Erturgut Sanat ailesi olarak bugün sizler için Daha Eğlenceli Müzik Çalışmak konusunu ele alacağız.. Kendinizi her zaman müzik çalışmak için motive edemeyebilirsiniz, eğer kendinizi motive etmeyi enstrümanda aldığınız haz ile ilişkilendirirseniz müzik aletini elinize almak için saatleri sayıyor bir hale dönebilirsiniz. Bu sağlamanın en önemli yolu çalışmalarınıza biraz eğlence adapte etmenizdir..

Yazımızda kendimizce çalışmalarınıza eğlence katacak bir kaç unsuru ele alacağız. Eğlenceli kavramı tabiki de son derece göreceli bir kavramdır, yazdıklarımızın dışında sizler de enstrüman çalışırken yaptığınız eğlenceli nüansları bizle paylaşabilir ve bizi de bilgilendirebilirsiniz. Biz genel geçer görüşlerle bir kaç madde hazırladık, hazırsanız birlikte başlayalım..

Müzik Kurslarımız hakkında ayrıntılı bilgi edinmek için Buraya Tıklayın. Ayrıca Ücretsiz Deneme Derslerimize katılmak için hemen bize ulaşıp ücretsiz randevu alabilirsiniz..

Daha Eğlenceli Müzik Çalışmak

Egzersizleri Şarkılara Adapte Edin

Daha Eğlenceli Müzik Çalışmak
Daha Eğlenceli Müzik Çalışmak

Özellikle başlangıç seviyesinde parmak ve el koordinasyonunu geliştirmek amacıyla melodi içermeyen, tamamen net bir faydacılık hedefiyle işlenen egzersizlerle karşı karşıya olacaksınız. Bu aşamada zaten egzersizler size çok zor gelecekken henüz bir melodinin ortaya çıkmaması motivasyonunuzu kaybettirebilir.

Öncelikle bu egzersizleri sabır ve özenle, atlamadan mutlaka yapmanız gerektiğini söylemeliyiz. Ancak kendinizi motive etmekte zorlanıyorsanız tek telde veya başlangıç seviyesinde şarkıları inceleyerek bu süreci atlayabilirsiniz. Örneğin Dumam – Helal Olsun şarkısını çalışarak da parmak egzersizi yapmış sayılırsınız..

Doğru Zamanı Bekleyin

Daha Eğlenceli Müzik Çalışmak
Daha Eğlenceli Müzik Çalışmak

Müzik yapmak ve çalışmak için öncelikle kafanız boş ve tam anlamıyla kanalize olabilmeniz gerekiyor. Gündemden kaynaklanan sorunların ya da kişisel sorunlarınızın kafanızda olduğu bir çalışmada verim aramak doğru olmayacaktır. Çalışma öncesinde ya da sırasında bir rutin edinmenizi öneririz, örneğin çalışmadan önce kendinize güzel bir kahve yapın, kendinize motive olabilecek şarkılar açın. Bu rutin her seferinde kafanızı boşaltmak ve kanalize olmak için size yardımcı olabilir..

Eğer evde kendinizi motive edemiyorsanız ve bir şekilde ilginiz dağılıyorsa müzik konseptli mekanlara gidip çalışabilirsiniz, örneğin sanat merkezleri, örneğin biz :) Bizi arayıp randevu alın, odalarımızdan birine geçip dilediğiniz kadar çalışabilirsiniz. Ayrıca derslerimize katılan öğrencilerimizin dilediği kadar ücretsiz etüt yapma hakkının olduğunu da belirtmek isteriz..

Neden Ve Nasıl Çalıştığınıza Emin Olun

Daha Eğlenceli Müzik Çalışmak
Daha Eğlenceli Müzik Çalışmak

Başlangıç egzersizlerinden ileri seviye egzersizlerine kadar her çalışmayı, etütü ve egzersizi ne için öğrendiğinizi, nerelerde kullanabileceğinizi, nasıl tam anlamıyla çalışmanız gerektiğini sorgulayarak hareket etmenizi öneririz. Böylelikle çalışmalarınızda verimi arttırabilir ve sıkıcı gelen alıştırmaların mantığı oturtarak bilinçle birlikte çalışmalarınıza eğlence de katabilirsiniz..