Erturgut Sanat bugün sizler için Çelloda Nota Pozisyonlarını konu alıyor. Çelloda başlangıç aşaması egzersizleri bitirdikten sonra nota ile çalışmalar başlar. Bu çalışmalar en zevkli ama aynı zamanda en zorlanılan çalışmalardır. Çello perdesiz bir enstrümandır, bu nedenle perdeli enstrümanlara göre notaların yerini bilmek ve ezberlemek biraz daha çalışma ister.

Çello Kursu hakkında ayrıntılı bilgi almak için Buraya Tıklayın.. Ayrıca hemen bize ulaşarak Ücretsiz Deneme Derslerimiz için randevu olabilirsiniz..

Çelloda Nota Ve Pozisyonlarını Bilmek Ne Kazandırır?

Çelloda Nota Pozisyonları

Aslına bakarsanız nota ve pozisyonları öğrenmek için çok beklememeniz gerekiyor. Başlangıç seviyesindeki alıştırmaları geçtikten sonra ısınma ve parmak alıştırmalarınızı dahi pozisyonlar içerisinde yapmanız hem kulağınızın gelişimi, hem de parmak hafızasının gelişimi için son derece önemlidir.

Nota egzersizlerinde ya da şarkı çalışmalarında pozisyonlara tam hakim olmanız işinizi inanılmaz kolaylaştıracaktır. Örneğin bir sonraki notanın el pozisyonunuza en uygun bir şekilde nerede olduğunu bilmeniz hem çalışınızı kolaylaştıracak hem de doğru oktav içinde gezinmenizi sağlayacaktır..

Ve tabiki de doğaçlama.. Pozisyonlara tam anlamıyla hakim olarak muhteşem sololar atabilir, solalarınız akorlarla süsleyebilirsiniz..

Pozisyonları Doğru Çalışmanın En Önemli Yolu

Çelloda Nota Pozisyonları

Pozisyonları doğru bir şekilde çalışmak ve buna alışmak çello eğitiminde kritik bir aşamadır. Bu aşamada her pozisyonun üstünde tam anlamıyla durmalı ve doğru yaptığını teyit ettirmelisiniz. Pozisyonlara yanlış alışmanız durumunda çello kariyeriniz ciddi bir sıkıntıya girecektir. Bu nedenle bu aşamada alanında uzman bir öğretmenle çalışmanız büyük önem taşımaktadır.

Sizler için çelloda 1. pozisyondan 7. pozisyona kadar olan pozisyonları görselleştirdik. Çello üzerindeki notaların ve sol tarafında renkli olarak gösterilen pozisyonların kesiştiği alana dikkat edin, nota ve pozisyon arasında en ufak bir kayma bile öğrenimizi sıkıntıya sokacaktır..

Çelloda Nota Pozisyonları

Kısa bir hatırlatma: Görselde notaları harf sembolleri ile ele aldık, aşağıda harf sembollerine karşılık düşen notaları sizin için sıraladık..

A: La

B: Si

C: Do

D: Re

E: Mi

F: Fa

G: Sol

Aklınıza takılan diğer soru işaretleri ve görüşleriniz için bizlere tüm iletişim kanallarımızdan ulaşabilirsiniz.. Alanında uzman öğretmenlerimiz tüm sorularınızı samimiyetle cevaplamak için bekliyor..

Daha Fazlası İçin Bize Ulaşın

İzmirde yapılan sanat etkinliklerine, galerilere, konserlerine ve daha fazla kültür sanat haberlerine sitemizin blog sekmesini takip ederek ulaşabilirsiniz.

Daha fazla enstrüman bilgilerine ulaşmak için bizi sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca kurslarımız hakkında ayrıntılı bilgiye ulaşmak için bizi 0507 95 96 333 numaralı telefonumuzu arayabilir ya da mesaj bırakabilirsiniz.

Aklınızda oluşan soru işaretlerini gidermek için direkt sanat merkezimize de gelebilirsiniz. Özellikle önceden arayıp randevu alarak ücretsiz bir şekilde hocalarımıza danışabilirsiniz. Deneme dersinde hangi sanat alanına yatkın olduğunuzu keşfedip kendinizi istediğiniz alanda geliştirebilirsiniz.

Erturgut Sanat Merkezine Nasıl Gelebilirim?

Sanat merkezimize İzmir’in her yerinden metroyla, otobüsle, vapurla ulaşım çok kolaydır. Karşıyaka dışından gelmek zor diye düşünmeyin sanat merkezimizin ulaşımı çok kolay, konumu da çok merkezidir.

İzmir’in neresinden isterseniz kolaylıkla gelebilirsiniz. Kaliteli bir eğitim istiyorsanız, mesafe bana uzak diye düşünmeden önce kesinlikle bir kez sanat merkezimizi ziyaret etmeli ve en azından bizimle bir kahve, bir çay içip sanat merkezimizde gerçekleşen eğitimler hakkında bilgi alıp, sıcak, samimi, eğlenceli sanat ortamımızı kendiniz görmelisiniz.

Karşıyaka Yelken Klübünün 300 metre, Bostanlı tarafına doğru  ilerisinde, halı sahaların çaprazında, Lion Kafe’nin yanında  zemin katta, Karşıyaka Yalı’ da sahilde yer almaktadır.

Aynı zamanda msn@erturgutsanatmerkezi.com mail adresimizden de bize ulaşıp hemen geri dönüş ile aklınızdaki soru işaretlerini giderebilirsiniz. Mutlu, umutlu, sağlıklı, sanat ve sağlıkla dolu günler dileriz..

Adres / Erturgut Sanat Merkezi Nerede?

Cemal Gürsel Caddesi (Yalı Caddesi) No: 426 Bayerler Apartmanı – Zemin Kat Daire. 1 Karşıyaka / İzmir

İzmir sanat kursları arasından, müzik kursu arayışında olanlar için, enstrüman çalıp, enstrüman kursu alıp yeni bir hobi edinmek isteyenler için, Erturgut Sanat Merkezi bir çok enstrümanın dersi sunıyor! İzmir müzik kursu bakımından çok şanslı bir yer, bir çok seçenek var! Siz de müzik kursu almak istiyorsanız Erturgut Sanat’a davetlisiniz, siz istekli olun ve gerisini bize bırakın!

Erturgut Sanat Ailesini her zaman ziyaret edebilir, sadece çay, kahve içmek için dahi merkezimize uğrayabilirsiniz..