Çocuklarının başarılı olmasını isteyen her aile, çocuklarının sanatsal gelişimine destek olmak ister. Eğer tercih müzikse ve bir çocuğun müziğe yönlenmesi isteniyorsa ilk yapılacak şey, çocukların ilk ve doğal çalgısı sesini ve bir yandan da kulağını eğitmektir.

Biz de bu anlayıştan yola çıkarak 7-12 yaş grubu arası çocuklarımızın yaşamlarını müzikle süsleyip, müzikal algılarını yükseltmek için çocuk korosu çalışmalarımızı başlatıp, eğlenceli bir yolculuğa çıkıyoruz!

İzmir’de Çocuklar İçin Eğlenceli Bir Aktivite “Çocuk Korosu”

Çocuk Koromuz Kuruluyor!

Erturgut Sanat Çocuk Korosu

Müziğin başlangıcı duymaksa, sonrasında şarkı söyleriz. Çalgılar daha da sonra gelir. Çocukların şarkı söylemeye hem bedenen hem de ruhen ihtiyacı vardır. Bu eylem onlara hem sosyal, hem bireysel olarak dönüt sağlayacaktır. Eğer bir çocuk, müzik yaşamının başlangıcında ve sonrasında koro içerisinde şarkı söyleyecek olursa, ritmik-melodik anlamda müzikal gelişme sağlayacaktır. Koro içerisinde bulunan çocuklar hem enerjisini doğru ve güzel şekilde kullanır, hem de yararlı bir sosyal faaliyette bulunmuş olur.

Bunun yanı sıra öğreneceği müzikal terimler, yeni türkçe ve yabancı dil şarkılar, beden perküsyonu kullanmak gibi konular ona müzikal kültür sağlayacaktır.

Erturgut Sanat Merkezi Çocuk Korosu’nda hedeflenen şey ise çocukların hem müziği, hem de kendi sesini yakından tanımasına, aynı zamanda müzikal ve mental gelişimine faydalı olmaktır.

Çocuk Korosu Tarihi: Her Pazar ( 8 Ocak tarihinden itibaren )
Çocuk Korosu Ders Saati: 15.00 – 17.00
Yer: Erturgut Sanat
Fiyat: Öğrencilerimize Özel :95 TL – Standart Fiyat: 125 TL