Erturgut Sanat ailesi olarak bugün sizler için Telecaster Kullanan Gitaristler konusunu ele alacağız.. Büyük gitaristlerin kulladığı gitarlar ve elektro gitar çeşitlerini ele aldığımız serinin ikinci bölümü ile karşınızdayız. Diğer bölümlerimiz olan, Stratocaster Kullanan Gitaristler yazımızı okumak için Buraya Tıklayın. Serimizin bir diğer bölümümüzü oluşturulan Les Paul Kullanan Gitaristler yazımızı okumak için Buraya Tıklayın..

Peki bunları bilmeniz size ne kazandıracak? Öncelikle bilmenin hazzına varacağınızı varsayıyoruz. Bizim hedefimiz yeni gitar alacak ya da var olan gitarını yükseltecek kişilerin daha verimli bir gitar alışverişi yapmasında yardımcı olabilmek. Örneğin bir telecaster bakıyorsunuz, telecasterın ses yelpazesini ve size sunacağı tüm alternatifleri bilmek istemeniz son derece doğal. İşte bu amaç ile farklı müzik türlerinden efsane telecaster gitaristlerini sizler için derledik. Sizler de bu efsane gitaristleri daha bilinçli dinleyip gitarlar ve tonları hakkında daha kararlı olabilirsiniz..

Gitar Kurslarımız hakkında ayrıntılı bilgi edinmek için Buraya Tıklayın. Ayrıca Ücretsiz Deneme Derslerimize katılmak için hemen bize ulaşıp ücretsiz randevu alabilirsiniz..

Telecaster Kullanan Gitaristler

Johnny Greenwood

Telecaster Kullanan Gitaristler
Telecaster Kullanan Gitaristler

Rolling Stones dergisine göre ‘Tüm Zamanların En İyi 100 Gitaristi’ arasında gösterilen Greenwood’u Radiohead grubunun gitarist olarak biliyoruz.. Alternatif rock gitaristleri arasında başı çektiğini söyleyebiliriz. Greenwood şarkılarında ve tonunda klasik tele tonunu rahatlıkla duyabilirsiniz..

Tom Morello

Telecaster Kullanan Gitaristler
Telecaster Kullanan Gitaristler

Belki de müzik yelpazesi en geniş ve yaratıcı gitaristlerden biri olan Morello’yu Rage Against the Machine ve Audioslave grubu ile hatırlıyoruz.. Morello belki de söz ettiğimiz geniş müzik yelpazesini tele sayesinde oluşturmuş olabilir.. Pek çok farklı gitar kullansa da aklımızda ve kulağımızda hep bir tele tonu kalmıştır..

Keith Richard

Telecaster Kullanan Gitaristler

Yine bir efsane ile karşı karşıyayız.. Keith şarkıdan şarkıya değişen farklı gitar kullanımlarıyla bilinse de genellikle klasik bir tele tonuna sahip harika bir gitarist. Özellikle ‘Honky Tonk Women’ şarkısında harika tele tonlarını ayırt edebilirsiniz..

Bruce Springsteen

Telecaster Kullanan Gitaristler

Amerikan Folk müziği ve rock müziğini harmanlayan yine efsane bir gitarist ile karşı karşıyayız.. Bruce Springsteen tam anlamıyla bir Telecaster gitaristidir. Hatta tele’yi ve o tonu ondan duyduğunuz kadar net hiçbir gitaristte duyamayabilirsiniz..

Joe Strummer

Telecaster Kullanan Gitaristler

Ankara’nın bağrından çıkmış efsane Punkçı.. Evet gerçekten Ankaralı :).. Bu ilginç rastlantıyı bir kenarıya bırakacak olursak Strummer’a dünyanın en iyi Punk gitaristi demek yanlış olmaz. İlk Punk grup dalgalarından biri olan The Clash’in vokalisti ve gitaristiydi. Strummer, Punk ile tele’yi birleştirdi diyebiliriz.. Hadi bir The Clash şarkısı açalım..

Greg Koch

Telecaster Kullanan Gitaristler

Ülkemizde çok fazla bilinmese de keşfetmenize değecek efsane bir gitaristtir. Hatta Fender Musical Instruments Corporation, Koch’u ilk 10 isimsiz gitaristten biri olarak seçti.. Kock dinlerden Telecaster’ın tonunu ayırt edebilecek ve farklı kullanımlarını görecesiniz..

Waylon Jennings

Telecaster Kullanan Gitaristler

Ülkemizde diğer gitaristler kadar bilinmese de tele tonu ile özdeşleşmiş bir gitarist olan Jennings için keşfetmeye değer bir gitarist diyebiliriz. Jennings’i keşfederek aynı zamanda Telecaster tonlarını da keşfedebileceğiniz güzel bir yolculuğa çıkabilirsiniz..