Erturgut Sanat ailesi olarak bugün sizler için Yeni Başlayan Davulcular İçin Egzersizleri ele alacağız.. İster başlangıç aşamasında olun, isterseniz de dünyanın en iyi davulcusu olun, mutlaka bu egzersizleri yapmanız germektedir. Tabii ki de ileri seviyelerde kendinizi geliştirmek için bu egzersizleri yapmıyorsunuz ancak ısınmanız için kesinlikle egzersizlere ihtiyacınız var!

Bateri öğrenimi sırasında egzersizlerin doğru ve eksiksiz bir şekilde yapılması büyük önem arzetmektedir. Tüm egzersizlerde önemli teknikler bulunmaktadır. Bu tekniklere yanlış alışmanız durumunda bateristlik kariyeriniz ciddi anlamda gelişime kapalı olacaktır. Bu bağlamda egzersizleri teyit ettirerek geçmeniz çok kritiktir..

Bateri Kursu hakkında ayrıntılı bilgi için Buraya Tıklayın.. Ayrıca Ücretsiz Deneme Derslerimize katılmak içinde hemen bize ulaşıp randevu alabilirsiniz..

Yeni Başlayan Davulcular İçin Egzersizler

Ellerinizi Gevşetin

Yeni Başlayan Davulcular İçin Egzersizler

İlk Egzersizimiz, ellerinizi gevşetmek için iyi bir yoldur. Bu, her elden bir vuruş değişen tek vuruşlu bir döngüdür ve el ayak koordinasyonunu sağlamak için her ölçünün 1 ve 3’ünde bir kick vardır. Ellerinizi trampetin üzerinde eşit yükseklikte tutmaya çalışın ve her vuruştan sonra bileğinizi aynı başlangıç ​​pozisyonuna geri getirin. Metronom, kick ve trampet eş zamanlı çalındığında 1 ve 3’teki zamanlamaya çok dikkat edin ve dikkatlice dinleyin. 

Vuruş Hızınızı İkiye Katlayın

Yeni Başlayan Davulcular İçin Egzersizler

İkinci egzersiz, çift vuruşlu çalımın bir varyasyonudur ve yine aşağı vuruşlarda kick vardır. İkinci ölçüyü dikkatlice dinleyin ve o ölçüyü ilk vuruşla aynı ses seviyesinde olduğundan emin olun. İkinci vuruş daha yumuşak veya daha yüksekse, elinizin her seferinde aynı konuma döndüğünden emin olun

Üçlü Zamanlama

Yeni Başlayan Davulcular İçin Egzersizler

Bu egzersiziz üçlü vuruş döngüsüdür. Her vuruş arasında eşit boşluk bırakın ve vuruşlarda el ve ayak arasında sıkı zamanlama yapın. Bu alıştırmayı öncekilerden biraz daha kolay bulabilirsiniz çünkü çeyrek nota iki yerine üçe bölünmüştür, yani her vuruş arasında daha az zaman vardır..

Biraz Funky

Yeni Başlayan Davulcular İçin Egzersizler

Alıştırma 4 klasik paradiddle’dır. Çoğu davulcunun favori alıştırmasıdır çünkü bir kez trampet üzerinde iki elinizle rahatça yapmaya başladığınızda, bir elinizi diğer ritimlere götürebilir veya zile yönelebilirsiniz, bu sayede bazı funk ritimler yaratabilirsiniz

Funk’ı Arttırın

Yeni Başlayan Davulcular İçin Egzersizler

Bu egzersiz, bir önceki alıştırmaya benzer ancak aşağı vuruşlara bir kick davulu ekler. Bu, bazı insanları bir döngüye sokabilir çünkü ayağınız her ölçünün 3’üne karşı, el ile inecektir, ancak uzuvlarınızı koordine etmek ve her zaman aynı vuruşta sağ ayak ile çalma alışkanlığından kurtulmak için iyi bir egzersizdir. Sol elin sağ ayakla aynı anda yere inmemesine dikkat edin

Swinging Wals

Yeni Başlayan Davulcular İçin Egzersizler

Bu alıştırma 4/4’lük zaman işaretini kullanmadığımız ilk alıştırmadır, bunun yerine 3/4’lük ölçü kullanılır. Önerilen temponun 140 BPM olduğunu fark edebilirsiniz ki bu kulağa biraz korkutucu gelebilir. Ancak unutmayın vals bunu gerektirir. Bu alıştırma bir elinizi bateri setinin farklı bileşenlerine götürebileceğiniz ve gerçekten ilginç desenler oluşturabileceğiniz önemli bir alıştırmadır. Örneğin, sağ elinizi zemin tom’a (solak bir davulcuysanız sol el) hareket ettirmeyi deneyin ve ne olduğunu görün!

