Erturgut Sanat ailesi olarak bugün sizler için Enstrümanda Gelişmek İçin 5 Öneri konusunu ele alacağız.. Her zaman enstrüman çalışmak için kendini motive edemeyebilirsiniz. Kendinizi motive etmeden, öylesine çalıştığınızda ise verimden uzak bir çalışma yapmış olursunuz ve bunun açıkcası çok da doğru bir çalışma biçimi olmadığını düşünüyoruz. Her zaman dediğimiz gibi anahtar kelimemiz ‘verim’, 5 saat boyunca ne yaptığınızı bilmeden, egzersizleri neden yaptığınızı sorgulamadan çalışma yerine günde 40 dakika ful kapasite ile çalışmanız sizi çok daha ileriye taşıyacaktır..

Çalışma veriminizi arttırmak için sizlere 5 önerimiz olacak, Enstrümanda gelişmek için 5 önerimiz kısaca şöyle, Ertelemekten vazgeçin, Doğru hedefler koyun, Stresten uzak durun, Network oluşturun ve son olarak Asla vazgeçmeyin. Kısaca ele aldığımız bu etkenleri şimdi ayrıntılı olarak ele alalım ve sizleri daha da bilgilendirmeye çalışalım..

Müzik Kurslarımız hakkında ayrıntılı bilgi edinmek için Buraya Tıklayın. Ayrıca Ücretsiz Deneme Derslerimize katılmak için hemen bize ulaşıp ücretsiz randevu alabilirsiniz..

Enstrümanda Gelişmek İçin 5 Öneri

Ertemelemekten Vazgeçin

Enstrümanda Gelişmek İçin 5 Öneri
Enstrümanda Gelişmek İçin 5 Öneri

Doğru an bir anda oluşmayabilir, doğru anı belirlelemek için önceden plan yapmanız daha faydalı olabilir, çalışma saatinizi belirleyin ve o saat için kimselere söz vermeyin :) Ve anahtar kelimemizi de unutmayın, verim.. Bu nedenden dolayı çok uzun saatler düzenlemek yerine kısa ve net çalışmalar planlayın ve planınızı bir kaç günde bire göre değil her güne göre yapın ve odaklanmaya başlayın. Tabi siz yine de sıkıldığınız zamanlarda enstrümanı ele almaktan geri durmayın..

Doğru Hedefler Koyun

Enstrümanda Gelişmek İçin 5 Öneri
Enstrümanda Gelişmek İçin 5 Öneri

Enstrüman çalmaya başlayan herkesin hayali tabiki de hayalini kurduğu o parçaları sahnelerde çalmaktır, ancak sıfırdan böyle bir hedef belirlemeniz sizi fazlasıyla yoracaktır ve dürüst olmak gerekirse kendinizi fazladan yoracaksınız. Ufak hedefler oluşturarak, ve hedeflerde başarıyı yakalayarak kendinizi motive edebilir ve ayrıntılar da daha iyi öğrenerek verimli çalışmanın yolunu açarsınız..

Unutmayın varmak değil yolda olmak da güzeldir, ve yolunuzun üzerindeki ufak hedeflerle başarayı tadarak, başarının zevkini çıkararak ilerlemek çok daha eğlenceli ve verimli olacaktır..

Stresten Uzak Durun

Enstrümanda Gelişmek İçin 5 Öneri
Enstrümanda Gelişmek İçin 5 Öneri

Ülke gündemi, kişisel sıkıntılar, aile sıkıntıları.. Hepsini bir kenarı bırakın ve kaçış noktasına enstrümanınıza sığının. Bir enstrüman çalmak ya da daha geniş anlamda müzik yapmak en iyi rehabilitasyonlardan biridir. Ayrıca hedefleriniz bağlamında da kendinizi strese sokmamanızı öneririz. Her zaman dediğimiz gibi varmaya değil yolda olmaya odaklanın ve yoldaki her unsuru ayrıntılı inceleyin. Emin olun çok daha keyif alacaksınız..

Network Oluşturun

Enstrümanda Gelişmek İçin 5 Öneri
Enstrümanda Gelişmek İçin 5 Öneri

Klasik bir deyimle alt başlığımıza giriş yapalım, çevrenizdeki beş kişinin ortalamasınızdır. Ayrıca yine bir boomer lafıyla sözümüzü destekleyelim ‘Sizi siz yapan kendiniz değil çevrenizdeki insanlardır’. Bu bağlamda sosyal ortamınıza da müziği ve müzisyenleri dahil ederek kendinizi motive etmiş olursunuz.

Asla Vazgeçmeyin

Enstrümanda Gelişmek İçin 5 Öneri

Unutmayın her enstrümanın belirli bir zorluğu vardır ve bu zorluk kesinlikle aşılmayan bir zorluk değildir. Tek yapmanız gereken her egzersizi doğru ve verimli bir şekilde çalışmak. Ve şunu net bir şekilde söyleyebiliriz ki disiplinli çalışmak burada en önemli unsur. Çalışmaları anlayacaksınız, benimseyeceksiniz ancak parmaklarınıza söz geçiremeyeceksiniz. Bunun nedeni koordinasyon eksikliğidir ve yaşadığınız söz konusu zorluklar inanın gayet doğaldır.

Doğru bir eğitim metodu ve eğitmen ile çok kolay bir şekilde, doğru süreç yönetimi ile kesinlikle çok kolay bir şekilde ilerleyebilirsiniz..