Bir toplulukta müzik aleti çalmanın çocuklara faydaları hiç şüphesiz saymakla bitmez.. Ve o topluluk bir orkestra ise…

Orkestra gençlere güzel bir şey yaratmayı öğretir; yeni bir dil ve ifade biçimi geliştirir ve gençlerin grup içinde kalıcı ilişkiler kurmasına olanak sağlar.

Peki ya amatör müzisyenler? Yetişkin öğrenciler veya profesyonel olmayan müzisyenler için ne gibi faydaları vardır?

Orkestrada çalmak

Bir müzik aleti öğrenen her yaştan insanın bir toplulukta, gençlik gruplarında veya kolej orkestrasında çalmaktan yararlanabileceği beş kazanımı sizin için ele aldık.

Müzik eğitimi hakkında ayrıntılı bilgi almak için Tıklayın.

1. Motivasyon Sağlayıcıdır

Orkestrada çalmanın faydaları

Yaklaşan provalar ve konserlerle bir orkestrada çalmak, pratik yapmak ve geliştirmek için sürekli motivasyon gerektirir. Bir orkestra ile çalarken, sadece kendinize ve bir seyirciye karşı değil, sahnedeki meslektaşlarınıza karşı da sorumlu olacağınızı unutmayın. Bir kanala motive olmak diğer kanallara da motive olmanızı sağlayabilir..

2. Yeni Arkadaşlıklar Geliştirmenize Yardımcı Olur

Bir Orkestrada Çalmanın 5 Faydası

Haftalık antrenmanlarınızda yeni ve eski arkadaşlar göreceksiniz. Aynı zamanda arkadaşları jam seansları (cazcıların bir araya gelip doğaçlama çaldığı caz müziği) ve oda müziği için davet ederken yardımcı bir platform oluşturur… Unutmayın müzik sosyal bir sanattır. Bir müzik grubuna dahil olup sosyal olmamak neredeyse imkansızdır.

3. Stres Gidericidir

Bir Orkestrada Çalmanın 5 Faydası

Müzik stresi azaltmak için mükemmel bir yoldur, ancak bir orkestra gidilecek, arkadaşlarla ilişki kuracak ve herkesin sıkı çalışmasının bitmiş ürününü görebilecek bir alan sağlar. Her hafta sadece birkaç saat de olsa, bir topluluğun parçası olmak günün endişelerini bir kenara bırakmak ve eğlenceli bir aktiviteye dalmak demektir.

4. Müzikli Takım Çalışması

Bir Orkestrada Çalmanın 5 Faydası

Dışardan kolay görünebilir ancak tek bir müziğin sesini bütün, uyumlu ve anlamlı kılmak için diğer birçok müzisyenle işbirliği yapmak zordur.

Baş müzisyenlerden şefe ve bireysel üyelere kadar, 30 veya 40 farklı yorumun aksine, herkes iletişim kurmayı öğrenmeli ve bir müzikal fikir iletmek için bir ekip olarak çalışmalıdır.

Bu nedenle, bir orkestra müzisyeni dinlemeyi, uyum sağlamayı ve yön izlemeyi bu topluluğun içinde öğrenir. İletişim becerileriniz tavan yapacak!

5. Kariyer Hedefleri İçin Gereklidir

Bir Orkestrada Çalmanın 5 Faydası

Profesyonel bir müzisyen olmak isteyen biriyseniz, bir orkestra sizi sektörde ihtiyaç duyacağınız birçok beceriden birine hazırlar. Üniversitede de alanınızda ilerleyecekseniz, olabildiğince çok topluluk deneyimi edinmeye çalışmanızda fayda var.

Daha Fazlası İçin Bize Ulaşın

İzmirde yapılan sanat etkinliklerine, galerilere, konserlerine ve daha fazla kültür sanat haberlerine sitemizin blog sekmesini takip ederek ulaşabilirsiniz.

Daha fazla enstrüman bilgilerine ulaşmak için bizi sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca kurslarımız hakkında ayrıntılı bilgiye ulaşmak için bizi 0507 95 96 333 numaralı telefonumuzu arayabilir ya da mesaj bırakabilirsiniz.

Aklınızda oluşan soru işaretlerini gidermek için direkt sanat merkezimize de gelebilirsiniz. Özellikle önceden arayıp randevu alarak ücretsiz bir şekilde hocalarımıza danışabilirsiniz. Deneme dersinde hangi sanat alanına yatkın olduğunuzu keşfedip kendinizi istediğiniz alanda geliştirebilirsiniz.

Erturgut Sanat Merkezine Nasıl Gelebilirim?

Sanat merkezimize İzmir’in her yerinden metroyla, otobüsle, vapurla ulaşım çok kolaydır. Karşıyaka dışından gelmek zor diye düşünmeyin sanat merkezimizin ulaşımı çok kolay, konumu da çok merkezidir.

İzmir’in neresinden isterseniz kolaylıkla gelebilirsiniz. Kaliteli bir eğitim istiyorsanız, mesafe bana uzak diye düşünmeden önce kesinlikle bir kez sanat merkezimizi ziyaret etmeli ve en azından bizimle bir kahve, bir çay içip sanat merkezimizde gerçekleşen eğitimler hakkında bilgi alıp, sıcak, samimi, eğlenceli sanat ortamımızı kendiniz görmelisiniz.

Karşıyaka Yelken Klübünün 300 metre, Bostanlı tarafına doğru  ilerisinde, halı sahaların çaprazında, Lion Kafe’nin yanında  zemin katta, Karşıyaka Yalı’ da sahilde yer almaktadır.

Aynı zamanda msn@erturgutsanatmerkezi.com mail adresimizden de bize ulaşıp hemen geri dönüş ile aklınızdaki soru işaretlerini giderebilirsiniz. Mutlu, umutlu, sağlıklı, sanat ve sağlıkla dolu günler dileriz..

Adres / Erturgut Sanat Merkezi Nerede?

Cemal Gürsel Caddesi (Yalı Caddesi) No: 426 Bayerler Apartmanı – Zemin Kat Daire. 1 Karşıyaka / İzmir

İsteyen herkes doğru eğitimle bir müzik aleti çalabilir, resim çizebilir, tiyatro oyunu sahneleyebilir, güzel fotoğraflar çekebilir. Bunları yapabilmek için yetenekli doğmak zorunda değilsiniz, sanat merkezimize başvurduğunuzda bunları yapabilmek için zaten gerekli tüm eğitimi alacaksınız. Sizin gelişiminize en uygun programı hazırlayıp sizlere sunduğumuz için gerekli tüm bilgiyi edineceksiniz.

Sanat merkezimize İzmir’in her yerinden metroyla, otobüsle, vapurla ulaşım çok kolaydır.
Karşıyaka dışından gelmek zor diye düşünmeyin sanat merkezimizin ulaşımı çok kolay, konumu da çok merkezidir.

İzmir’in neresinden isterseniz kolaylıkla gelebilirsiniz. Kaliteli bir eğitim istiyorsanız, mesafe bana uzak diye düşünmeden önce kesinlikle bir kez sanat merkezimizi ziyaret etmeli ve en azından bizimle bir kahve, bir çay içip sanat merkezimizde gerçekleşen eğitimler hakkında bilgi alıp, sıcak, samimi, eğlenceli sanat ortamımızı kendiniz görmelisiniz. Ayrıca yazının devamını da okuyup ulaşım konusunda daha daha fazla bilgi sahibi olabilirsiniz.