Çocukları müziğe teşvik etmenin, gelişim ve öğrenme becerilerine gerçekten yardımcı olabileceğini hepimiz duymuşuzdur, ancak çok azı yetişkin olarak bir enstrüman çalmayı öğrenmenin faydalarından bahseder.

Belki her zaman bir enstrüman çalmayı öğrenmek istediniz, ancak çocukken buna hiç fırsatınız olmadı. Belki daha gençken hiç ilgilenmediniz, ama şimdi müzikal alanlara ilginiz arttı ve bunu göz ardı etmek istemiyorsunuz. Harika haber şu ki, çalmayı öğrenmek ve öğrenmeden ek faydalar elde etmek için asla çok geç değildir…

Yetişkin olarak Enstrüman çalmak

Enstrüman kurslarımız hakkında ayrıntılı bilgi edinmek için Buraya Tıklayın.. Aklınıza takılan diğer soruları 7/24 bize ulaşarak giderebileceğiniz iletişim bilgilerimiz için Buraya tıklayın.

Bir enstrüman çalmayı öğrenmek konusunda kararsızsanız, işte sizi çalmaya itecek bazı avantajlar.

Hızlı Refleksler Edinin

Yaşlanma vücutta pek çok acımasız oyun oynar. Gençlerin hızlı refleksleri varken, yaşlılar daha yavaş tepki verme eğilimindedir. Neyse ki, bir müzik aleti çalarak vücudunuzu tekrar daha hızlı tepki vermesi için eğitebilirsiniz.

Sosyal Çevrenizi Genişletin

Bu günlerde giderek daha fazla insan evden çalışıyor ya da bir odada oturuyor ve başkalarıyla çok fazla sosyalleşmiyor. Boş zamanlarımızda, insanlarla yüz yüze etkileşimde bulunmak yerine genellikle elektroniğe bakıyoruz. Emekliyseniz (veya çok fazla dışarı çıkamıyorsanız), çalışırken zevk aldığınız sosyal etkileşimi kaçırıyor olabilirsiniz. Müzik dersi almak genellikle evden ayrılmanızı ve yeni arkadaş olabilecek benzer fikirlere sahip kişiler arasında olmanızı gerektirecektir.

Zihninizi Canlandırın

Enstrüman çalmak

Beyin gücü açısından, çalışmak için daha fazla gri maddeye sahip olmak iyidir. Çalışmalar, bir müzik aleti çalmayı öğrenenlerde beynin bir dizi bölgesindeki gri madde hacminin daha yüksek olduğunu göstermiştir. Beyin bölgeleri arasındaki uzun mesafeli bağlantı da enstrüman çalma ile güçlendirilir. Bir enstrüman üzerinde çalışanlar, okuryazarlık, uzamsal akıl yürütme ve sözel bellekteki gelişmeleri dört gözle bekleyebilirler.

Çoklu Görevlerde Ustalaşın

Belki zaten bir kerede çeşitli görevlerle uğraşmakta usta olduğunuzu düşünüyorsunuz veya belki de öyle olmasını diliyorsunuz. Her iki durumda da, bir enstrüman çalmayı öğrenmek bu yeteneği güçlendirebilir. Müzik çalmak bizi aynı anda birden fazla duyuyu olaylara dâhil etmeye iter. Bunu düzenli olarak yaptıkça çoklu duyu becerileriniz kendiliğinden artacaktır.

Kan Akışını Hızlandırın

Enerji konusunda geride kaldığınızı hissediyorsanız, bir fincan kahve veya enerji içeceği almak isteyebilirsiniz. Vücudunuza kafein pompalamak yerine enstrümanınızı elinize alın. Çalışmalar, kısa süreli müzik derslerinin beynin sol yarım küresindeki kan akışını hızlandırdığını kanıtlamıştır.

Stresi Azaltın

Stres her yerdedir ve bazen günlük eziyetten bir çıkış yolu bulmak zor olabilir. Neyse ki, bir enstrüman çalmak enerjimizi yönlendirir ve insanları mutlu eden bir şeye odaklanır. Bu değişim kan basıncınızı ve kalp atış hızınızı düşürebilir, ki bu her anlamda iyidir.

Daha İyi Nefes İçin

Evet, bir enstrüman çalmak da daha iyi nefes almanıza yardımcı olabilir – en azından nefesli bir enstrüman çalmak yardımcı olur. Pek çok nefesli enstrümanda sığ nefes almak yerine, nefesli bir çalgı çalarken doğru sesi alabilmek adına diyaframdan daha derin nefesler almayı öğrenmek gerekir. Bu şekilde derin nefes almak, daha güçlü bir solunum yolu kazandıracaktır.

