Elektronik bateriler 80’lerden beri piyasada mevcutlar, ancak son zamanlarda inkar edilemez biçimde giderek daha da popülerleşmeye başladılar. Elektronik baterilerin önceki versiyonlarının kullanımı zordu ve geleneksel bateri setleri gibi çalışmıyordu, ancak genel olarak teknoloji geliştikçe elektronik baterilerdeki teknoloji de gelişme gösterdi. 

Elektronik bateriler söz konusu olduğunda pek çok fayda sıralayabiliriz ve onları yeni bir müzisyen için çekici kılacak bazı unsurları vurgulamaktan sakınmak istemiyoruz.

Bateri eğitimi hakkında ayrıntılı bilgi için Buraya Tıklayın..

Gürültüyü Sınırlayın

Yeni bir baterist olarak, özellikle ortak duvarları olan bir apartman dairesinde yaşıyorsanız, komşularınızı rahatsız etmekten endişe duyabilirsiniz. Ancak bu endişe elektronik bateriyle yersiz bir endişe olabilir. Elektronik bateri kiti ile istediğiniz kadar sessiz veya istediğiniz kadar yüksek sesle çalınabileceğiniz için endişelenmenize gerek yok… 

Ses, kulaklığa bile aktarılabilir, yani gecenin ortasında ailenizin geri kalanını rahatsız etmeden pratik yapabilirsiniz. Kayıt meraklıları için elektronik bateriler, mikrofonlara ve preamplara ihtiyaç duymadan profesyonel sondaj parçaları oluşturmayı kolaylaştırırlar.

İstediğiniz Yerde Pratik Yapın

Elektronik Bateri

Tatile mi gidiyorsunuz? Hafta sonunu ailenizle mı geçiriyorsunuz? arkadaşlarınızla seyahat planı mı yaptınız? Koşullar ne olursa olsun, bir bateri seti ile seyahat etmek neredeyse imkansızdır (bir grupta değilseniz ve bir sürü şovda çalmıyorsanız – o zaman bu bir zorunluluktur.) Ama bize güvenin, çok sık ileri geri bir bateri seti taşımak istemezsiniz. Elektronik bateri kiti ile birkaç yumuşak çanta kullanarak bateri setinizi rahatça muhafaza edebilir ve birlikte seyahat edebilirsiniz. Sık seyahat edeceğinizi düşünüyorsanız, elektronik bateri kiti sizin için daha iyi bir seçim olabilir.

Çok Yönlülüğü Tadın

Elektronik Bateri Hakkında

Elektronik bir bateri kiti, size bir düğmeye dokunarak davullarınızın sesini değiştirme özgürlüğü verir. Sadece hayal edin: davullarınızın sesini, stüdyo kalitesinde bir akustik kiti, büyük bir arena rock setini, harika bir hip-hop seti veya birkaç saniye içinde hayal edebileceğiniz hemen hemen her sesi taklit edecek şekilde değiştirebilirsiniz. Parmaklarınızın ucunda yüzlerce ses efekti varken, elektronik bir bateri kitiyle, ses söz konusu olduğunda akustik biriyle yapabileceğinizden çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca, davullarınızın sesini yakalamak için mikrofona ihtiyacınız olmayacak, yani canlı çalarken veya kayıt yaparken ses sızıntısı konusunda endişelenmenize gerek kalmayacak.

Küçük Mekanlar İçin Harikulade

Elektronik Baterinin Faydaları

Kabul edelim: çoğu insanın evinde bateri setini içeride tutmak için ayırabilecekleri fazladan bir oda (hatta bazen sadece fazladan bir oda) yoktur. Sesler elektronik olarak oluşturulduğundan, elektronik davul setlerinin ses üretmek için boyutlarına dayanan akustik davul setleri kadar fiziksel olarak büyük olmaları gerekmez. Bu nedenle, evinizde müzik aletlerine ayıracak tonlarca alan yoksa harika bir seçimdir. Bu, taşınabilirliği ile birleştiğinde, elektronik davul kitlerinin akustik muadillerine göre daha küçük bir ayak izine sahip olma eğiliminde olduğu anlamına gelir.

Kaydı Kolaylaştırın

Özellikler setten sete farklılık gösterse de, çoğu elektronik bateri seti bir tür yerleşik kayıt seçeneği içerir. Geleneksel davullarla, ses kaydetmenin biraz zor olabileceğini keşfedeceksiniz – odanın ses geçirmezliğine ihtiyaç duyabilirsiniz ve kesinlikle doğru mikrofonlara ve bazı yüksek kaliteli kayıt ekipmanlarına ihtiyacınız olacaktır. Elektronik bir setle, sesleri kaydetmek için yukarıdakilerin hiçbirine ihtiyacınız olmayacak. Hatta davul setine gecikmeden PC’nize veya ses mikserinize katılabilirsiniz ve sesleri hemen iletebilirsiniz.

