Erturgut Sanat ailesi olarak bugün sizler için Yaz Kampı Sanat Etkinlikleri Konusunu ele alacağız. Yaz kampının faydaları, sınıfın ötesindeki hayat derslerinden ve oyun zamanının değerinden doğayı takdir etmeye ve özgüven ve liderlik becerileri oluşturmaya kadar komplike bir kazanımdır. Çocuklar yaz kampında tam anlamıyla eğlenerek keşfetmenin ve öğrenmenin keyfini çıkarırlar!

Bugün sizler için yaz kampının sanat etkinlikleri alanında bir makale hazırladık. Sizler de kurumunuzun ya da bireysel olarak düzenleyeceği yaz kamplarınızda sanat etkinlikleri için görüş almak için hemen bize ulaşabilirsiniz. Uzun yıllara dayanan tecrübemiz ile yaz kampınızda çocukların müzik ve sanat ile gelişimini arttırmasında yardımcı olarak adımları birlikte inceleyelim..

Yaz Kampı Sanat Etkinlikleri

Ritim Atölyeleri

Yaz Kampı Sanat Etkinlikleri
Yaz Kampı Sanat Etkinlikleri

Ritim atölyeleri en eğlenceli ve en rağbet göre yaz kampı etkinliklerindendir. Gerek okul öncesi yaş grupları gerek ise okul sonrası yaş gruplarına hitap eder. Çocuklar arkadaşlarından farklı ritim kalıplarını çalışarak genelde harika bir kompozisyon yaratmanın hazzını yaşar. Bu çocuklar için gerek okul hayatında gerek ise sosyal hayatta önemli çıkarımları olan bir çalışmadır.

Çocuklar bir grup içinde farklılıkların genelde nasıl güzel bir armoniye dönüşeceğini, grup ile çalışmada en ufak bir katkının dahi nasıl bir sonuca götürdüğünü eğlenerek, öğrenmesi en güzel sonuçlardan biridir.. Ritim Atölyesi hakkında ayrıntılı bilgiler için tıklayın..

Boyama Atölyeleri

Yaz Kampı Sanat Etkinlikleri
Yaz Kampı Sanat Etkinlikleri

Boyama Atölyeleri de ritim atölyeleri gibi yaz kamplarının vazgeçilmezidir. Her sanat dalında olduğu gibi boyama atölyeleri de çocukların direk yaratıcılık duygusuna hitap eder. Renkleri ve kullanım alanlarını keşfetmek çocuklarda yeni keşiflerin yolunu alabilir.

Boyama Atölyeleri sadece kayıt üzerinde değil beden üzerinde de uygulanır. Yüz üzerine çizilen çeşitli desenler çocuklarda yaratıcı drama etkinliğinin de gelişmesine yardımcı olur. Çocuklar çevresindeki unsurlarını çizime dökerek çevre duyarlılığında gelişim sağlanır.

Yaratıcı Drama Atölyeleri

Yaz Kampı Sanat Etkinlikleri

Sanat eğitimi kapsamında çocuk gelişiminin en önemli aşamalarında biri de yaratıcı drama atölyeleridir. Yaratıcı Drama Atölyeleri ile çocuklar kısa bir oyun ortaya koyar ve oyunlar sayesinde farklı kültürler tanır ve daha farklı açından düşünmeyi öğrenir. Yaratıcı Drama Atölyesi kısa sürede net bir sonuca ulaşması bakımında en yararlı yaz kampı etkinliklerinden biridir..

Enstrüman Eğitimi Atölyeleri

Yaz Kampı Sanat Etkinlikleri

Enstrüman çalmak çok uzun soluklu bir yoldur, ancak kalimba, ukulele gibi taşınması kolay ve kompakt enstrümanlarda diğer enstrümanlara göre daha çabuk sonuca ulaşılabilir. Yine vurmalı çalgılar ile desteklendiğinde enstrüman atölyeleri çocuklar için son derece keyifli bir keşfetme aracıdır.

Unutmayın bir enstrüman çalmayı öğrenmek yeni bir dil öğrenmek gibidir, çocuklar kelimeler dışında duygularını ifade etmek için müziği keşfedebilir. Enstrüman çalan çocuklarda kendini ifade etmek ve sosyallik becerileri daha gelişmiş oluyor.

Enstrüman Kurslarımız hakkında ayrıntılı bilgi edinmek için Buraya Tıklayın. Ayrıca Ücretsiz Deneme Derslerimize katılmak için hemen bize ulaşıp ücretsiz randevu alabilirsiniz..

Daha Fazlası İçin Bize Ulaşın

İzmirde yapılan sanat etkinliklerine, galerilere, konserlerine ve daha fazla kültür sanat haberlerine sitemizin blog sekmesini takip ederek ulaşabilirsiniz.

Daha fazla enstrüman bilgilerine ulaşmak için bizi sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca kurslarımız hakkında ayrıntılı bilgiye ulaşmak için bizi 0507 95 96 333 numaralı telefonumuzu arayabilir ya da mesaj bırakabilirsiniz.

Aklınızda oluşan soru işaretlerini gidermek için direkt sanat merkezimize de gelebilirsiniz. Özellikle önceden arayıp randevu alarak ücretsiz bir şekilde hocalarımıza danışabilirsiniz. Deneme dersinde hangi sanat alanına yatkın olduğunuzu keşfedip kendinizi istediğiniz alanda geliştirebilirsiniz.

Erturgut Sanat Merkezine Nasıl Gelebilirim?

Sanat merkezimize İzmir’in her yerinden metroyla, otobüsle, vapurla ulaşım çok kolaydır. Karşıyaka dışından gelmek zor diye düşünmeyin sanat merkezimizin ulaşımı çok kolay, konumu da çok merkezidir.

İzmir’in neresinden isterseniz kolaylıkla gelebilirsiniz. Kaliteli bir eğitim istiyorsanız, mesafe bana uzak diye düşünmeden önce kesinlikle bir kez sanat merkezimizi ziyaret etmeli ve en azından bizimle bir kahve, bir çay içip sanat merkezimizde gerçekleşen eğitimler hakkında bilgi alıp, sıcak, samimi, eğlenceli sanat ortamımızı kendiniz görmelisiniz.

Karşıyaka Yelken Klübünün 300 metre, Bostanlı tarafına doğru  ilerisinde, halı sahaların çaprazında, Lion Kafe’nin yanında  zemin katta, Karşıyaka Yalı’ da sahilde yer almaktadır.

Aynı zamanda msn@erturgutsanatmerkezi.com mail adresimizden de bize ulaşıp hemen geri dönüş ile aklınızdaki soru işaretlerini giderebilirsiniz. Mutlu, umutlu, sağlıklı, sanat ve sağlıkla dolu günler dileriz..

Adres / Erturgut Sanat Merkezi Nerede?

Cemal Gürsel Caddesi (Yalı Caddesi) No: 426 Bayerler Apartmanı – Zemin Kat Daire. 1 Karşıyaka / İzmir

Erturgut Sanat Merkezi. Eğlence, müzik, sanat, eğitimi, etkinlik. İçinizde mutlaka birini barındırıyorsanız kapımız size sonuna kadar açık..