize ve dinleyiciyi bir sonraki bölüm için heyecanlandırmanıza yardımcı olabilir. İstediğiniz kadar basit veya karmaşık olabilirler, ancak her zaman melodi tarzında olmalıdırlar. Bazen en basit ataklar en yoğun duyguyu iletir. Burada farklı kategorilerdeki davul atakları hakkında biraz bilgi vereceğiz.

Ataklara girmeden önce, bağımsızlık ve kontrol için davul temellerini ve bu davul egzersizlerini uyguladığınızdan emin olun. Başlangıç aşaması egzersizleri doğru öğrenmeden atakları tam anlamıyla yapmak neredeyse imkansızdır..

Bateri Kursumuz hakkında ayrıntılı bilgi edinmek için Buraya Tıklayın. Ayrıca Ücretsiz Deneme Derslerimize katılmak için hemen bize ulaşıp ücretsiz randevu alın..

En İyi Davul Atakları

Başlangıç Seviyesi Davul Atakları

En İyi Davul Atakları
En İyi Davul Atakları

Davul çalmada hala yeniyseniz, bu kolay davul atakları başlamanıza yardımcı olacaktır. Vuruşlarınızı eşit aralıklarla tutmaya çalışın. Kick atakları arasında çeyrek vuruş çalın.

GÖRSEL

Alıştırma 1, her davulda iki adet 8. nota ile sizi kitin etrafında gezdiren bir tam aralık ataktır

Alıştırma 2, her davulda bir 8’lik nota ile yarım aralık ataktır.

Egzersiz 3, atağın aksak olması nedeniyle yanıltıcıdır. Burada dördün toplam değerini verdiğinizden emin olmalısınız.

Bu atakları çalma konusunda kendinizi rahat hissettiğinizde, notaların sırasını tersine çevirin, atakları daha uzun veya daha kısa yapın ve orkestrasyon ile denemeler yapın. Biraz pratik yaptıktan sonra, oynamanıza kolaylık ve güven kazanacaksınız. Metronomunuzu kullandığınızdan emin olun; bu sizi tutarlı tutacaktır.

Orta Seviye Davul Atakları

En İyi Davul Atakları
En İyi Davul Atakları

İşte zevk alabileceğiniz birkaç tatlı küçük 16. nota dolgusu. Bunlarla kendinizi rahat hissettiğinizde, sesinizi ve busenizi değiştirin.

GÖRSEL

Alıştırma 1, bazı karışık ölçüler kullanmanızı ve tomlarınızda bazı twitler çalmanızı sağlar. Bu karışım, trampete geri dönmek için size bolca zaman verir. Kick’i çeyrek vuruşta çalmak, güzel bir ifade verir.

Egzersiz 2, size yanal olarak süpürmeyi öğretir ve twit kickler sizi trampet krizini geri atmaya yardımcı olur. Bu dolguyu oynamak eğlencelidir (alıştığınızda). Hassas vuruş yaptığınızdan ve bas notalarınızın sağlam ve eşit aralıklı olduğundan emin olun. Bu aynı zamanda aşağıda tartışacağımız bir doğrusal dolgu örneğidir.

Egzersiz 3, kitin etrafında koşmaya son vermeden önce dikey bir şekilde süpürmedir. Kick’i çeyrek vuruşta çalın.

Bu havalı davul ataklar eğlencelidir ve tam anlamıyla verimli kullanırsanız temelinizi güçlendirir. Süpürme hareketleri, davuldan davula geçerken geri tepmenin sizin için çalışmasını sağlamak için farklı bir yol sağlayacaktır. Doğruluğu sağlamak için yavaşça başlayın.

İleri Seviye Davul Atakları

En İyi Davul Atakları
En İyi Davul Atakları

Başlangıç ​​dolgularında ustalaştıktan sonra, bu gelişmiş davul dolgu örneklerini denemek isteyebilirsiniz. Seviyenize bağlı olarak, biraz çalışma gerektirecektir. Kendinize karşı sabırlı olun ve ona bağlı kalın.

