Erturgut Sanat ailesi olarak bugün sizler için Çocuklar İçin Gitar Kursu konusunu ele alacağız. Her zaman söylediğimiz gibi eğitim kişiye özel olmak zorundadır. Genele hitap eden eğitim, kişinin doğru öğrenmesini engelleyebileceği gibi doğru öğrenim gerçekleşse dahi öğrenim süresini de uzatabilmektedir.

Gitar Kursu hakkında ayrıntılı bilgi edinmek için Buraya Tıklayın. Ayrıca ücretsiz deneme derslerimize katılmak için bizlere ulaşarak randevu alarabilirsiniz.

Gitar Kursu Çocuklara Ne Katar?

Çocuklara gitar veya başka bir enstrüman çalmayı öğretmek, onlara sadece dil becerilerinde yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda çalmayı öğrenmenin içerdiği ritim ve matematik becerilerini geliştirebilir. Ek olarak, bir enstrüman öğrenmek, çocukların dinleme becerilerini ve özgüvenlerini geliştirmelerine yardımcı olur. 

Gitar çalmayı öğrenmek, bir çocuğun zamanla daha iyi ve daha iyi hale geldikçe yeteneklerine daha fazla güven duymasına yardımcı olabilir.

Gitar veya herhangi bir enstrüman çalmayı öğrenmek, çocuklar için olumlu, ödüllendirici bir deneyim olabilir ve onları ömür boyu sürecek bir müzik yolculuğuna çıkarabilir.

Kaç Yaşında Gitar Kursuna Başlanabilir?

Çocuklar İçin Gitar Kursu

Bir çocuğun gitar çalmayı öğrenmeye başlaması için en uygun yaş genellikle 6 ila 10 yaş arasıdır. Aslında burada baz alınması gereken unsur çocuğu yaşı değil motor kasları ve fiziksel özellikleridir. Bu bağlamda motor kasları oturmuş ve fiziği gitar çalmaya müsait 6 yaş önce çocuklar gitar eğitimine başlayabilir.

Klasik Gitarla Mı Yoksa Elektro Gitar Mı Başlamalı?

Çocuklar İçin Gitar Kursu

Şimdilerde daha az olsa da geçmişte “Klasik gitarla başlasın” gibi bir şehir efsanesi vardı. Bu kesinlikle doğu değil. Çocuklarınız çalmak istediği gitar türünde eğitimine başlamalı.

Çocuklar İçin Gitar Eğitimi Süresi

Çocuklar İçin Gitar Kursu

Çocuklar için gitar eğitimi hafta 1 gün ve 50 dakika yeterli olacaktır. Bu eğitim süresinin verimli olması için gitar öğrencilerinin ev etütlerine özen göstermesi oldukça kritik önem arz eder. Bu nedenle Erturgut Sanat Merkezi olarak öğretmenlerimizin verdiği ev etütlerini video formatıyla sizlere mail atıyoruz. Böylelikle öğrencilerimiz etütlerini daha verimli olarak yapabiliyorlar..

Ders gün ve saati için hemen bizlere ulaşabilirsiniz.. Kurumumuz haftanın 7 günü 09.00 ile 22.00 arasında açıktır.

Derse Başlamadan Önce Gitar Almalımıyız?

Çocuklar İçin Gitar Kursu

Gitar kursuna başlamadan önce en sık sorulan sorular arasında yer alır. Öğrencimizin yönelimi tam olarak oturana kadar yani 2. yada 3. derse kadar gitar almanıza gerek yok. Bu süreç içinde çocuklarımız sanat merkezimizdeki gitarlarımızla dersleri gerçekleştirebilir dilediği kadar ücretsiz etütler gerçekleştirebilir..

Daha Fazlası İçin Bize Ulaşın

İzmirde yapılan sanat etkinliklerine, galerilere, konserlerine ve daha fazla kültür sanat haberlerine sitemizin blog sekmesini takip ederek ulaşabilirsiniz.

Daha fazla enstrüman bilgilerine ulaşmak için bizi sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca kurslarımız hakkında ayrıntılı bilgiye ulaşmak için bizi 0507 95 96 333 numaralı telefonumuzu arayabilir ya da mesaj bırakabilirsiniz.

Aklınızda oluşan soru işaretlerini gidermek için direkt sanat merkezimize de gelebilirsiniz. Özellikle önceden arayıp randevu alarak ücretsiz bir şekilde hocalarımıza danışabilirsiniz. Deneme dersinde hangi sanat alanına yatkın olduğunuzu keşfedip kendinizi istediğiniz alanda geliştirebilirsiniz.

Erturgut Sanat Merkezine Nasıl Gelebilirim?

Sanat merkezimize İzmir’in her yerinden metroyla, otobüsle, vapurla ulaşım çok kolaydır. Karşıyaka dışından gelmek zor diye düşünmeyin sanat merkezimizin ulaşımı çok kolay, konumu da çok merkezidir.

İzmir’in neresinden isterseniz kolaylıkla gelebilirsiniz. Kaliteli bir eğitim istiyorsanız, mesafe bana uzak diye düşünmeden önce kesinlikle bir kez sanat merkezimizi ziyaret etmeli ve en azından bizimle bir kahve, bir çay içip sanat merkezimizde gerçekleşen eğitimler hakkında bilgi alıp, sıcak, samimi, eğlenceli sanat ortamımızı kendiniz görmelisiniz.

Karşıyaka Yelken Klübünün 300 metre, Bostanlı tarafına doğru  ilerisinde, halı sahaların çaprazında, Lion Kafe’nin yanında  zemin katta, Karşıyaka Yalı’ da sahilde yer almaktadır.

Aynı zamanda msn@erturgutsanatmerkezi.com mail adresimizden de bize ulaşıp hemen geri dönüş ile aklınızdaki soru işaretlerini giderebilirsiniz. Mutlu, umutlu, sağlıklı, sanat ve sağlıkla dolu günler dileriz..

Adres / Erturgut Sanat Merkezi Nerede?

Cemal Gürsel Caddesi (Yalı Caddesi) No: 426 Bayerler Apartmanı – Zemin Kat Daire. 1 Karşıyaka / İzmir

İzmir sanat kursları arasından, müzik kursu arayışında olanlar için, enstrüman çalıp, enstrüman kursu alıp yeni bir hobi edinmek isteyenler için, Erturgut Sanat Merkezi bir çok enstrümanın dersi sunıyor! İzmir müzik kursu bakımından çok şanslı bir yer, bir çok seçenek var! Siz de müzik kursu almak istiyorsanız Erturgut Sanat’a davetlisiniz, siz istekli olun ve gerisini bize bırakın!

Her zaman sanat merkezimize bekleriz..