Erturgut Sanat ailesi olarak bugün sizler için En İyi 5 Piyanist YouTuber konusunu ele alacağız.. Piyano muhteşem bir enstrümandır. Bir başladık ve hayatımızın bir parçası oldu ve onsuz bir dünya hayal edemiyoruz. Piyanoyu ne zaman duysak, bizi anında her şeyin basit ve harika olduğu bir zamana ve yere geri götürüyor. Piyano çalmanın pek çok farklı yolu var ve ben hepsini seviyoruz. Ancak piyanoyu hayatlarına dahil etmenin benzersiz ve ilginç yollarını bulan sayısız YouTube ünlüsü de var. 

Belki anne baban sana çocukken piyano dersi verdirdi ve en sevdiğin şarkıları çalmanın ne kadar eğlenceli ve ödüllendirici olduğunu kısa sürede keşfettin. Belki de müziğin duygularınızı ve ruh halinizi nasıl etkileyebileceğini ilk kez fark etmenizi sağlayan o klasik parçayı tam olarak belirleyebilirsiniz.

Veya belki de Billy Joel ve Elton John gibi sanatçıları veya hatta John Legend, Alicia Keys veya Norah Jones gibi çağdaş sanatçıları yıllarca dinledikten sonra, hayatınızın ilerleyen dönemlerinde ilham aldınız.

Bu günlerde, video içeriği neredeyse İnternet’i ele geçirdi. YouTube yıldızları, piyano kapakları ve orijinal besteleriyle milyonlarca kez izlenerek ve her müzisyenin hayalini kurduğu sadık bir hayran kitlesi oluşturarak günümüzün ünlüleri haline geldi . Bu yüzden pek çok müzisyenin müziklerini ve mesajlarını paylaşmak için internet sahnesine çıkması şaşırtıcı değil!

Bazı sanatçılar bunu basit tutuyor… diğerleri ise ayrıntılı setler ve görsel efektler yaratmasıyla tanınır ( The Piano Guys bu konuda iyi bilinir!). Hepsinin ortak noktası nedir? The Piano Guys gibi sanatçılar, piyanoyu muhteşem müzikle sergiliyor ve bize piyanonun neden bu kadar harika bir enstrüman olduğunu hatırlatıyor!

Piyano Kurslarımız hakkında ayrıntılı bilgi edinmek için Buraya Tıklayın. Ayrıca Ücretsiz Deneme Derslerimize katılmak için hemen bize ulaşıp ücretsiz randevu edinebilirsiniz..

En İyi 5 Piyanist YouTuber

The Piano Guys

En İyi 5 Piyanist YouTuber
En İyi 5 Piyanist YouTuber

Evet, videoları tam bir gösteri… ve aynı zamanda bir ton eğlence! Video oynatma listelerini dinleyin ve One Direction ve Bruno Mars’ın cover’larından orijinal bestelere kadar her şeyi duyacaksınız. Kişisel favorimiz mi? “I Want You Bach” yorumu çünkü herkes bir müzik kelime oyununu sever.

VKGoesWild

En İyi 5 Piyanist YouTuber
En İyi 5 Piyanist YouTuber

Unutmayın, piyano çalmak sadece klasik müzik ya da cazdan ibaret değildir! İşte bu yüzden Ukraynalı piyanist Viktoriya Yermolyeva’yı (kısaca VK) seviyoruz. YouTube kanalında tümü kendisi tarafından düzenlenen Nirvana, Iron Maiden, Depeche Mode ve benzerlerinin piyano cover’ları yer alıyor. 

Kyle Landry

En İyi 5 Piyanist YouTuber
En İyi 5 Piyanist YouTuber

Piyano şarkılarını notalarda yazılı olduğu gibi çalmanız gerektiğini kim söyledi? Basit bir temayı (Pachelbel’in Kanonu) ele alan ve doğaçlama yapan piyanist Kyle Landry’nin aşağıdaki videosunu seviyoruz!

Jason Lyle Black

En İyi 5 Piyanist YouTuber
En İyi 5 Piyanist YouTuber

Jason Lyle Black’in aşağıdaki videosunu ilk izlediğimizde, onun bu karma düetteki aranjman becerilerinden etkilenmiştim… ve sonra… peki, videolarını açın ve 1:04’e hızlı ileri sarın ve ne demek istediğimi anlayacaksınız!

Lara de Wit

En İyi 5 Piyanist YouTuber
En İyi 5 Piyanist YouTuber

Video oyunu müziği, eski usul Nintendo günlerinden bu yana çok yol kat etti, bu nedenle birçok sanatçının bu şarkıları her tür enstrümanda çalınabilir. Bu, YouTuber Lara de Wit’in nişidir; kanalı video oyunlarına, animelere ve her türden filme göndermelerle dolu.

En İyi 5 Piyanist YouTuber