Elektronik Bateride Ses Çoğaltmak

Bugün sizler için uzun süreli araştırmalarımız ve müzik ile dolu yılların getirmiş olduğu tecrübelerimiz ile, elektronik bateri için amfi ayarının nasıl yapılabileceği konusundan bahsettiğimiz bir yazı hazırladık.

Bu yazıda bulunan yöntemleri uygulayarak, istediğiniz her zaman elektro bateriniz için amfi ayarı yapmayı öğrenebileceksiniz.

Nasıl ki yeni bir dil öğrenmek, yeni bir insan olabilmek anlamına geliyorsa, müzik aletleri için kullanılan araç gereçleri ve bu araç, gereçlerin ayarlarını yapabilmek de yeni bir müzisyen ya da daha gelişmiş ve açık bir müzisyen olabilmek anlamına gelmektedir.

Bateride atak nasıl yapılırı ele aldığımız videomuzu izlemek için tıklayınız.

Dolayısı ile mümkün olduğunca araştırmaları, işinize yarayabilecek bütün müzik aletleri hakkında gerek teknik, gerek pratik olarak bilgi sahibi olmalı ve işinize kesin olarak yarayacak olanların üzerinde durarak, o konuları geliştirerek hem müziğinizi hem de kendinizi geliştirmelisiniz.

Elektronik-Bateri-için-Amfi-Ayarı

Bu yazıda bulabileceğiniz konular şunlardır:

♦ Elektronik Bateri için Amfi Seçimi

♦ Elektronik Bateri için Amfi Ayarı

Dilerseniz sizler için uzun süreli araştırmalarım ve yıllardır süre gelen tecrübelerimiz dahilinde hazırladığımız sizlere “Elektronik Bateri için Amfi Ayarı” konusunda bilgiler verdiğimiz yazımıza geçiş yapalım.

Bu yazıda bulunan bilgiler dediğimiz gibi uzun süreli tecrübelerimize ve araştırmalarımza dayalı ortaya çıkmıştır, bu yazıda bulunan bilgileri gönül rahatlığı ile uygulayabilirsiniz.


Elektronik bateri için amfi ayarı konusunda bilmeniz ve uygulamanız gereken çok fazla konu vardır. Ne yazık ki bu yazıda bulunan maddeler ve yardımcı içerikler ile alakalı internette şu ana kadar çok kalıcı ve profesyonel bilgilere rastlayamadık.

Bizi de bu yazıyı hazırlayıp, siz bateristlere, siz müzisyenlere ve müzik aşıklarına yardımcı olma isteğimize bu durum itti. Sizlerin bilgilenmesi demek, bizim de baş koyduğumuz yol olan sanatın ilerlemesi demektir.

Dilerseniz teker teker bütün maddeleri ayrı başlıklar altında inceleyerek, elektro bateri için amfi ayarı yapma konusunda bir şeyler öğrenmeye başlayalım.

Elektronik Bateri için Amfi Seçimi

Elektronik-Bateri-için-Amfi-Seçimi

Elektronik bateri için amfi seçiminiz, elektro baterinizi çalımınızı konusunda size sağlayacağı tat, enerji ve eğlence ile doğru orantılıdır.

Elektro bateri, akustik bateri gibi doğal sesler çıkartmadığı için güzel bir amfi yardımı ile, dijital sesleri duymalı ve orjinaline en yakın bir şekilde hissetmelisiniz. Bunun için ise gerçekten kaliteli ve performans dolu amfileri satın almalı, bulmalısınız.

Özellikler konser gibi büyük aktivitelerde amfi seçiminiz gerçekten çok farklı olmalıdır. Ev gibi küçük ortamlarda ortalama bir amfi yeterli olur iken, konser gibi etkinliklerde, evde kullandığınız amfinin en az 2-3 boy büyüğünden 2 adet, sağ ve sol olmak üzere kullanmalısınız.

Dilerseniz sizler için en kaliteli ve performans dolu elektro bateri amfilerinin bir listesini oluşturalım. (Sıralamasız)

 • Ampeg
 • Ashton
 • Blackstar
 • Boston
 • Crate
 • ENGL
 • Epiphone
 • Line 6
 • Mesa Boogie
 • Mooer
 • Orange
 • Yamaha

Elektronik Bateri için Amfi Ayarı

Elektronik-Bateri-için-Amfi-Ayarıı

Elektronik bateriniz için amfi ayarını yapıyor olmanız, size çok fazla şey katacaktır. Nasıl ki herkesin kendi tarzına ve bedenine göre kıyafetler üretiliyor ise, baterinin amfisinin üzerinde de kişinin tarzına ve duyum zevkine göre ayarlar mevcuttur.

Bu ayarların hepsine hakim olabilmeniz için uzun yıllar elektronik bateri ve amfi tecrübeniz olmalıdır. Fakat bu konuda bir şeyler öğrenmek istiyorsanız mutlaka amfinin üzerindeki ayarlar ile oynayıp, o seslerin değişiminin farkına varmalı ve denemeyi bırakmamalısınız.

Kulağınıza en güzel gelen ses, sizin ayarınız olarak kalmalı fakat bu ayarı geliştirmeye yönelik çalışmalar ve denemeler yapmalısınız.


Umarız sizler için hazırladığımız “Elektronik Bateri için Amfi Ayarı” isimli yazımızdan memnun kalmış ve bir şeyler öğrenmişsinizdir. Müzik ile kalın!