Erturgut Sanat olarak bugünkü yazımızda Bateristlerin En Çok Yaptığı 6 Hatayı ele alacağız.. İlk kez bateri çalmaya başlıyorsanız veya enstrüman gelişiminde yol aldıysanız bile, bu yaygın hatalara bir göz atın. Söz konusu hatalardan kaçınmanız durumda daha hızlı ve daha verimli bir şekilde daha iyi olma yolunda ilerleyeceğinizi düşünüyoruz..

Bateristlerin En Çok Yaptığı Hatalar

Egzersizleri Hızlı Çalışmak

Bateristlerin En Çok Yaptığı 6 Hata

Üzerinde çalıştığınız bir şeyi yavaşlatmak, hem bateri eğitiminizi kolaylaştırmanın hem de hayatınızı kolaylaştırmanın en iyi yoludur. Ne tür bir karmaşıklıkla uğraştığınızın gerçekten bir önemi yok yavaşlatırsanız, daha kolay öğrenmeniz garanti edilir. Ve bu kural sonsuza kadar çalışır. Sadece yeni başlayanlar için değil, daha kolay öğrenebilmek için her zaman işleri yavaşlatın.

Egzersizleri hızlı yapmanız durumunda ince nüansları kaçırmanız oldukça muhtemel. Düşük metronomda çalışmak hızlı metronomda çok daha iyi olmanızı sağlayacaktır. Kesinlikle acele etmeyin. Çok kısa süreli hızlı yapabilmektense çok uzun süreli yavaş yapmayı tercih edin. Böylelikle zamanla hızlı metronomda çok daha iyi olacaksınız.

Temel Egzersizleri Sıkıcı Bulup Atlamak

Bateristlerin En Çok Yaptığı 6 Hata

Her enstrümanda başlangıç egzersizleri biraz sıkıcı gelebilir. Unutmayın yerinde olmak istediğiniz davulcular da bu yollarda geçti ve başlangıç seviyesinde egzersizleri iyi oturttukları için o seviyedeler. Temel egzersizleri doğru yapmadığınız ve tam oturtmadığınızda bir sonraki adımlar her zaman zorlaşacak ve bateri çalmak karışık bir hal alacaktır.

Örneğin bateri çalmanın temelini oluşturan stick control egzersizlerinden yola çıkalım. Bu egzersizlerin amacı bageti doğru tutmak, tuşenizi geliştirmek ve el koordinasyonunu sağlamak gibi önemli sonuçlardır. Bu bağlamda söz konusu egzersizi doğru yapmadığınız taktirde eğitiminiz verimini yitirecek ve hayalinizdeki şarkıları çalabilmeniz mümkün olmayacaktır. Amacını bilmediğinizde egzersizler sıkıcı gelecek ve bir an önce geçmek isteyeceksiniz. Bu nedenle her egzersizi neden yaptığınızı mutlaka öğrenin ya da öğretmeninize açıklatın, bu sizi motive edecektir.

Egzersizleri Atlayarak Gitmek

Bateristlerin En Çok Yaptığı 6 Hata

Yukarıdaki başlıkla aynı hata diyebilirsiniz ancak burada önemli bir nokta var. Doğru yapıldığında egzersizi hemen atlamak eğitimde doğru bir tutum değil. Egzersizleri metronom eşliğinde uzun süreli tekrar etmeniz eğitiminizin verimi arttıracaktır. Acelemiz yok önemli olan doğru ve verimli bir eğitim. Eğer uzun süreli aynı metromonda çalışmalardan sıkılıyorsanız metronomu arttırarak (Her metronomda doğru yapmak koşuluyla) çalışmayı deneyebilirsiniz.

Şarkıları Bütün Olarak Öğrenmeye Çalışmak

Bateristlerin En Çok Yaptığı 6 Hata

Şarkı çalışmalarına yeni başladığınızda şarkıları bir bütün olarak değil kısım kısım ele alın. Davulcunun her bölümde çaldığı ritmi özümsemek ve analiz etmek, bu ritimleri çalabilmek için derine inmek en doğru şarkı çalışma metotudur. Nüansları kaçırmak istemezsiniz..

