Erturgut Sanat ailesi olarak bugün sizler için Elektronik Davul İçin Amfi Rehberi konusunu ele alacağız.. Elektronik davullarınızı duymak için ya bir amfiye ya da bir çift kulaklığa ihtiyacınız olacak. Çoğu davulcu kulaklık kullanır, ancak elektronik davullar için özel olarak tasarlanmış amplifikatörler de satın alabilirsiniz. Kişisel kullanım için bir amfi (monitör olarak bilinir) veya bir izleyiciye canlı performans sergilemek için daha büyük bir amfi satın alabilirsiniz.

Kendinizi çalarken dinlemek için uygun fiyatlı bir yol arıyorsanız, kulaklıklar normalde amplifikatörlere göre doğru seçimdir. Elektronik bateri setinizi satın aldığınızda genellikle bir paketin parçası olarak kulaklık alabilirsiniz. 

Bateri Kurslarımız hakkında ayrıntılı bilgi edinmek için Buraya Tıklayın. Ayrıca Ücretsiz Deneme Derslerimize katılmak için hemen bizimle iletişime geçip ücretsiz randevu alabilirsiniz..

Elektronik Davul İçin Amfi Rehberi

Elektronik Davullar İçin Özel Bir Amfiye İhtiyacım Var Mı?

Elektronik Davul İçin Amfi Rehberi
Elektronik Davul İçin Amfi Rehberi

Elektronik davul çalarken gitar amfilerini veya diğer enstrümanlar için tasarlanmış amfileri kullanmak genellikle iyi bir fikir değildir. Bu genellikle amfiyi çok çabuk yıpratabilir ve çoğu enstrüman amfisi çok düşük kaliteli bir davul sesi üretir.

Baterilerinizi kulaklık takmadan yüksek sesle duymak istediğinize karar verirseniz, kendinize bir bateri amfisi almanız gerekir. Evde kişisel kullanım için küçük bir amfi veya kişisel bir davul monitörü normalde en iyi seçenektir. Bu, kendi başınıza yüksek sesle pratik yapmanıza ve aileniz ve arkadaşlarınız için performans göstermenize izin verecektir.

Birçok davul üreticisi, elektronik davul setleriyle son derece iyi eşleşen davul amfileri veya monitörler yapar. Örneğin, Roland TD-1DMK davul setim için düşük ses seviyesinde çok yüksek kaliteli davul sesi üreten, pratik yapmak için ideal olan bir Roland PM-03 Davul Monitörü işinize yarayabilir.

Tüm amfiler aynı şekilde üretilmez ve daha ucuz amfiler, daha pahalı ve yerleşik markalar tarafından yapılan amplifikatörlere göre daha düşük ses kalitesine sahip olma eğilimindedir.

Konser Sırasında Gerekli Mi?

Elektronik Davul İçin Amfi Rehberi
Elektronik Davul İçin Amfi Rehberi

Bir izleyiciye canlı performans sergilemek istiyorsanız, elektronik davullarınız için daha büyük bir davul amfisine ihtiyacınız olacaktır. Aynısı, güçlendirilmiş bir grupla pratik yapıyorsanız da geçerlidir, çünkü davullarınız genellikle oldukça gürültülü olabilen diğer enstrüman amfileriyle rekabet etmek zorunda kalacaktır.

Bazen küçük bir mekanda, bateri setinizi doğrudan takabileceğiniz bir PA sistemi olacaktır, ancak çoğu zaman kendi bateri amfinizi getirmeniz gerekecektir. Amfiden çıkan ses ek kanallar aracılığı ile sahneye ve izleyicelere dağıtılabilir. Ancak unutmayın elektronik bir sistem olması bakımından sesi çoğaltacak bir aracıya mutlaka ihtiyacınız olacaktır.

Sonuç Plarak

Elektronik Davul İçin Amfi Rehberi

Bateri setinizin bir kulaklık seti, küçük bir amfi veya büyük bir amfi gerektirip gerektirmediği, kendinizi hangi müzikal durumlarda bulacağınıza ve ne kadar yüksek sesle gitmeniz gerektiğine bağlıdır. Nereden başlayacağınızdan emin değilseniz, sadece bir çift kulaklık alın.. Gelecekte bir amfi almaya karar verseniz de vermeseniz de kullanışlı olmaya devam edecekler.

Elektronik Davul İçin Amfi Rehberi