Erturgut Sanat ailesi olarak bugün gitaristler için Zakk Wylde Gibi Çalmak İçin 7 İpucunu ele alacağız.. Yazımızda bahsettiğimiz ipuçlarını sizler için çeşitli kitaplardan, röportajlardan ve direk Wylde’ın kendi cümlelerinden derledik. Gelin Zakk Wylde’ın ağzından Zakk Wylde gibi gitar çalmak için neler yapmak gerekiyor birlikte okuyalım..

Gitar Kursu hakkında ayrıntılı bilgi edinmek için Buraya Tıklayın.. Ayrıca Ücretsiz Deneme Derslerimize katılmak için hemen bize ulaşıp randevu alın!

Zakk Wylde Gibi Çalmak İçin 7 İpucu

Sahip Olduğun Her Şeyi Ver

Zakk Wylde Gibi Çalmak İçin 7 İpucu

“İster evde bulaşık yıkıyor, ister yatağını yapıyor, gitar çalıyor, spor yapıyor ya da ne yapıyorsan, sahip olduğun her şeyi ver! Hiçbir şeyi şansa bırakma. Eski adamların her zaman söylediği gibi, sahnede sahip olduğun her şeyi ver, çünkü bu senin son şovun olabilir!’”

Zakk Wylde ekliyor, “Ayrıca ilham alın. Ne zaman harika bir gitarist görsem ya da duysam, hala yapacak işlerim var diye düşünüyorum.”

Disiplinli Olun

Zakk Wylde Gibi Çalmak İçin 7 İpucu

“Pratik yapma konusunda tamamen disiplinli olmanız ve amansız bir gelişim arayışı içinde olmanız gerekir. Ya gelişim için çabalarsın ya da eve gidersin. Ya hep ya hiç.. Bu oyunda katılım madalyası yok evlat! Antrenman yaparken, birkaç kromatik egzersizle başlamayı seviyorum ve sıkı bir şekilde sırayla seçim yapıyorum.”

Zakk Wylde sololarından pentatonik gamları sıklıkla kullanılır. Başlangıç seviyesindeki egzersizler ve pantatonik gam egzersizleri ile her gün gitara merhaba diyen gitaristin günlük rutini sizler için bulduk. İyi Çalışmalar..

Zakk Wylde Gibi Çalmak İçin 7 İpucu

Bu egzersizlerinin önemini gitarist şu şekilde açıklıyor: “Bu tür şeylerin cehennem gibi sıkıcı olabileceğinin farkındayım, ama buna bağlı kalın ve işe yarayacaktır. Tüm bu skala modellerini arka arkaya ve içten dışa tam olarak bildiğiniz zaman, klavyenin her yerinde güvenle solo çalabileceksiniz. Benim düşünceme göre, bu kalıplar bilmeniz gereken temel çerçeveyi oluşturuyor..”

Yavaş Ve Kolay Başlayın

Zakk Wylde Gibi Çalmak İçin 7 İpucu

Gary Moore, Paul Gilbert, Michael Schenker, Rusty Cooley veya bildiğimiz çılgın tekniklere sahip oyunculardan herhangi biri olsun, hepsi size aynı şeyi söyleyecektir.. Her zaman yavaş başlayın. Aynı şey özellikle elleriniz soğuksa, ısınmak için de geçerlidir.

Metronom

Zakk Wylde Gibi Çalmak İçin 7 İpucu

“Hemen hemen her ciddi gitarist, bir tekniği geliştirmek için bir metronomun gerekli olduğunu söyleyecektir. Çünkü bu, hızınızı ve doğruluğunuzu nesnel olarak ölçer. Sadece biraz daha hızlı olsa bile temiz bir şekilde çalıyorsan, bu benim kitabımda bir kazanç.”

Yeni Şeyler Deneyin

Zakk Wylde Gibi Çalmak İçin 7 İpucu

“Bir telaş içindeyseniz veya sadece sıkılıyorsanız, yeni bir şey denemek her zaman harikadır çünkü monotonluğu kırmaya yardımcı olur. Denemeler ‘Bunu hep denemek istemişimdir’ gibi şeylerden biri olması da iyidir. Ve sonunda, bu yenilikte ısrar ederseniz, muhtemelen yenilik çalış tarzınıza da yansıyacaktır..”

