Erturgut Sanat ailesi olarak bugün sizlerle Çocuklar İçin Müzik Eğitiminin Faydaları konusunu ele alacağız.. İster kendiniz bir müzik aleti çalın, ister araba sürerken müzik dinlemenin tadını çıkarın, muhtemelen müziğin gerçekten ne kadar önemli olduğunu bu anlarda hissediyorsunuzdur.

Çekiciliğine rağmen, birçok okul müzik eğitimini programları içinde yeterince önemli bir yere koymuyor. Çocuğunuzu özel derslere veya okuldaki grup derslerine kaydettirseniz de, çocuğunuzun bir enstrüman alması ve nasıl çalınacağını öğrenmesi için asla geç değildir.

Bazıları müziğin temel akademik konular kadar önemli olmadığına inanmasına rağmen, araştırmalar müzik eğitiminin faydalarının akademik başarılarını etkilemeyi içerdiğini göstermiştir. Geliştirilmiş test puanlarından müziğin beyin gelişimi üzerindeki etkisine kadar, müzik eğitiminin çocuğunuza fayda sağlayabileceği yollardan sadece birkaçı.

Bu nedenle bugünkü yazımızda çocuğunuz için müzik eğitiminin faydalarına değineceğiz. Eğer siz de çocuğunuzun gelişimini fazlasıyla etkileyebilecek olan müzik eğitiminin faydalarını merak ediyorsanız yazımızı okumaya devam edin.  

Çocuklar için özel müfredatımız ile oluşturduğumuz kurslarımız hakkında ayrıntılı bilgi için Buraya Tıklayın.. Ayrıca Ücretsiz Deneme Derslerimize katılarak hem çocuğumuzun hem de sizlerin aklınızdaki soru işaretlerini direk hocamız aracılığı ile ortadan kaldırabilirsiniz. Ücretsiz deneme derslerimize katılmak için İletişim bilgilerimizden bizlere ulabilirsiniz..

Çocuklar İçin Müzik Eğitiminin Faydaları

Diğer Alanlardaki Başarıyı Da Arttırır    

Çocuklar İçin Müzik Eğitiminin Faydaları

Çocuğunuzun ders notları hakkında endişeleriniz varsa, müzik bu konuda size yardımcı olabilir. Çalışmalar, okulda yüksek kaliteli bir müzik eğitimi programına aktif olarak katılan öğrencilerin, derslerde müzikle hiç ilgilenmeyen öğrencilere göre daha iyi performans gösterdiğini göstermiştir.

Aslında, 2007 yılında yapılan bir çalışma, üstün müzik eğitimi programlarına sahip ilkokullara kayıtlı öğrencilerin sırasıyla yabancı dil, edebiyat ve matematikte yaklaşık yüzde 22 ve yüzde 20 daha yüksek başarı aldığını göstermiştir.

Çocuğunuzun okulu müzik eğitimi sunmuyorsa, çocuğunuzu özel derslere kaydetmeyi düşünün. Günün sonunda, evrensel müzik dilini öğrenme fırsatı verildiği sürece çocuğunuzun müzik eğitimini nereden aldığı önemli değildir.

Müzik Öğrenmenin Bir Yaş Sınırı Yoktur 

Çocuklar İçin Müzik Eğitiminin Faydaları

Müzik öğrenmeye gelince, çocuğunuzun başlaması için “mükemmel” bir yaş yoktur. Aslında, bazı uzmanlar çocuğunuzu çok genç yaşlardan itibaren müzikte aktif hale getirmenizi önerir.

Beyin doğum ile üç yaş arasında hızlı bir yaşta geliştiğinden, bu nöronların gelişimi için müzik önemli bir uyarandır. Çok küçük bir çocuğunuz varsa, müzikal keşifleri teşvik etmek entelektüel gelişimlerini teşvik etmenin kolay bir yoludur.

Açıkçası, iki yaşındaki çocuğunuz bir kuyruklu piyanoda oturamayacak ve bütün bir konçertoyu çalamayacak, ancak oyuncak enstrümanlar gerçek enstrümanlar için mükemmel bir giriş olacaktır.

Müzik Eğitimi Özgüveni Geliştirir

Çocuklar İçin Müzik Eğitiminin Faydaları

Dil becerilerini geliştirmeye ve ders notlarını iyileştirmeye ek olarak, müzik öğrenmek çocuğunuzun benlik saygısını artırmaya yardımcı olabilir. Bir enstrümanda yeni müzik parçaları çalmayı öğrenmek zor olabilir, ancak ustalaştıktan sonra çocuğunuz eşsiz bir başarı hissi hissedecektir.