Duruş Bozukluğu

Bateristlerin En Çok Yaptığı 6 Hata

Davul çalarken elleriniz ve kollarınız son derece rahat olmalı. Bunu sağlamak çok da zor değil zira yapmanız gerekenler sizler için metotlarda çoktan belirlendi. Doğru duruş ve tutuş, şarkıları öğrenme ve çalma kolaylığı da sağlayacaktır.

Yanlış Çalmaya Alışmak

Bateristlerin En Çok Yaptığı 6 Hata

Tüm bu koşulları tek başınıza sağlayabilmeniz kolay olmayabilir. Çalışmanızın doğru olup olmadığını size söyleyip hatalarınızı düzeltebilecek bir otoriteye ihtiyacınız var. Bu nedenle videolardan öğrenmektense birebir eğitimi öneririz.. Bateri Kursu hakkında ayrıntılı bilgiler için Buraya Tıklayın..

Daha Fazlası İçin Bize Ulaşın

İzmirde yapılan sanat etkinliklerine, galerilere, konserlerine ve daha fazla kültür sanat haberlerine sitemizin blog sekmesini takip ederek ulaşabilirsiniz.

Daha fazla enstrüman bilgilerine ulaşmak için bizi sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca kurslarımız hakkında ayrıntılı bilgiye ulaşmak için bizi 0507 95 96 333 numaralı telefonumuzu arayabilir ya da mesaj bırakabilirsiniz.

Aklınızda oluşan soru işaretlerini gidermek için direkt sanat merkezimize de gelebilirsiniz. Özellikle önceden arayıp randevu alarak ücretsiz bir şekilde hocalarımıza danışabilirsiniz. Deneme dersinde hangi sanat alanına yatkın olduğunuzu keşfedip kendinizi istediğiniz alanda geliştirebilirsiniz.

Erturgut Sanat Merkezine Nasıl Gelebilirim?

Sanat merkezimize İzmir’in her yerinden metroyla, otobüsle, vapurla ulaşım çok kolaydır. Karşıyaka dışından gelmek zor diye düşünmeyin sanat merkezimizin ulaşımı çok kolay, konumu da çok merkezidir.

İzmir’in neresinden isterseniz kolaylıkla gelebilirsiniz. Kaliteli bir eğitim istiyorsanız, mesafe bana uzak diye düşünmeden önce kesinlikle bir kez sanat merkezimizi ziyaret etmeli ve en azından bizimle bir kahve, bir çay içip sanat merkezimizde gerçekleşen eğitimler hakkında bilgi alıp, sıcak, samimi, eğlenceli sanat ortamımızı kendiniz görmelisiniz.

Karşıyaka Yelken Klübünün 300 metre, Bostanlı tarafına doğru  ilerisinde, halı sahaların çaprazında, Lion Kafe’nin yanında  zemin katta, Karşıyaka Yalı’ da sahilde yer almaktadır.

Aynı zamanda msn@erturgutsanatmerkezi.com mail adresimizden de bize ulaşıp hemen geri dönüş ile aklınızdaki soru işaretlerini giderebilirsiniz. Mutlu, umutlu, sağlıklı, sanat ve sağlıkla dolu günler dileriz..

Adres / Erturgut Sanat Merkezi Nerede?

Cemal Gürsel Caddesi (Yalı Caddesi) No: 426 Bayerler Apartmanı – Zemin Kat Daire. 1 Karşıyaka / İzmir

İzmir sanat kursları arasından, müzik kursu arayışında olanlar için, enstrüman çalıp, enstrüman kursu alıp yeni bir hobi edinmek isteyenler için, Erturgut Sanat Merkezi bir çok enstrümanın dersi sunıyor! İzmir müzik kursu bakımından çok şanslı bir yer, bir çok seçenek var! Siz de müzik kursu almak istiyorsanız Erturgut Sanat’a davetlisiniz, siz istekli olun ve gerisini bize bırakın!