Erturgut Sanat ailesi olarak bugün sizler için Tüm Zamanların En İyi 10 Davulcusu konusunu ele alacağız.. Hiç şüphe yok ki metal, etrafındaki en karmaşık ve zorlu müzik türlerinden biridir. Ancak bu karmaşıklıkla birlikte çok fazla ses parlaklığı geliyor. Tarihin en iyi davulcularından bazıları metal dünyasından geldi. 

İster akıllara durgunluk veren bir teknik hüner ya da sadece eski vahşet arıyorsanız, bu davulcular her şeye sahip. O halde kemerlerinizi bağlayın ve metalin sunduğu en iyi şeyle vahşi bir yolculuğa çıkmaya hazırlanın!

Bateri Kurslarımız hakkında ayrıntılı bilgi edinmek için Buraya Tıklayın. Ayrıca Ücretsiz Deneme Derslerimize katılmak için hemen bize ulaşıp ücretsiz randevu alabilirsiniz..

Tüm Zamanların En İyi 10 Davulcusu

George Kollias (Nile)

Tüm Zamanların En İyi 10 Davulcusu
Tüm Zamanların En İyi 10 Davulcusu

George Kollias, metal dünyasının en büyük isimlerinden bazılarıyla turneye çıkmış dünyaca ünlü bir davulcu. Hızlı kontrbas tekniği ve eşsiz dayanıklılığı ile tanınır. George aynı zamanda tutkulu bir eğitimcidir ve davul çalma üzerine birkaç eğitici DVD yayınlamıştır. 

Son yıllarda George, metali geleneksel Yunan enstrümanları ve ritimleriyle harmanlayan müzik yaratmak için diğer sanatçılarla işbirliği yaptı. Bu eşsiz ses, ona metal kafalar ve müzik hayranları arasında sadık bir takipçi kazandırdı. İster vahşi vuruşlar yapın, ister geleneksel bir melodiye eşlik edin, George Kollias her zaman izlemesi heyecan verici bir sanatçıdır.

Tomas Haake (Meshuggas)

Tüm Zamanların En İyi 10 Davulcusu
Tüm Zamanların En İyi 10 Davulcusu

Tomas Haake, en çok heavy metal grubu Meshuggah’ın davulcusu olarak bilinir. Genellikle karmaşık poliritmler kullanan benzersiz oyun stili ile tanınır. Haake genç yaşta davul çalmaya başladı ve kısa sürede caz ve füzyona ilgi duymaya başladı. 

1990’da aşırı metal grubu Meshuggah’ta Niklas Lundgren’in yerini aldı. O zamandan beri, grup, 2005 yılında beğenilen Catch Thirty Threealbümü de dahil olmak üzere sekiz stüdyo albümü yayınladı. Haake, gruptaki şarkı sözlerinin çoğunu da yazıyor.

Mike Mangini (Dream Theatre)

Tüm Zamanların En İyi 10 Davulcusu
Tüm Zamanların En İyi 10 Davulcusu

Mike Mangini en iyi progresif metal grubu Dream Theatre’ın davulcusu olarak bilinir. Bir önceki davulcu Mike Portnoy’un ayrılmasının ardından 2010 yılında gruba katıldı.  Mangini yaygın olarak dünyanın en yetenekli davulcularından biri olarak kabul edilir ve muazzam teknik yeteneği onu klinikler ve ustalık sınıfları için popüler bir seçim haline getirmiştir. 

Mangini, Dream Theatre ile yaptığı çalışmalara ek olarak Steve Vai, Annihilator ve Extreme gibi başka sanatçılarla da kayıt yaptı. Halen DW davulları, Sabian zilleri ve Vic Firth çubukları tarafından onaylanmaktadır.

Matt Greiner (August Burns Red)

Tüm Zamanların En İyi 10 Davulcusu

Matt Greiner, metalcore grubu August Burns Red’in davulcusu. Grubu 2003 yılında JB Brubaker ile kurdu ve Greiner’ın bodrumunda prova yapacaklardı. O zamandan beri Matt, August Burns Red’in soundunun ayrılmaz bir parçası oldu, sonraki tüm albümlerinde çaldı ve onları metalcore türünün zirvesine taşımaya yardımcı oldu. Greiner, en etkili metal davulcularından biri olarak kabul edilir.

Matt Garstka (Animals as Leaders)

Tüm Zamanların En İyi 10 Davulcusu

Matt Garstka dünyaca ünlü bir davulcu ve ilerici metal grubu Animals as Leaders’ın kurucu üyesidir. Genellikle caz, hip hop ve klasik müzik unsurlarını bir araya getiren yaratıcı ve teknik davul stiliyle tanınır.  Garstka sekiz yaşında davul çalmaya başladı ve Westfield, Massachusetts’te büyüdü. Berklee Müzik Koleji’nde eğitimine devam etti. 2011’de Matt, Los Angeles’a taşındı ve kısa süre sonra Animals’a Lider olarak katıldı. 

