Erturgut Sanat ailesi olarak bugün sizler için Akustik Gitar Çalmak Zor Mu? konusunu ele alacağız.. Gitar çalmak istiyorsunuz ancak hangi gitar ile başlayacağınıza henüz karar vermediniz.. Akustik Gitar mı yoksa Klasik Gitar mı ya da Elektro Gitar mı? Bugün akustik gitar seçeneğini daha da netleştirmek isteyenler için oldukça verimli bir blog yazısı ile karşınızdayız. Akustik Gitar hakkında doğru bilenen yanlışları ya da önyargıları ortadan kaldıracak, kafanızdaki soru işaretlerini netleştirmeye çalışacağız..

Akustik Gitar Çalmak Zor Mu? sorusuna hemen ilk cevabımızı verelim, Hayır. Diğer gitar türleri ne kadar zor ya da kolaysa akustik gitar da o denli kolay ya da zordur. Akustik gitar diğer gitar türlerine göre daha parlak bir akustik sese sahiptir, bunu sağlayan en önemli şey tabiki de tellerindeki farklılıktır. Akustik gitarda biraz daha parlak bir ses elde etmek için teller diğer gitar türlerine göre daha serttir, bu sertlik tabiki de başlangıçta size bir basış zorluğu yaratır ancak doğru bir eğitim metodu ile ilerlediğinizde bu zorluğu alt etmenin kolay yolları olduğu göreceksiniz. O halde cevabımızı şöyle güncelleyelim; Doğru bir eğitim ile hayır..

Gitar Kurslarımız hakkında ayrıntılı bilgi edinmek için Buraya Tıklayın. Ayrıca Ücretsiz Deneme Derslerimize katılmak için hemen bize ulaşıp ücretsiz randevu alabilirsiniz..

Akustik Gitar Çalmak Zor Mu?

Klasikle Başlayıp Akustiğe Geçmek Daha Mı Mantıklı?

Akustik Gitar Çalmak Zor Mu?
Akustik Gitar Çalmak Zor Mu?

‘Akustik Gitar Zordur’ algısını yazımızın açılışında yıktığımızı varsayıyoruz zira bu soru genellikle ‘Klasikle başlamak daha kolaymış’ söylentisine paralelle şekilde gerçekleştirir. Şunu açıkça söylemek gerekir ki hangi müzik türünü dinliyor ve çalmak istiyorsanız kesinlikle o müzik türüne uygun bir gitar türüyle çalmaya başlayın. Rock N Roll yapmak için bir klasik gitar aldığınızda kendinizi tam anlamıyla motive edemeyebilirsiniz zira istediğiniz tonlara erişemeyeceksiniz.

Özellikle başlangıç aşaması gitar eğitiminde egzersizler ve kazanımlar aynı olduğundan herhangi bir gitarla başlamak size mantıklı gelebilir ancak doğru bir tuşe kazanımı için kesinlikle çalmak istediğiniz müziğe uygun bir gitar türü ile başlamanızı öneririz. Gitar türleri arasında bariz bir tuşe farklı vardır. Eğer imkanınız olursa klasik gitar ile bir kaç perdeye basın ve ardından aynı perdelere akustik gitar ile basın. Aradaki farkı bariz anlayacaksınız..

Gitar Türleri Arası Geçiş

Akustik Gitar Çalmak Zor Mu?
Akustik Gitar Çalmak Zor Mu?

Genel itibariyle gitar çalmayı bilmeniz Akustik Gitar çalmaya başladığınızda çok büyük bir avantaj olacaktır. Hatta daha net ifade etmek gerekirse direk çalmaya başlayacaksınızdır. Araki tuşe farkına bir kaç günde ya da ayda (ayırdığınız vakte göre söz konusu süre değişebilir) alışacaksınız. Belki bir kaç teknik öğrenimi ya da düzeltimi de gerekebilir zira her gitar türünde baskın teknikler müzik türüne göre de değişebilmektedir..

Son olarak hangi müzik türünde ilerlemek istiyorsanız kesinlikle o müzik türüne göre uygun bir gitar seçimi yapın ve gelin birlikte eğlenerek öğrenmenin keyfini yaşayalım!!