Yerleşik Araçlar

Elektronik Baterinin Faydaları

En sevdiğiniz şarkılara eşlik edebilmek için bir MP3 veya CD çalara bağlanmak için metronomlardan yerleşik bir jaka kadar, günümüzün çoğu elektronik bateri setinde, tümü için tasarlanmış çeşitli aksesuarlar ve araçlar bulunur. Satın aldığınız bateri setine bağlı olarak, sizi egzersizler ve alıştırmalarla zorlayacak ve gerçek zamanlı olarak performansınız hakkında geri bildirim sağlayacak sanal koçlar ve diğer eğitim araçlarına sahip olabilir. Sizi daha iyi bir perküsyoncu olmaya cesaretlendiren odada yanınızda bir bateri öğretmeni olması gibi.

Kauçuk ve Örgü Kafalar

Elektronik bateri kitleri satın alırken, kullanacağınız bateri pedlerinin türünü dikkate almanız gerekir. Pedler genellikle kauçuk veya ağ(örgü) kullanılarak yapılır ve işte her birinin bazı hızlı avantajları:

Kauçuk Pedler – Kauçuk pedler geri tepmeye sahiptir ve geleneksel uygulama pedlerine çok benzer. Ayrıca daha fazla tutarlılık sunarlar ve genellikle daha uygun fiyatlı davul setlerinde kullanılırlar. İşte kauçuk ped kullanmanın birkaç avantajı:

  • Ekonomik
  • Daha Fazla Tutarlılık
  • Kompakt
  • Geliştirilmiş Tasarım

Ağ Kafaları (Headler)- Ağ kafalarının sağlam dokuma yüzeyi, onları bir akustik davul headleri kadar duyarlı hale getirir. Bateristler, tercih edilen bir gerginliği ayarlamak için bir davul anahtarı bile kullanabilir. Gelişmiş bir performans sunmalarına rağmen, kauçuk kafalardan daha pahalı olma eğilimindedirler. İşte ağ kafalarının bazı faydaları:

  • Ayarlanabilir
  • Çok hassas
  • Daha Gerçekçi 

Daha Fazlası İçin Bize Ulaşın

İzmirde yapılan sanat etkinliklerine, galerilere, konserlerine ve daha fazla kültür sanat haberlerine sitemizin blog sekmesini takip ederek ulaşabilirsiniz.

Daha fazla enstrüman bilgilerine ulaşmak için bizi sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca kurslarımız hakkında ayrıntılı bilgiye ulaşmak için bizi 0507 95 96 333 numaralı telefonumuzu arayabilir ya da mesaj bırakabilirsiniz.

Aklınızda oluşan soru işaretlerini gidermek için direkt sanat merkezimize de gelebilirsiniz. Özellikle önceden arayıp randevu alarak ücretsiz bir şekilde hocalarımıza danışabilirsiniz. Deneme dersinde hangi sanat alanına yatkın olduğunuzu keşfedip kendinizi istediğiniz alanda geliştirebilirsiniz.

Erturgut Sanat Merkezine Nasıl Gelebilirim?

Sanat merkezimize İzmir’in her yerinden metroyla, otobüsle, vapurla ulaşım çok kolaydır. Karşıyaka dışından gelmek zor diye düşünmeyin sanat merkezimizin ulaşımı çok kolay, konumu da çok merkezidir.

İzmir’in neresinden isterseniz kolaylıkla gelebilirsiniz. Kaliteli bir eğitim istiyorsanız, mesafe bana uzak diye düşünmeden önce kesinlikle bir kez sanat merkezimizi ziyaret etmeli ve en azından bizimle bir kahve, bir çay içip sanat merkezimizde gerçekleşen eğitimler hakkında bilgi alıp, sıcak, samimi, eğlenceli sanat ortamımızı kendiniz görmelisiniz.

Karşıyaka Yelken Klübünün 300 metre, Bostanlı tarafına doğru  ilerisinde, halı sahaların çaprazında, Lion Kafe’nin yanında  zemin katta, Karşıyaka Yalı’ da sahilde yer almaktadır.

Aynı zamanda msn@erturgutsanatmerkezi.com mail adresimizden de bize ulaşıp hemen geri dönüş ile aklınızdaki soru işaretlerini giderebilirsiniz. Mutlu, umutlu, sağlıklı, sanat ve sağlıkla dolu günler dileriz..

Adres / Erturgut Sanat Merkezi Nerede?

Cemal Gürsel Caddesi (Yalı Caddesi) No: 426 Bayerler Apartmanı – Zemin Kat Daire. 1 Karşıyaka / İzmir

İzmir sanat kursları arasından, müzik kursu arayışında olanlar için, enstrüman çalıp, enstrüman kursu alıp yeni bir hobi edinmek isteyenler için, Erturgut Sanat Merkezi bir çok enstrümanın dersi sunıyor! İzmir müzik kursu bakımından çok şanslı bir yer, bir çok seçenek var! Siz de müzik kursu almak istiyorsanız Erturgut Sanat’a davetlisiniz, siz istekli olun ve gerisini bize bırakın!

Erturgut Sanat Merkezi 2007 yılının Aralık ayından, yani kurulduğu günden beri müzik alanında, çok geniş bir enstruman seçeneğiyle hizmet vermektedir. İzmir’de müzik kursu ve sanat kursları arayışınıza son vermek için Erturgut Sanat burada!