Erturgut Sanat ailesi olarak bugün sizler için Ukulelede Isınmak konusunu ele alacağız.. Ukulele çalarken pek çok egzersiz yöntemi, eşlik edecek pek çok şarkı ve tür vardır. Ancak her enstrümanda olduğu gibi ukulele çalarken de en önemli adımlardan biri doğru egzersizlerle ısınmak ve bu egzersizleri günlük rutinimiz haline getirmektir. Peki ukulele çalarken ısınmak için 3 önemli egzersiz önerisinde bulunsak ne dersiniz? 

Eğer cevabınız evet ise bu yazımızda sizler için ukulele çalarken ısınmak için 3 önemli egzersizi sıralayacağız. Ukulele çalarken daha verimli pratik seansları geçirmek ve gelişiminizi daha hızlı hale getirmek için siz de enstrümanınızı elinize aldıktan sonra bu egzersizleri deneyebilirsiniz. 

Ukulele Kursu hakkında ayrıntılı bilgi edinmek için Buraya Tıklayın. Ayrıca Ücretsiz Deneme Derslerimize katılmak için hemen bize ulaşıp randevu alın!!

Hazır mısınız? O halde başlayalım. 

Ukulelede Isınmak

Gittikçe Hızlanan Tempolar

Ukulelede Isınmak

Ukulele çalarken en önemli noktalardan biri de tabi ki ritimleri olması gerektiği hızda çalarken parmaklarımızın ve bileğimizin yorulmamasıdır. Bu nedenle gittikçe hızlanan tempolar egzersizi bileklerimizi ve parmaklarımızı ısıtmanın en verimli yollarından biridir. 

Egzersizi gerçekleştirmek için, tamamen rahatlamanızı sağlayan yavaş, kolay tempolu bir tempoda aşağı-yukarı tıngırdatma desenini tıngırdatmaya başlayın ve ardından yavaş yavaş hızlandırın.

Kulağa kolay geliyor ama bu egzersizin yaptığı şey, strese girmeden veya ritimde kalma konusunda endişelenmeden farklı tempolarda rahat bir şekilde ritim çalma hissine alışmanızı sağlamak.

Gittikçe Yükselen Tuşeler 

Ukulelede Isınmak

Tıpkı bir önceki egzersizde yaptığımız gibi gittikçe artan bir tempoda tuşemizi arttırmak da ukulele çalarken en verimli ısınma yöntemlerinden biridir. 

Bazen eğilim daha yüksek sesle konuşmak için çok uğraşmaktır, ki bu olmasını istemeyiz. Amaç, yumuşak ya da yüksek sesle eğlenmek ve bunu belirli bir şarkıyı yapmak zorunda kalmanın baskısı olmadan rahat olma hissi ile yapmaktır.

Akor Çalışırken Yükselen Tuşe Ve Ritim Çalışması

Ukulelede Isınmak

Bu noktada, ilk başladığınız zamandan daha fazla ısınmış ve ritmi çalan elinizde daha fazla rahatlamış hissetmelisiniz.

Bu son alıştırma için, perdeleme elini ve ritim elini tanıdık bir akor ilerlemesiyle koordine ederek zihni ısıtmaya devam etmek amaçlanmaktadır. Gerçekte, bunun için herhangi bir akor ilerlemesini seçebilirsiniz, bu sizin için kolay olduğu sürece.

Genellikle göz ardı edilen ısınma, uygulamanın önemli bir parçasıdır çünkü zihninizi ve bedeninizi rahat ama meşgul bir zihin durumuna getirmeye yardımcı olur.

Toplamda, bu ısınma egzersizleri antrenman seansınızın başında beş dakikadan fazla sürmemelidir.

Daha Fazlası İçin Bize Ulaşın

İzmirde yapılan sanat etkinliklerine, galerilere, konserlerine ve daha fazla kültür sanat haberlerine sitemizin blog sekmesini takip ederek ulaşabilirsiniz.

Daha fazla enstrüman bilgilerine ulaşmak için bizi sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca kurslarımız hakkında ayrıntılı bilgiye ulaşmak için bizi 0507 95 96 333 numaralı telefonumuzu arayabilir ya da mesaj bırakabilirsiniz.

Aklınızda oluşan soru işaretlerini gidermek için direkt sanat merkezimize de gelebilirsiniz. Özellikle önceden arayıp randevu alarak ücretsiz bir şekilde hocalarımıza danışabilirsiniz. Deneme dersinde hangi sanat alanına yatkın olduğunuzu keşfedip kendinizi istediğiniz alanda geliştirebilirsiniz.

Erturgut Sanat Merkezine Nasıl Gelebilirim?

Sanat merkezimize İzmir’in her yerinden metroyla, otobüsle, vapurla ulaşım çok kolaydır. Karşıyaka dışından gelmek zor diye düşünmeyin sanat merkezimizin ulaşımı çok kolay, konumu da çok merkezidir.

İzmir’in neresinden isterseniz kolaylıkla gelebilirsiniz. Kaliteli bir eğitim istiyorsanız, mesafe bana uzak diye düşünmeden önce kesinlikle bir kez sanat merkezimizi ziyaret etmeli ve en azından bizimle bir kahve, bir çay içip sanat merkezimizde gerçekleşen eğitimler hakkında bilgi alıp, sıcak, samimi, eğlenceli sanat ortamımızı kendiniz görmelisiniz.

Karşıyaka Yelken Klübünün 300 metre, Bostanlı tarafına doğru  ilerisinde, halı sahaların çaprazında, Lion Kafe’nin yanında  zemin katta, Karşıyaka Yalı’ da sahilde yer almaktadır.

Aynı zamanda msn@erturgutsanatmerkezi.com mail adresimizden de bize ulaşıp hemen geri dönüş ile aklınızdaki soru işaretlerini giderebilirsiniz. Mutlu, umutlu, sağlıklı, sanat ve sağlıkla dolu günler dileriz..

Adres / Erturgut Sanat Merkezi Nerede?

Cemal Gürsel Caddesi (Yalı Caddesi) No: 426 Bayerler Apartmanı – Zemin Kat Daire. 1 Karşıyaka / İzmir

Sanat Merkezimize Sadece Çay, Kahve Ve Muhabbet İçin De Gelebilirsiniz.

Erturgut Sanat Merkezi Mutlu Ve Huzurlu Günler Diler