Erturgut Sanat ailesi olarak bugün sizler için Her Gün Piyano Çalışılır Mı? konusunu ele alacağız.. Pek çok insan bana ne kadar piyano çalışmasının yeterli olduğunu soruyor. Basit cevap, hedeflerinize ve onlara ne kadar çabuk ulaşmak istediğinize bağlı olmasıdır. Yeni başlıyorsanız veya uzun bir aradan sonra geri dönüyorsanız, günde 20 dakika başlamak için iyi bir yerdir. Ancak ilerleme kaydetme konusunda ciddiysen, günde en az 30 dakika pratik yapmalısın.

Her gün piyano çalışmanın birçok faydası vardır. Her şeyden önce, iyi alışkanlıklar geliştirmenize ve kötü olanların oluşmasını engellemenize yardımcı olur. Her gün pratik yapmak, becerilerinizi ve tekniğinizi kademeli olarak geliştirmenize de yardımcı olur. Ve son olarak, ne kadar çok çalarsanız, o kadar çok müzik kim olduğunuzun bir parçası haline gelir. 

Piyano Kurslarımız hakkında ayrıntılı bilgi edinmek için Buraya Tıklayın. Ayrıca Ücretsiz Deneme Derslerimize katılmak için hemen bize ulaşıp ücretsiz randevu oluşturabilirsiniz..

Her Gün Piyano Çalışılır Mı?

Her Gün Piyano Çalışılır Mı?
Her Gün Piyano Çalışılır Mı?

Tabii ki, çok fazla pratik yapmak gibi bir şey var. Kendinizi alıştırma konusunda endişeli veya stresli hissediyorsanız veya çok fazla saat harcamanıza rağmen oyununuzun gelişmediğini fark ederseniz, o zaman bir adım geri çekilip yaklaşımınızı yeniden değerlendirmenin zamanı geldi. Uygulamanın amacının becerilerinizi geliştirmek ve sürecin tadını çıkarmak olduğunu unutmayın. Bir angarya gibi hissetmeye başlarsa, bir şeyler ters gidiyor demektir.

Peki ne kadar piyano çalışması yeterli? Cevap, hedeflerinize ve onlara ne kadar çabuk ulaşmak istediğinize bağlı olmasıdır. Yeni başlıyorsanız, günde 20 dakika başlamak için iyi bir yerdir. Ancak hızlı ilerlemek istiyorsanız günde en az 30 dakika pratik yapmalısınız. Ve kendinizi pratik yapma konusunda stresli buluyorsanız veya çok fazla saat harcamanıza rağmen herhangi bir gelişme göremiyorsanız, bir adım geri atın ve yaklaşımınızı yeniden değerlendirin.

Ne yazık ki kolay bir cevap yok çünkü pratik yapmanın en iyi yolu mevcut beceri seviyeniz, sahip olduğunuz süre ve piyano çalma hedefleriniz dahil olmak üzere bir dizi faktöre bağlı . Ancak, uygulama sürenizden en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olabilecek birkaç genel ilke vardır. 

İlk olarak, pratik yapmak için her gün düzenli bir zaman ayırmak önemlidir. Bu, istikrarlı bir ilerleme kaydetmenize ve uygulamayı zaten dolu olan bir programa sığdırmaya çalışarak hüsrana uğramamanıza yardımcı olacaktır. İkinci olarak, zorlu parçalara başlamadan önce ellerinizi ve parmaklarınızı ısıttığınızdan emin olun. Bu, yaralanmaları önlemeye yardımcı olacak ve daha zor müziğe geçişi kolaylaştıracaktır. 

Son olarak, her seferinde tek bir şeye odaklanın. Aynı anda çok fazla yeni şey öğrenmeye çalışmak bunaltıcı olabilir ve hayal kırıklığına yol açabilir. 

Piyano Egzersizi Yapmak

Her Gün Piyano Çalışılır Mı?
Her Gün Piyano Çalışılır Mı?

Ve elbette, benzersiz piyano çalışma rutininiz için optimize edilmiş bir piyano çalışma alanı oluşturduğunuzdan emin olun . Piyano öğretmeninizden, alanınızı kurmanıza yardımcı olacak ipuçları isteyin!

Uygulama alanınız davetkar olmalıdır. Rahatlamak için piyano çalıyorsanız, orayı sizi rahatlatan bir alan yapın. Haftanızın üç veya dört saatini (veya daha fazlasını) orada geçirmeyi planlıyorsanız, bunu güzelleştirmek için elinizden geleni yapın.

Her Gün Piyano Çalışılır Mı?
Her Gün Piyano Çalışılır Mı?