Erturgut Sanat ailesi bugün sizler için Davul Çalmanızı Geliştirecek 5 İpuçunu ele alacağız.. Bateri eğitiminde çalışınızı geliştirecek yegane unsur rutinlerinizi geliştirmek olacaktır. Bu bağlamda baş ipuçumuzu verelim. Kesinlikle bir çalışma rutinine sahip olun ve her zaman bu rutini geliştirmeyi hedefleyin.

Gelin sizler için oluşturduğumuz davul çalmanızı geliştirecek 5 ipuçunu inceleyelim..

Bateri Kursu hakkında ayrıntılı bilgi için Buraya Tıklayın. Ayrıca Ücretsiz Deneme Derslerimize katılmak için bize ulaşın randevu alabilirsiniz..

Davul Çalmanızı Geliştirecek 5 İpuçu

Planlı Bir Rutin Oluşturun

Davul Çalmanızı Geliştirecek 5 İpuçu

Davulun başına oturmadan önce tam olarak ne yapacağınızı planlayın. Sadece biraz oyalanmak istiyorsanız dahi bunu planlayın. Bunu sadece ne yapacağınız ile sınırlı tutmadan ne kadar çalacağınız konusunda da sağlayabilirsiniz.

Bunun amacı, antrenman rutininizi aşırı katı hale getirmek değildir. Eğer ilham alıyorsanız yine de spontane olabilirsiniz, ancak neyi başarmak istediğiniz konusunda daha maksatlı olmanız gerekir..

Öğretmeninizden Çalışma Planı İsteyin

Davul Çalmanızı Geliştirecek 5 İpuçu

Çalışmalarınızı planlı bir şekilde yürüttüğünüzde bateride gelişiminiz daha verimli ve hızlı olacaktır. Çünkü adım adım gitmek bir enstrüman eğitiminde yapabileceğiniz en doğru yoldur. Davul eğitimini koca bir zincir olarak düşünün, o zincirin halkalarını ne kadar doğru işlerseniz zinciriniz o kadar sağlam olur..

Öğretmeninizden aldığınız çalışma planı dersleri de destekleyecek düzeyde olacaktır. Böylelikle daha planlı bir davul gelişimi sağlayacaksınız..

Teknik Ve Müzikalite Dengesine Sahip Olun

Davul Çalmanızı Geliştirecek 5 İpuçu

Pratiklerinizi, müzikalite gelişiminizle birlikte geliştirmedikçe yavan kalacaktır. Pratik yapmak sizi daha iyi bir müzisyen yapmaz. Ancak genel anlamda müzik çalmak sizi daha iyi bir müzisyen yapacaktır. Teknik çalışmak kolay ve eğlencelidir çünkü ölçülebilirdir, ancak davul çalmada her şeyin sonu değildir. Hiçbir müzik yönetmeni ne kadar hızlı çalabileceğinizi veya orta vuruşlu vuruşunuzun ne kadar iyi olduğunu umursamaz.

Bu konu hakkında fazla bir bilgiye sahip değilseniz hemen bizimle iletişime geçin.. İletişim için tıklayın..

Hedeflerinizi Herkesle Paylaşın

Davul Çalmanızı Geliştirecek 5 İpuçu

Arkadaşlarına, karına, erkek kardeşine, kız kardeşine, grup arkadaşlarına, kuru temizlemeciye, papaza, her kim olursa olsun bir şeyler yapacağını söyle. İsterseniz onlardan sizi sorumlu tutmalarını isteyin.. Kendinizi itibarınızı ortaya koymuş gibi hissedebilirsiniz. İşte o his sizi çalışmaya ve gelişime zorlayacaktır.

Gelişiminizi bir başkasına söz bağlamında sunmak biraz gerilimli olabilir ama bu gerilimin üstesinde gelmek dahi sizi kişisel olarak geliştirecektir..

Her Gün Pratik Yapın!

Davul Çalmanızı Geliştirecek 5 İpuçu

Tüm ipuçlarından en önemlisi bu. İster aktif olarak müzik dinliyor olun, ister bacaklarınıza hafifçe vuruyor olun, ister sadece uygulama pedinde oynuyor olun, her gün bir şeyler yapın. Tüm imkansızlıklar içince sadece 10 dakika bile sizi inanılmaz geliştirecektir..

Daha Fazlası İçin Bize Ulaşın

İzmirde yapılan sanat etkinliklerine, galerilere, konserlerine ve daha fazla kültür sanat haberlerine sitemizin blog sekmesini takip ederek ulaşabilirsiniz.

Daha fazla enstrüman bilgilerine ulaşmak için bizi sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca kurslarımız hakkında ayrıntılı bilgiye ulaşmak için bizi 0507 95 96 333 numaralı telefonumuzu arayabilir ya da mesaj bırakabilirsiniz.

Aklınızda oluşan soru işaretlerini gidermek için direkt sanat merkezimize de gelebilirsiniz. Özellikle önceden arayıp randevu alarak ücretsiz bir şekilde hocalarımıza danışabilirsiniz. Deneme dersinde hangi sanat alanına yatkın olduğunuzu keşfedip kendinizi istediğiniz alanda geliştirebilirsiniz.

Erturgut Sanat Merkezine Nasıl Gelebilirim?

Sanat merkezimize İzmir’in her yerinden metroyla, otobüsle, vapurla ulaşım çok kolaydır. Karşıyaka dışından gelmek zor diye düşünmeyin sanat merkezimizin ulaşımı çok kolay, konumu da çok merkezidir.

İzmir’in neresinden isterseniz kolaylıkla gelebilirsiniz. Kaliteli bir eğitim istiyorsanız, mesafe bana uzak diye düşünmeden önce kesinlikle bir kez sanat merkezimizi ziyaret etmeli ve en azından bizimle bir kahve, bir çay içip sanat merkezimizde gerçekleşen eğitimler hakkında bilgi alıp, sıcak, samimi, eğlenceli sanat ortamımızı kendiniz görmelisiniz.

Karşıyaka Yelken Klübünün 300 metre, Bostanlı tarafına doğru  ilerisinde, halı sahaların çaprazında, Lion Kafe’nin yanında  zemin katta, Karşıyaka Yalı’ da sahilde yer almaktadır.

Aynı zamanda msn@erturgutsanatmerkezi.com mail adresimizden de bize ulaşıp hemen geri dönüş ile aklınızdaki soru işaretlerini giderebilirsiniz. Mutlu, umutlu, sağlıklı, sanat ve sağlıkla dolu günler dileriz..

Adres / Erturgut Sanat Merkezi Nerede?

Cemal Gürsel Caddesi (Yalı Caddesi) No: 426 Bayerler Apartmanı – Zemin Kat Daire. 1 Karşıyaka / İzmir

İzmir sanat kursları arasından, müzik kursu arayışında olanlar için, enstrüman çalıp, enstrüman kursu alıp yeni bir hobi edinmek isteyenler için, Erturgut Sanat Merkezi bir çok enstrümanın dersi sunıyor! İzmir müzik kursu bakımından çok şanslı bir yer, bir çok seçenek var! Siz de müzik kursu almak istiyorsanız Erturgut Sanat’a davetlisiniz, siz istekli olun ve gerisini bize bırakın!

Erturgut Sanat Ailesini her zaman ziyaret edebilirsiniz..