Alternatif Vuruşlar

Yeni Başlayan Davulcular İçin Egzersizler

Önerilen başlangıç ​​temposu 80 BPM ile 6/8’dir. Elleriniz ve ayağınız arasında geçiş yapma yeteneğinizi geliştirmenize yardımcı olur. Bu alıştırma, aldatıcı bir şekilde basittir. Aldatıcı kısım, ritim tekrarlandığında 2. ölçünün sonunda gelir. Bu, kalıbı sağ elinizle yeniden başlatmak isteyebilirsiniz yada otomatik olarak buna yönelebilirsiniz ancak bunun yerine sol elinizle başlamalısınız..

Bağımsızlığa Ulaşmak

Yeni Başlayan Davulcular İçin Egzersizler

Bu son egzersiz bir öncekinin üzerine kuruludur ancak vuruşu kalıbın ortasına bırakır. Bu alıştırma botaları elleriniz ve ayağınız arasında hareket ettirerek ritimlerde bağımsızlık kazanmanıza yardımcı olur. Alıştırma diğerlerinden biraz daha fazla uğraş gerektirebilir, bu yüzden rahatlamak için tempoyu düşürmeniz gerekiyorsa endişelenmeyin. 

Unutma, konu hızla ilgili değili doğru yapmakla ilgili!

Daha Fazlası İçin Bize Ulaşın

İzmirde yapılan sanat etkinliklerine, galerilere, konserlerine ve daha fazla kültür sanat haberlerine sitemizin blog sekmesini takip ederek ulaşabilirsiniz.

Daha fazla enstrüman bilgilerine ulaşmak için bizi sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca kurslarımız hakkında ayrıntılı bilgiye ulaşmak için bizi 0507 95 96 333 numaralı telefonumuzu arayabilir ya da mesaj bırakabilirsiniz.

Aklınızda oluşan soru işaretlerini gidermek için direkt sanat merkezimize de gelebilirsiniz. Özellikle önceden arayıp randevu alarak ücretsiz bir şekilde hocalarımıza danışabilirsiniz. Deneme dersinde hangi sanat alanına yatkın olduğunuzu keşfedip kendinizi istediğiniz alanda geliştirebilirsiniz.

Erturgut Sanat Merkezine Nasıl Gelebilirim?

Sanat merkezimize İzmir’in her yerinden metroyla, otobüsle, vapurla ulaşım çok kolaydır. Karşıyaka dışından gelmek zor diye düşünmeyin sanat merkezimizin ulaşımı çok kolay, konumu da çok merkezidir.

İzmir’in neresinden isterseniz kolaylıkla gelebilirsiniz. Kaliteli bir eğitim istiyorsanız, mesafe bana uzak diye düşünmeden önce kesinlikle bir kez sanat merkezimizi ziyaret etmeli ve en azından bizimle bir kahve, bir çay içip sanat merkezimizde gerçekleşen eğitimler hakkında bilgi alıp, sıcak, samimi, eğlenceli sanat ortamımızı kendiniz görmelisiniz.

Karşıyaka Yelken Klübünün 300 metre, Bostanlı tarafına doğru  ilerisinde, halı sahaların çaprazında, Lion Kafe’nin yanında  zemin katta, Karşıyaka Yalı’ da sahilde yer almaktadır.

Aynı zamanda msn@erturgutsanatmerkezi.com mail adresimizden de bize ulaşıp hemen geri dönüş ile aklınızdaki soru işaretlerini giderebilirsiniz. Mutlu, umutlu, sağlıklı, sanat ve sağlıkla dolu günler dileriz..

Adres / Erturgut Sanat Merkezi Nerede?

Cemal Gürsel Caddesi (Yalı Caddesi) No: 426 Bayerler Apartmanı – Zemin Kat Daire. 1 Karşıyaka / İzmir

İzmir sanat kursları arasından, müzik kursu arayışında olanlar için, enstrüman çalıp, enstrüman kursu alıp yeni bir hobi edinmek isteyenler için, Erturgut Sanat Merkezi bir çok enstrümanın dersi sunıyor! İzmir müzik kursu bakımından çok şanslı bir yer, bir çok seçenek var! Siz de müzik kursu almak istiyorsanız Erturgut Sanat’a davetlisiniz, siz istekli olun ve gerisini bize bırakın!

Erturgut Sanat Ailesini her zaman ziyaret edebilirsiniz..