Erturgut Sanat ailesi olarak bugün sizler için Çocuklar İçin Keman Kursu ayrıntınlarını inceleyeceğiz. Sadece enstrüman kurslarında değil tüm kurslarda çocuklar için eğitim yöntemlerinde farklı metotlar uygulanması gerekmektedir. Müzikal disiplinden kopmadan, eğlenerek öğrenmek çocuk eğitiminde kritik unsurlarından biridir.

Bir diğer önemli unsur ile iletişimdir. Doğru iletişim doğru eğitimi sağlar. Çocuklarla doğru iletişimi sağlayan en önemli unsur pedagojik eğitim ve tecrübedir. Bu unsurları hem çocuklar için hem de veliler için bir kurumda değerlendirmenizin en etkili yolu Ücretsiz Deneme Dersleridir.

Keman Kursu hakkında ayrıntılı bilgi almak için Buraya Tıklayın. Ayrıca Ücretsiz Deneme Derslerimiz için randevu almak için Buraya Tıklayarak hemen bize ulaşın..

Keman Kursu Çocuklara Ne Katar?

Çocuklar İçin Keman Kursu

Müzik eğitiminin çocuklara faydaları bilimsel araştırmalarla onaylanmış ve kanıtlanmıştır. Tüm enstrümanlarda olduğu gibi keman gibi bir enstrümanı çalmanın teşvik edebileceği sosyal beceriler kadar sağladığı disiplin de önemlidir. Keman kursunun çocuklara sağladığı faydaları madde madde ele almak daha verimli olacaktır..

Hafıza Gelişimi ve Dikkat Süresi Gelişir: Keman çalmanın faydaları üzerine pek çok araştırma yapılmıştır. McMaster Üniversitesi Müzik ve Akıl Enstitüsü tarafından yakın zamanda yapılan bir araştırma , bir yıllık bile olsa müzik eğitiminin hafızayı ve dikkat süresini olumlu etkilediğini buldu.

Duyusal Gelişim: Araştırmacılar, keman eğitimine başlayan çocukların işitme, dokunma ve görmeden gelen duyusal bilgileri entegre etme konusunda gelişmiş bir yeteneğe sahip olduğunu buldular.

Sosyal Beceriler: Keman çalmanın faydaları da keman kadar sosyaldir. Kendi ifade etmenin başka bir yolunu müzik ile bulan çocuklar kendilerini daha iyi ifade etmeye başlar. Ayrıca çocuklar eğitim sırasında ortaya çıkardıkları melodi ve eserler sayesinde sosyal ortamlarda daha özgüvenli olurlar..

Öz Disiplin: Keman eğitiminin çocuklara sağladığı en önemli faydalardan biri de öz disiplinlerinin gelişimidir. Keman gelişimi için gereken tekrarlar ve düzenli çalışmalar sayesinde çocukların öz disiplini gelişir..

Kaç Yaşında Keman Kursuna Başlanmalı?

Çocuklar İçin Keman Kursu

Keman kursuna başlamak için yaştan ziyade motor kasları ve fiziksel özellikler önemlidir. Ancak genelleme yapmak için yaş önemli bir kıyas olabilir. Keman kursuna fiziki koşullar uyuduğu taktirde 5-6 yaşlarında başlamak uygun olacaktır. Ancak bu uygunluğu ne olarak öğrenmenin tek yolu biz uzman görüşü almaktır. Erturgut Sanat ailesi olarak sizi ve çocuklarınızı Ücretsiz Deneme Derslerimize davet ediyoruz. Deneme derslerimizde öğretmenimiz eğitimin hakkında size en doğru bilgiyi verecektir..

Çocuklar İçin Keman Kursu Ne Kadar Sürer?

Çocuklar İçin Keman Kursu

Çocuklar için keman eğitimi haftada 1 gün, 50 dakika yeterli olacaktır. İsteğe göre ders gün ve saati arttırılabilir ancak bilimsel araştırmalara göre bir çocuğun enstrüman eğitimine maksimum ilgisini toplayabileceği süre haftada 1 gün ve 50 dakikadır. Bu eğitim süresinin verimli olması için keman öğrencilerinin ev etütlerine özen göstermesi oldukça önemlidir. Bu nedenle Erturgut Sanat Merkezi olarak öğretmenlerimizin verdiği ev etütlerini video formatıyla sizlere mail atıyoruz. Böylelikle öğrencilerimiz etütlerini daha verimli olarak yapabiliyorlar..

