Erturgut Sanat ailesi olarak bugün sizler için Beden Perküsyonu Atölyesi konusunu ele alacağız.. Beden Perküsyon Ritmi Aktiviteleri, toplulukları bir araya getirmenin ve odaklanmanın harika bir yoludur. Çocuklar sadece hareket etmeyi severler ve bu, onları meşgul olmaya teşvik etmenin mükemmel bir yoludur.

Ama aynı zamanda hareketin konsantrasyonu arttırdığını da göreceksiniz. Böylece dersi özümserlerken aynı zamanda çok eğlenirler. Büyükler için ise aynı şekilde birlikte hareket etmenin, farklı kişisel ritimlerle toplulukta güzel bir kompozisyon çıkarmanın farkındalığı ile hem iş hem de özel hayat bağlamında önemli ve eğlenceli bir topluluk aktivitesidir.

Sizler de Beden Perküsyonu Atölyelerimizden faydanalanmak ve ayrıntılı bilgi edinmek için hemen bize Ulaşın.. Her yaş grubu ve etkinlik için özel hazırlanmış ritim atölyelerini sizlere sunmak için bekiyoruz!

Beden Perküsyonu Atölyesi

Çocuklar İçin Beden Perküsyonunun Faydaları

Beden Perküsyonu Atölyesi
Beden Perküsyonu Atölyesi

Kaba motor hareketler beyin gelişimini, koordinasyonu ve bilişsel yetenekleri artırır, bununla ilgili daha fazla ayrıntı için bu gönderiye göz atın. Yani bu tür bir ritim etkinliği tüm bu faydaları sağlar ve aynı zamanda çocukların da sıkı bir favorisi olur.

Elbette vücut perküsyonunu öğrenmenin ilk adımları basit el çırpmadır. Ancak koordinasyon geliştikçe yavaş yavaş repertuarınıza yeni sesler ve eylemler katabilirsiniz. Daha sonra daha karmaşık ritim kalıpları oluşturabilirsiniz ve daha büyük çocuklar en sevdikleri şarkılara ve tekerlemelere eşlik etmek için vücut perküsyon dizilerini ezberlemenin zorluğunu severler.

Beden perküsyonu, herkesin ilgisini toplamak veya konsantre olduktan sonra onlara bir mola vermek için bir geçiş etkinliği olarak kısa patlamalarda iyi çalışır.

Büyükler İçin Beden Perküsyonunun Faydaları

Beden Perküsyonu Atölyesi
Beden Perküsyonu Atölyesi

Bilindiği üzere insan sosyal bir varlıktır ve bu sosyallik iş hayatı için de geçerlidir. Çoğumuz bir toplulukla beraber hareket ederek çalışıyoruz. Aslına bakarsanız müzik gibi, herkes bir enstrüman ve kendi partları var, bu partlar en sonunda birleşerek iş sonucuna gidiliyor.. Beden Perküsyonu da bu bağlamda sosyal hayata ve iş hayatına çok benzer..

Beden perküsyonu büyükler için ilk olarak müthiş bir eğlence ve kafa boşaltma aracıdır. İkincil olarak ise muhteşem bir grup çalışması geliştiricisidir. Beden perküsyonu ile farklı ritimler çıkararak harika bir kompozisyon nasıl ortaya çıkarılırı öğrenirsiniz. Bu size bir iş üzerinde farklı açıdan bakmaya teşvik eder çünkü beden perküsyonu ile çaldığınız ritmin genel kompozisyondan çok farklı olsa da genel kompozisyona harika bir renk kattığını görürsünüz!!

Daha Fazlası İçin Bize Ulaşın

İzmirde yapılan sanat etkinliklerine, galerilere, konserlerine ve daha fazla kültür sanat haberlerine sitemizin blog sekmesini takip ederek ulaşabilirsiniz.

Daha fazla enstrüman bilgilerine ulaşmak için bizi sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca kurslarımız hakkında ayrıntılı bilgiye ulaşmak için bizi 0507 95 96 333 numaralı telefonumuzu arayabilir ya da mesaj bırakabilirsiniz.

Aklınızda oluşan soru işaretlerini gidermek için direkt sanat merkezimize de gelebilirsiniz. Özellikle önceden arayıp randevu alarak ücretsiz bir şekilde hocalarımıza danışabilirsiniz. Deneme dersinde hangi sanat alanına yatkın olduğunuzu keşfedip kendinizi istediğiniz alanda geliştirebilirsiniz.

Erturgut Sanat Merkezine Nasıl Gelebilirim?

Sanat merkezimize İzmir’in her yerinden metroyla, otobüsle, vapurla ulaşım çok kolaydır. Karşıyaka dışından gelmek zor diye düşünmeyin sanat merkezimizin ulaşımı çok kolay, konumu da çok merkezidir.

İzmir’in neresinden isterseniz kolaylıkla gelebilirsiniz. Kaliteli bir eğitim istiyorsanız, mesafe bana uzak diye düşünmeden önce kesinlikle bir kez sanat merkezimizi ziyaret etmeli ve en azından bizimle bir kahve, bir çay içip sanat merkezimizde gerçekleşen eğitimler hakkında bilgi alıp, sıcak, samimi, eğlenceli sanat ortamımızı kendiniz görmelisiniz.

Karşıyaka Yelken Klübünün 300 metre, Bostanlı tarafına doğru  ilerisinde, halı sahaların çaprazında, Lion Kafe’nin yanında  zemin katta, Karşıyaka Yalı’ da sahilde yer almaktadır.

Aynı zamanda msn@erturgutsanatmerkezi.com mail adresimizden de bize ulaşıp hemen geri dönüş ile aklınızdaki soru işaretlerini giderebilirsiniz. Mutlu, umutlu, sağlıklı, sanat ve sağlıkla dolu günler dileriz..

Adres / Erturgut Sanat Merkezi Nerede?

Cemal Gürsel Caddesi (Yalı Caddesi) No: 426 Bayerler Apartmanı – Zemin Kat Daire. 1 Karşıyaka / İzmir

Erturgut Sanat Merkezi. Eğlence, müzik, sanat, eğitimi, etkinlik. İçinizde mutlaka birini barındırıyorsanız kapımız size sonuna kadar açık.. Ayrıca Playstation turnuvalarına tüm iddialı öğrencilerimizi ve misafirlerimizi bekleriz, Bu konuda inanılmaz iddialıyız :)