Erturgut Sanat ailesi olarak bugün Daha Hızlı Piyano Çalmak konusunda sizinle bir kaç ipucunu paylaşacağız.. Piyanoda hızlanmanın yaygın bir yolu, artımlı metronom yöntemidir. Bu, bir parçanın bir bölümünü alarak ve metronomunuzu zaten rahatça yönetebileceğiniz bir nabza ayarlayarak çalışmaya başlamayı gerektirir (çok yavaş olabilir). Pasajı rahatça çalabildiğinizde, metronomun hızını seçtiğiniz bir artışla (belki 5 bpm veya daha az) artırın. Çalma hızınızı bu hızda kontrol edebildiğinizde, metronomunuzu kademeli olarak artırın.

Yavaş uygulama, piyano eğitimine yeni başlayanlar için mükemmeldir. Peki Daha yavaş tempolarda mümkün olan koordinasyon ve kontrol hissini korurken, bir parçayı tam hıza nasıl çıkarabiliriz?

Daha Hızlı Piyano Çalmak

Yavaş öğrenme temposundan istenilen tempoya geçiş kesinlikle çok daha verimli alternatif bir yöntem, genellikle “zincirleme” olarak adlandırılan bir yöntemle, yani küçük parçaları hızlandırılarak geçiş yapılmalıdır. Bu yöntem, hızlı çalmak için refleksler oluşturmamızı sağlar ve her yinelemede bölümün uzunluğunu yönetilebilir..

Piyano Kursu hakkında ayrıntılı bilgi için Buraya Tıklayın.. Ayrıca Ücretsiz Deneme Kurslarımıza katılmak için hemen bize ulaşarak randevu alabilirsiniz..

Daha Hızlı Piyano Çalmak İçin Nasıl Çalışılmalı?

Daha Hızlı Piyano Çalmak
  • Öncelikle çalışacağınız eseri bölümlere ayırın ve her bölüme bir zincir gözüyle bakın
  • Metronom olmadan , hızlı bir şekilde sadece birkaç nota çalın ve sonra durun. Dinamikler, iyi ses, şekillendirme vb. ile tam bir performanstan bir ses parçası düşünün.
  • Sonucunuzu olabildiğince kesin olarak değerlendirin..Örneğin: “Sol el ile sağ el eşit değildi” veya “Eller bir arada değildi” gibi..
  • Bölümü tekrar etmeden önce zihinsel olarak prova yapın, eller tam olarak bir arada, özgürce, eşit bir şekilde oynamanın nasıl ses ve his verdiğini hayal edin. Hayal gücünüzde görün, duyun ve hissedin. Tekrar klavyeye dalmadan önce bu aşamadan geçmek çok önemlidir.
  • Tam oturduğuna emin olana kadar önceki 2 adımı tekrarlayın.
  • Başka bir nota veya nota grubu (Diğer zincileri) ekleyin ve işlemi şimdi bu uzun zincirle tekrarlayın.
  • Bitirdiğiniz nota(lar)dan yeni bir zincir başlatın ve aynı şekilde çalışın.
  • Şimdi iki kısa zinciriniz var. Daha uzun bir tane olana kadar onlara katılın.
  • Tüm bölümlerin üzerinden hızlı ve rahat bir şekilde geçme eğitiminden uzak durun yeni refleksler geliştiriyoruz ve bu zorlu olacak!

Daha Fazlası İçin Bize Ulaşın

İzmirde yapılan sanat etkinliklerine, galerilere, konserlerine ve daha fazla kültür sanat haberlerine sitemizin blog sekmesini takip ederek ulaşabilirsiniz.

Daha fazla enstrüman bilgilerine ulaşmak için bizi sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca kurslarımız hakkında ayrıntılı bilgiye ulaşmak için bizi 0507 95 96 333 numaralı telefonumuzu arayabilir ya da mesaj bırakabilirsiniz.

Aklınızda oluşan soru işaretlerini gidermek için direkt sanat merkezimize de gelebilirsiniz. Özellikle önceden arayıp randevu alarak ücretsiz bir şekilde hocalarımıza danışabilirsiniz. Deneme dersinde hangi sanat alanına yatkın olduğunuzu keşfedip kendinizi istediğiniz alanda geliştirebilirsiniz.

Erturgut Sanat Merkezine Nasıl Gelebilirim?

Sanat merkezimize İzmir’in her yerinden metroyla, otobüsle, vapurla ulaşım çok kolaydır. Karşıyaka dışından gelmek zor diye düşünmeyin sanat merkezimizin ulaşımı çok kolay, konumu da çok merkezidir.

İzmir’in neresinden isterseniz kolaylıkla gelebilirsiniz. Kaliteli bir eğitim istiyorsanız, mesafe bana uzak diye düşünmeden önce kesinlikle bir kez sanat merkezimizi ziyaret etmeli ve en azından bizimle bir kahve, bir çay içip sanat merkezimizde gerçekleşen eğitimler hakkında bilgi alıp, sıcak, samimi, eğlenceli sanat ortamımızı kendiniz görmelisiniz.

Karşıyaka Yelken Klübünün 300 metre, Bostanlı tarafına doğru  ilerisinde, halı sahaların çaprazında, Lion Kafe’nin yanında  zemin katta, Karşıyaka Yalı’ da sahilde yer almaktadır.

Aynı zamanda msn@erturgutsanatmerkezi.com mail adresimizden de bize ulaşıp hemen geri dönüş ile aklınızdaki soru işaretlerini giderebilirsiniz. Mutlu, umutlu, sağlıklı, sanat ve sağlıkla dolu günler dileriz..

Adres / Erturgut Sanat Merkezi Nerede?

Cemal Gürsel Caddesi (Yalı Caddesi) No: 426 Bayerler Apartmanı – Zemin Kat Daire. 1 Karşıyaka / İzmir

İzmir sanat kursları arasından, müzik kursu arayışında olanlar için, enstrüman çalıp, enstrüman kursu alıp yeni bir hobi edinmek isteyenler için, Erturgut Sanat Merkezi bir çok enstrümanın dersi sunıyor! İzmir müzik kursu bakımından çok şanslı bir yer, bir çok seçenek var! Siz de müzik kursu almak istiyorsanız Erturgut Sanat’a davetlisiniz, siz istekli olun ve gerisini bize bırakın!

Erturgut Sanat Ailesini her zaman ziyaret edebilirsiniz..