Erturgut Sanat ailesi olarak bugün sizler için Vintage Bir Keman Nereden Bulunur? konusunu ele alacağız.. Eski bir müzik dükkanındaysanız, aklınızda bulundurmanız gereken birkaç şey var. İlk olarak, ne aradığınızı bilmek önemlidir. İkincisi, aletin iyi durumda olduğundan emin olmanız gerekir. Üçüncüsü, size makul bir fiyat sunabilecek saygın bir bayi bulmak isteyeceksiniz .

Bununla birlikte, satılık eski kemanları bulabileceğiniz en iyi yerlerden birkaçı burada .

  • Antika dükkanları 
  • Emlak satışları 
  • Çevrimiçi açık artırma siteleri 
  • Uzman satıcılar 
  • Müzik mağazaları 

Eski bir keman satın almaya gelince , aklınızda bulundurmanız gereken birkaç şey var. Öncelikle, ne aradığınızı bildiğinizden emin olun. İkincisi, aletin iyi durumda olduğundan emin olun. Üçüncüsü, size makul bir fiyat sunabilecek saygın bir satıcı bulun. Bununla birlikte, satılık eski keman bulmak için en iyi yerler antika dükkanları, emlak satışları, çevrimiçi açık artırma siteleri, uzman satıcılar ve müzik dükkanlarıdır.

Keman Kurslarımız hakkında ayrıntılı bilgi edinmek için Buraya Tıklayın. Ayrıca Ücretsiz Deneme Derslerimize katılmak için hemen bize ulaşıp ücretsiz randevu alabilirsiniz.

Vintage Bir Keman Nereden Bulunur?

Vintage Bir Keman Nereden Bulunur?
Vintage Bir Keman Nereden Bulunur?

Eski Bir Keman Yayı Gibi Diğer Aksesuarlar Ne Olacak?

Hevesli bir kemancıysanız, elinizden gelenin en iyisini yapmak için kaliteli bir yaya sahip olmanın çok önemli olduğunu bilirsiniz. Ancak piyasada bu kadar çok seçenek varken hangisinin sizin için doğru olduğuna karar vermek zor olabilir. Yeni bir yay almalı mısınız? Yoksa eski bir keman yayı, eski kemanınızla gitmek için daha iyi bir seçenek mi olur? 

Eski bir keman yayı satın almanın çeşitli faydaları vardır . İlk olarak, eski yaylar genellikle modern muadillerine göre daha kaliteli malzemelerden yapılır. Bu, daha dayanıklı oldukları ve zamanla kırılma veya eğilme olasılıklarının daha düşük olduğu anlamına gelir. Ek olarak, seri üretilmedikleri için her eski yay benzersizdir ve bu da çalımınıza daha kişisel bir dokunuş verebilir. Ve son olarak, klasik fiyonklar genellikle onlara karakter veren ve görsel olarak çekici kılan bir Patina’ya veya doğal aşınma ve yıpranmaya sahiptir. 

Tabii ki, eski bir keman yayı almadan önce göz önünde bulundurulması gereken bazı dezavantajlar da var . Her şeyden önce, özellikle tanınmış bir yapımcı tarafından yapılmışlarsa, oldukça pahalı olabilirler. 

Ek olarak, seri üretilmedikleri için enstrümanınız için doğru boyut ve şekle sahip olanı bulmak zor olabilir. Ve son olarak, daha eski oldukları için belirli türde teller veya kolofanlarla çalışmayabilirler .

Eski Bir Keman Size Uygun mu?

Vintage Bir Keman Nereden Bulunur?
Vintage Bir Keman Nereden Bulunur?

Elbette eski bir kemanın sesini daha yeni bir modelin sesiyle karşılaştıran bunun gibi testler yeni değil ve kesinlikle yanılmaz değil. Bazı müzisyenler, bu tür bir testin keman ve çalgıcının birbirine alışması için geçen ayları hesaba katamayacağını öne sürmüştür. Ayrıca eski kemanlardan bazılarının en kaliteli olmadığına dair bir öneri de vardı. Öte yandan, belki de günümüz keman yapımcılarının Stradivarius ve Guarneri gibi büyük ustalar kadar yetenekli olabileceğini de düşündürüyor. 

Peki, bu konudaki son söz nedir? Gerçekte, son bir söz yok ve tartışma tüm hızıyla devam edecek. Tahminimize göre, çoğu kemancı hala eski ustaların en büyük olduğu inancını destekliyor. Ne de olsa, Strad veya Guarneri’sini modern bir kemanla takas etmeyi planlayan büyük bir solist duymadık.      

Vintage Bir Keman Nereden Bulunur?
Vintage Bir Keman Nereden Bulunur?