Seyirci önünde çalmak için cesaret toplamaktan gibi şeyler ile kombine edildiğinde başarı hissi zamanla çocuğunuzun kendini keşfetmesi ve geliştirmesi için önemlidir. Sonuçta, müzik performansı gençlere korkularını yenmeyi ve risk almayı öğretir. Küçük bir performans kaygısı iyi bir şeydir, özellikle de çocuğunuz her resitalde veya halka açık performansta daha fazla güven duyacaktır.

Müzik Eğitimi Stresle Başa Çıkmayı Sağlar

Çocuklar İçin Müzik Eğitiminin Faydaları

Hepimiz müzik dinlemenin stresi azaltmaya yardımcı olabileceğini biliyoruz, ancak müzik çalmanın aynı etkiye sahip olduğunu biliyor muydunuz?

Müzik, hangi enstrüman olursa olsun, çocukları rahatlatır. Bir saatlik koro provaları veya evinizde mini etüt seansları olsun, müzik çocukların stresi azaltması için olumlu bir yoldur. Onlara tatmin edici ve sakinleştirici bir şeye dalmak için eşsiz bir fırsat sunduğundan, pratik yaparken veya performans gösterirken yaşamın baskılarından geçici olarak kaçabilecekler. Bu zihniyet daha sonra hayatlarının diğer alanlarına aktarılabilir. Örneğin, kendilerini bir sınav hakkında stresli hissederlerse, zihinsel olarak belirli bir müzik parçasına kaçabilirler ve stresin yavaş yavaş azaldığını görebilirler.

Daha Fazlası İçin Bize Ulaşın

İzmirde yapılan sanat etkinliklerine, galerilere, konserlerine ve daha fazla kültür sanat haberlerine sitemizin blog sekmesini takip ederek ulaşabilirsiniz.

Daha fazla enstrüman bilgilerine ulaşmak için bizi sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca kurslarımız hakkında ayrıntılı bilgiye ulaşmak için bizi 0507 95 96 333 numaralı telefonumuzu arayabilir ya da mesaj bırakabilirsiniz.

Aklınızda oluşan soru işaretlerini gidermek için direkt sanat merkezimize de gelebilirsiniz. Özellikle önceden arayıp randevu alarak ücretsiz bir şekilde hocalarımıza danışabilirsiniz. Deneme dersinde hangi sanat alanına yatkın olduğunuzu keşfedip kendinizi istediğiniz alanda geliştirebilirsiniz.

Erturgut Sanat Merkezine Nasıl Gelebilirim?

Sanat merkezimize İzmir’in her yerinden metroyla, otobüsle, vapurla ulaşım çok kolaydır. Karşıyaka dışından gelmek zor diye düşünmeyin sanat merkezimizin ulaşımı çok kolay, konumu da çok merkezidir.

İzmir’in neresinden isterseniz kolaylıkla gelebilirsiniz. Kaliteli bir eğitim istiyorsanız, mesafe bana uzak diye düşünmeden önce kesinlikle bir kez sanat merkezimizi ziyaret etmeli ve en azından bizimle bir kahve, bir çay içip sanat merkezimizde gerçekleşen eğitimler hakkında bilgi alıp, sıcak, samimi, eğlenceli sanat ortamımızı kendiniz görmelisiniz.

Karşıyaka Yelken Klübünün 300 metre, Bostanlı tarafına doğru  ilerisinde, halı sahaların çaprazında, Lion Kafe’nin yanında  zemin katta, Karşıyaka Yalı’ da sahilde yer almaktadır.

Aynı zamanda msn@erturgutsanatmerkezi.com mail adresimizden de bize ulaşıp hemen geri dönüş ile aklınızdaki soru işaretlerini giderebilirsiniz. Mutlu, umutlu, sağlıklı, sanat ve sağlıkla dolu günler dileriz..

Adres / Erturgut Sanat Merkezi Nerede?

Cemal Gürsel Caddesi (Yalı Caddesi) No: 426 Bayerler Apartmanı – Zemin Kat Daire. 1 Karşıyaka / İzmir

İzmir sanat kursları arasından, müzik kursu arayışında olanlar için, enstrüman çalıp, enstrüman kursu alıp yeni bir hobi edinmek isteyenler için, Erturgut Sanat Merkezi bir çok enstrümanın dersi sunıyor! İzmir müzik kursu bakımından çok şanslı bir yer, bir çok seçenek var! Siz de müzik kursu almak istiyorsanız Erturgut Sanat’a davetlisiniz, siz istekli olun ve gerisini bize bırakın!