Ayrıca öğrencilerimiz randevu koşuluyla dilediği kadar ücretsiz etüt yapma hakkına sahiptirler

Ders gün ve saatleri hakkında ayrıntılı bilgi almak için bizlere ulaşabilirsiniz.. Kurumumuz haftanın 7 günü 09.00 ile 22.00 arasında açıktır.

Derse Başlamadan Önce Keman Almalı Mıyız?

Çocuklar İçin Keman Kursu

Bu konu keman eğitimine başlamadan önce sorulan en sık sorular arasındadır.. Eğer çocuğunuzun yönelimini değerlendirmek isterseniz 2. ya da 3. derse kadar almanıza gerek yok. Bu süreçte çocuklarımız ev etütlerini ve pratiklerini randevu alarak dilediği kadar kurumumuzda gerçekleştirebilir.

2. ya da 3. dersten itibaren öğrencilerin yönelimi belli olur ve keman almaya karar verebilirsiniz.

Daha Fazlası İçin Bize Ulaşın

İzmirde yapılan sanat etkinliklerine, galerilere, konserlerine ve daha fazla kültür sanat haberlerine sitemizin blog sekmesini takip ederek ulaşabilirsiniz.

Daha fazla enstrüman bilgilerine ulaşmak için bizi sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca kurslarımız hakkında ayrıntılı bilgiye ulaşmak için bizi 0507 95 96 333 numaralı telefonumuzu arayabilir ya da mesaj bırakabilirsiniz.

Aklınızda oluşan soru işaretlerini gidermek için direkt sanat merkezimize de gelebilirsiniz. Özellikle önceden arayıp randevu alarak ücretsiz bir şekilde hocalarımıza danışabilirsiniz. Deneme dersinde hangi sanat alanına yatkın olduğunuzu keşfedip kendinizi istediğiniz alanda geliştirebilirsiniz.

Erturgut Sanat Merkezine Nasıl Gelebilirim?

Sanat merkezimize İzmir’in her yerinden metroyla, otobüsle, vapurla ulaşım çok kolaydır. Karşıyaka dışından gelmek zor diye düşünmeyin sanat merkezimizin ulaşımı çok kolay, konumu da çok merkezidir.

İzmir’in neresinden isterseniz kolaylıkla gelebilirsiniz. Kaliteli bir eğitim istiyorsanız, mesafe bana uzak diye düşünmeden önce kesinlikle bir kez sanat merkezimizi ziyaret etmeli ve en azından bizimle bir kahve, bir çay içip sanat merkezimizde gerçekleşen eğitimler hakkında bilgi alıp, sıcak, samimi, eğlenceli sanat ortamımızı kendiniz görmelisiniz.

Karşıyaka Yelken Klübünün 300 metre, Bostanlı tarafına doğru  ilerisinde, halı sahaların çaprazında, Lion Kafe’nin yanında  zemin katta, Karşıyaka Yalı’ da sahilde yer almaktadır.

Aynı zamanda msn@erturgutsanatmerkezi.com mail adresimizden de bize ulaşıp hemen geri dönüş ile aklınızdaki soru işaretlerini giderebilirsiniz. Mutlu, umutlu, sağlıklı, sanat ve sağlıkla dolu günler dileriz..

Adres / Erturgut Sanat Merkezi Nerede?

Cemal Gürsel Caddesi (Yalı Caddesi) No: 426 Bayerler Apartmanı – Zemin Kat Daire. 1 Karşıyaka / İzmir

İzmir sanat kursları arasından, müzik kursu arayışında olanlar için, enstrüman çalıp, enstrüman kursu alıp yeni bir hobi edinmek isteyenler için, Erturgut Sanat Merkezi bir çok enstrümanın dersi sunıyor! İzmir müzik kursu bakımından çok şanslı bir yer, bir çok seçenek var! Siz de müzik kursu almak istiyorsanız Erturgut Sanat’a davetlisiniz, siz istekli olun ve gerisini bize bırakın!

Her zaman sanat merkezimize bekleriz..