GÖRSEL

Alıştırma 1, bir ölçü hissi içinde dörtlü ifadelerde ilk iki vuruşa sahiptir ve son iki vuruşta altıya geri çözerek serbest bırakmaya izin verir. “Atak temizleyici” dediğimiz bu efekti, her vuruşun son notasını kendi egzersizi olarak vurgulayın. Kol ve ayak koordinasyonuna özellikle dikkat edin, ardından aksak ritmi kaldırın. Atakların kulağa hoş geldiğini ve daha dengeli hissettiğinizi farketmeye çalışın.

Alıştırma 2, 32’lik notaları tekli veya çiftli olarak çalmanızı sağlar. Üçüncü vuruşun sonu ile dördüncü vuruşun başlangıcı arasındaki boşluk, zeminden hi-hat’e dönerken koordinasyon için daha büyük bir hareket olacaktır. Bu hareketteki hızınız, egzersiz için temponuzu belirleyecektir.

Alıştırma 3, bir ve iki vuruşlar için paradiddle’ları kullanan ve son iki vuruşta tek veya çift vuruşlu yapıştırmalara izin veren bir ataktır.

Daha Fazlası İçin Bize Ulaşın

İzmirde yapılan sanat etkinliklerine, galerilere, konserlerine ve daha fazla kültür sanat haberlerine sitemizin blog sekmesini takip ederek ulaşabilirsiniz.

Daha fazla enstrüman bilgilerine ulaşmak için bizi sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca kurslarımız hakkında ayrıntılı bilgiye ulaşmak için bizi 0507 95 96 333 numaralı telefonumuzu arayabilir ya da mesaj bırakabilirsiniz.

Aklınızda oluşan soru işaretlerini gidermek için direkt sanat merkezimize de gelebilirsiniz. Özellikle önceden arayıp randevu alarak ücretsiz bir şekilde hocalarımıza danışabilirsiniz. Deneme dersinde hangi sanat alanına yatkın olduğunuzu keşfedip kendinizi istediğiniz alanda geliştirebilirsiniz.

Erturgut Sanat Merkezine Nasıl Gelebilirim?

Sanat merkezimize İzmir’in her yerinden metroyla, otobüsle, vapurla ulaşım çok kolaydır. Karşıyaka dışından gelmek zor diye düşünmeyin sanat merkezimizin ulaşımı çok kolay, konumu da çok merkezidir.

İzmir’in neresinden isterseniz kolaylıkla gelebilirsiniz. Kaliteli bir eğitim istiyorsanız, mesafe bana uzak diye düşünmeden önce kesinlikle bir kez sanat merkezimizi ziyaret etmeli ve en azından bizimle bir kahve, bir çay içip sanat merkezimizde gerçekleşen eğitimler hakkında bilgi alıp, sıcak, samimi, eğlenceli sanat ortamımızı kendiniz görmelisiniz.

Karşıyaka Yelken Klübünün 300 metre, Bostanlı tarafına doğru  ilerisinde, halı sahaların çaprazında, Lion Kafe’nin yanında  zemin katta, Karşıyaka Yalı’ da sahilde yer almaktadır.

Aynı zamanda msn@erturgutsanatmerkezi.com mail adresimizden de bize ulaşıp hemen geri dönüş ile aklınızdaki soru işaretlerini giderebilirsiniz. Mutlu, umutlu, sağlıklı, sanat ve sağlıkla dolu günler dileriz..

Adres / Erturgut Sanat Merkezi Nerede?

Cemal Gürsel Caddesi (Yalı Caddesi) No: 426 Bayerler Apartmanı – Zemin Kat Daire. 1 Karşıyaka / İzmir

Erturgut Sanat Merkezi. Eğlence, müzik, sanat, eğitimi, etkinlik. İçinizde mutlaka birini barındırıyorsanız kapımız size sonuna kadar açık..