Verimli Çalışın

Zakk Wylde Gibi Çalmak İçin 7 İpucu

“15 yaşımda başkalarının tekniklerini öğrenmeye çalışırken, gerçekten parçalamaya başlayana kadar, her zaman mümkün olan en zor şekilde çalışıyordum! Tam orada asansör varken sarp bir dağa tırmanmaya çalışıyor gibiydim! Verimli çalışma azmi zamanla geliyor sanırım.. Yaptığım her şey buna yönelik.”

Müziğinize Ve Kendinize Karşı Dürüst Olun

Zakk Wylde Gibi Çalmak İçin 7 İpucu

“Sizi gerçekten harekete geçirmedikçe, asla popüler olduğu için bir trendi takip etmeyin. Bir çocuk benden ne çalması gerektiği konusunda tavsiye istediğinde, onlara her zaman neyi sevdiklerini sorarım. Ve ‘Dimebag ve Slayer’ı seviyorum’ derlerse, onlara ‘o zaman o posta kodundaki şeyleri yapmalısın’ derim.”

Daha Fazlası İçin Bize Ulaşın

İzmirde yapılan sanat etkinliklerine, galerilere, konserlerine ve daha fazla kültür sanat haberlerine sitemizin blog sekmesini takip ederek ulaşabilirsiniz.

Daha fazla enstrüman bilgilerine ulaşmak için bizi sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca kurslarımız hakkında ayrıntılı bilgiye ulaşmak için bizi 0507 95 96 333 numaralı telefonumuzu arayabilir ya da mesaj bırakabilirsiniz.

Aklınızda oluşan soru işaretlerini gidermek için direkt sanat merkezimize de gelebilirsiniz. Özellikle önceden arayıp randevu alarak ücretsiz bir şekilde hocalarımıza danışabilirsiniz. Deneme dersinde hangi sanat alanına yatkın olduğunuzu keşfedip kendinizi istediğiniz alanda geliştirebilirsiniz.

Erturgut Sanat Merkezine Nasıl Gelebilirim?

Sanat merkezimize İzmir’in her yerinden metroyla, otobüsle, vapurla ulaşım çok kolaydır. Karşıyaka dışından gelmek zor diye düşünmeyin sanat merkezimizin ulaşımı çok kolay, konumu da çok merkezidir.

İzmir’in neresinden isterseniz kolaylıkla gelebilirsiniz. Kaliteli bir eğitim istiyorsanız, mesafe bana uzak diye düşünmeden önce kesinlikle bir kez sanat merkezimizi ziyaret etmeli ve en azından bizimle bir kahve, bir çay içip sanat merkezimizde gerçekleşen eğitimler hakkında bilgi alıp, sıcak, samimi, eğlenceli sanat ortamımızı kendiniz görmelisiniz.

Karşıyaka Yelken Klübünün 300 metre, Bostanlı tarafına doğru  ilerisinde, halı sahaların çaprazında, Lion Kafe’nin yanında  zemin katta, Karşıyaka Yalı’ da sahilde yer almaktadır.

Aynı zamanda msn@erturgutsanatmerkezi.com mail adresimizden de bize ulaşıp hemen geri dönüş ile aklınızdaki soru işaretlerini giderebilirsiniz. Mutlu, umutlu, sağlıklı, sanat ve sağlıkla dolu günler dileriz..

Adres / Erturgut Sanat Merkezi Nerede?

Cemal Gürsel Caddesi (Yalı Caddesi) No: 426 Bayerler Apartmanı – Zemin Kat Daire. 1 Karşıyaka / İzmir

İzmir sanat kursları arasından, müzik kursu arayışında olanlar için, enstrüman çalıp, enstrüman kursu alıp yeni bir hobi edinmek isteyenler için, Erturgut Sanat Merkezi bir çok enstrümanın dersi sunıyor! İzmir müzik kursu bakımından çok şanslı bir yer, bir çok seçenek var! Siz de müzik kursu almak istiyorsanız Erturgut Sanat’a davetlisiniz, siz istekli olun ve gerisini bize bırakın!

Erturgut Sanat Ailesini her zaman ziyaret edebilirsiniz.