Başarı Anlayışınızı Kaybetmeyin

Bir Yetişkin Olarak Enstrüman Öğrenmenin Faydaları

Her zaman öğreniyoruz, ancak yetişkinler olarak çocukken yaptığımız öğrenmelerdeki gibi büyük adımlar attığımızı hissetmeyebiliriz. Bazen yetişkinler, daha gençken öğrenmeyi diledikleri şeylere üzülürler. Gerçek şu ki, bir enstrüman çalmayı öğrenmek hayatın her yaşında olabilir ve bir yetişkin olarak çalmayı öğrenirseniz edindiğiniz başarı duygusu, çocukken sahip olabileceğinizden bile daha büyük olabilir.

Gerçekten yeni bir beceri öğrenmek istiyorsanız, asla çok geç değildir. Müziğin bizim için pek çok avantajı var ve bu avantajlar yalnızca çocuklara özel değil. Bir yetişkin olarak enstrüman almanın pek çok nedeni var ve siz bunlardan haberdarsınız…

Daha Fazlası İçin Bize Ulaşın

İzmirde yapılan sanat etkinliklerine, galerilere, konserlerine ve daha fazla kültür sanat haberlerine sitemizin blog sekmesini takip ederek ulaşabilirsiniz.

Daha fazla enstrüman bilgilerine ulaşmak için bizi sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca kurslarımız hakkında ayrıntılı bilgiye ulaşmak için bizi 0507 95 96 333 numaralı telefonumuzu arayabilir ya da mesaj bırakabilirsiniz.

Aklınızda oluşan soru işaretlerini gidermek için direkt sanat merkezimize de gelebilirsiniz. Özellikle önceden arayıp randevu alarak ücretsiz bir şekilde hocalarımıza danışabilirsiniz. Deneme dersinde hangi sanat alanına yatkın olduğunuzu keşfedip kendinizi istediğiniz alanda geliştirebilirsiniz.

Erturgut Sanat Merkezine Nasıl Gelebilirim?

Sanat merkezimize İzmir’in her yerinden metroyla, otobüsle, vapurla ulaşım çok kolaydır. Karşıyaka dışından gelmek zor diye düşünmeyin sanat merkezimizin ulaşımı çok kolay, konumu da çok merkezidir.

İzmir’in neresinden isterseniz kolaylıkla gelebilirsiniz. Kaliteli bir eğitim istiyorsanız, mesafe bana uzak diye düşünmeden önce kesinlikle bir kez sanat merkezimizi ziyaret etmeli ve en azından bizimle bir kahve, bir çay içip sanat merkezimizde gerçekleşen eğitimler hakkında bilgi alıp, sıcak, samimi, eğlenceli sanat ortamımızı kendiniz görmelisiniz.

Karşıyaka Yelken Klübünün 300 metre, Bostanlı tarafına doğru  ilerisinde, halı sahaların çaprazında, Lion Kafe’nin yanında  zemin katta, Karşıyaka Yalı’ da sahilde yer almaktadır.

Aynı zamanda msn@erturgutsanatmerkezi.com mail adresimizden de bize ulaşıp hemen geri dönüş ile aklınızdaki soru işaretlerini giderebilirsiniz. Mutlu, umutlu, sağlıklı, sanat ve sağlıkla dolu günler dileriz..

Adres / Erturgut Sanat Merkezi Nerede?

Cemal Gürsel Caddesi (Yalı Caddesi) No: 426 Bayerler Apartmanı – Zemin Kat Daire. 1 Karşıyaka / İzmir

İzmir sanat kursları arasından, müzik kursu arayışında olanlar için, enstrüman çalıp, enstrüman kursu alıp yeni bir hobi edinmek isteyenler için, Erturgut Sanat Merkezi bir çok enstrümanın dersi sunıyor! İzmir müzik kursu bakımından çok şanslı bir yer, bir çok seçenek var! Siz de müzik kursu almak istiyorsanız Erturgut Sanat’a davetlisiniz, siz istekli olun ve gerisini bize bırakın!

Erturgut Sanat Merkezi 2007 yılının Aralık ayından, yani kurulduğu günden beri müzik alanında, çok geniş bir enstruman seçeneğiyle hizmet vermektedir. İzmir’de müzik kursu ve sanat kursları arayışınıza son vermek için Erturgut Sanat burada!