Garstka, grupla yoğun bir şekilde turneye çıktı, büyük müzik festivallerinde sahne aldı ve albümler çıkardı. Liderler olarak Animals ile yaptığı çalışmalara ek olarak Garstka, dünya çapında klinikler ve atölyeler öğreten aktif bir eğitimcidir.

Mario Duplantier (Gojira)

Tüm Zamanların En İyi 10 Davulcusu

Mario Duplantier, dünyanın en saygın metal davulcularından biridir. Fransa’nın yerlisi, en çok Gojira grubunun davulcusu olarak bilinir. Yıllar içinde Duplantier, teknik hassasiyeti derin bir oluk ve dinamik anlayışıyla birleştiren benzersiz bir çalım stili geliştirdi. 

Aynı zamanda çok sayıda Gojira albümü ve diğer sanatçıların projelerinde çalışmış, başarılı bir söz yazarı ve yapımcıdır.  Duplantier aynı zamanda aktif bir çevrecidir ve gezegenimizi koruma ihtiyacı konusunda açık sözlüdür. Sonuç olarak, metal camiasının en çok yönlü ve saygın müzisyenlerinden biridir.

Jason Bittner (Shadows Fall)

Tüm Zamanların En İyi 10 Davulcusu

Jason Bittner, neslinin en başarılı metal davulcularından biri olarak kendisine bir isim yaptı. Bittner davul çalmaya erken başladı ve hızla metal müzik tutkusu geliştirdi. Yerel gruplarda yeteneklerini geliştirdikten sonra, 2001 yılında uluslararası alanda başarılı metal grubu Shadows Fall’a katıldı. Kitin arkasında Bittner ile Shadows Fall, 2000’li yılların başlarında en popüler metal gruplarından biri haline geldi, bir dizi başarılı albüm çıkardı ve turneye çıktı. dünya defalarca 

Son yıllarda Bittner, beğenilen metal grubu Anthrax ile de çaldı ve birinci sınıf bir davulcu olarak ününü daha da pekiştirdi. Jason Bittner, ister hiddetli vuruşlar, ister rahat ritimler atsın, her zaman gürültüyü getirir.

Derek Roddy (Nile)

Tüm Zamanların En İyi 10 Davulcusu

Derek Roddy, Nile ve Hate Eternal gibi türün en büyük isimlerinden bazılarıyla çalışmış bir metal davulcusu. Yetenekli bir teknisyen olan Roddy, yıldırım hızında çalma yeteneği ve aralıksız hassas kontrbas davulu ile tanınır.  Çalma stili ona metaldeki en heyecan verici ve teknik davulculardan biri olarak ün kazandırdı ve bir nesil genç davulcuya sınırlarını zorlamaları için ilham verdi. 

Davulculuğun gerçek bir rönesans adamı olan Derek Roddy, sektördeki en saygın ve çok yönlü metal davulcularından biridir

Brooks Wackerman (Avenged Sevenfold)

Tüm Zamanların En İyi 10 Davulcusu

Brooks Wackerman, Avenged Sevenfold grubuyla yaptığı çalışmalarla beğeni toplamış yetenekli bir davulcu. Hard rock ve metal elementleri harmanlayan benzersiz bir tarzı var ve patlayıcı enerjisi grubun başarıya ulaşmasına yardımcı oldu. 

Brooks, Avenged Sevenfold ile yaptığı çalışmalara ek olarak, Bad Religion ve The Offspring ile de albümler kaydetti.  The Empire Strikes First  , Brooks’un kaydettiği en sevdiğim albümlerden biridir. O, rağbet gören bir oturum davulcusu ve çok yönlülüğü onu sektördeki en çok aranan müzisyenlerden biri haline getirdi. 

Brooks gerçek bir sanatçı ve müziğe olan tutkusu yaptığı her şeyde kendini gösteriyor. İnanılmaz bir davulcu ve rock müzik dünyasında kalıcı bir etki yarattı.

Jimmy “The Rev” Sullian (Avenged Sevenfold)

Tüm Zamanların En İyi 10 Davulcusu

Avenged Sevenfold’un davulcusu Jimmy “The Rev” Sullivan, sahnede ve sahne dışında gerçek bir havai fişekti. Enerjisi ve tutkusu inkar edilemezdi ve benzersiz tarzı Avenged Sevenfold’u diğer metal gruplarından ayırmaya yardımcı oldu. Davulda The Rev, hız, güç ve hassasiyetle çalabilen gerçek bir virtüözdü. Aynı zamanda yetenekli bir söz yazarıydı ve Avenged Sevenfold’un diskografisine yaptığı katkılar grubun en unutulmazlarından bazıları. 

Ne yazık ki, The Rev 2009’da vefat etti, ancak mirası Avenged Sevenfold’un müziğiyle devam ediyor. Ne zaman performans sergilediklerini görsem, The Rev’i ve gruba getirdiği tüm harika anları düşünmeden edemiyoruz. Gerçekten de milyonda birdi.