Erturgut Sanat bugün sizler için Şan Eğitimine Başlamak İçin Doğru Yaş konusunu ele alıyor.. Herkes, yaşı ne olursa olsun ya da resmi bir müzik eğitimi almış olsun ya da olmasın, şarkı söylemekten hoşlanır. Bazen arkadaşlar arasında bazen de bir kareoke etkinliğinde mikrofonu elimize alıp şarkı söylemeye başlarız. Ama şan eğitimine başlamak için doğru yaş nedir sorusunun cevabını biliyor muyuz?

Eğer cevabınız hayır ama merak ediyorum ise bu yazımız tam size göre. Çünkü bu yazımızda profesyonel bir eğitmenden şan eğitimi almak için doğru yaşın hangisi olduğunu ya da daha da genelleyecek olursak doğru bir yaş aralığı olup olmadığını inceleyeceğiz. 

Şan Kurslarımız hakkında ayrıntılı bilgi edinmek için Buraya Tıklayın. Ayrıca Ücretsiz Deneme Derslerimize katılmak için hemen bize ulaşıp randevu alın!

Hazır mısınız? O halde başlayalım. 

Erken Yaşta Şan Eğitimine Başlamak  

Şan Eğitimine Başlamak İçin Doğru Yaş
Şan Eğitimine Başlamak İçin Doğru Yaş

Her şeyde olduğu gibi, genç yaşta şan dersleri almak, daha sonraki yaşamda bunu yapmaktan daha fazla fayda sağlayacaktır. Çünkü yaşam pratiklerimizin daha az olduğu erken yaşlarda öğrendiğimiz bilgileri kabul etmek ve sonrasında bu bilgileri kullanmak daha kolay bir yoldur. 

Tipik olarak, sesli derslerle başlamak için en iyi yaş 6 ila 8 yıldır. Bu yaşta, yeni teknikleri çok daha hızlı almak ve öğrenme sürecinde de eğlenmek kolaydır. 

Bununla birlikte, çocuklar için öğrenme ortamı daha fazla özgürlük sağlar. Ve çocuklar hızlı öğrendikleri ve yeni şeyler öğrenmek için daha fazla zamana sahip oldukları için, daha yüksek verimlilik seviyelerine ulaşabilecekler ve zamanla daha iyi şarkıcılar olabilme potansiyelleri daha da yüksektir..

Yetişkin Biri Olarak Şan Eğitimine Başlamak  

Şan Eğitimine Başlamak İçin Doğru Yaş
Şan Eğitimine Başlamak İçin Doğru Yaş

Yetişkinler olarak, alıştığımız ve bırakması zor olan belirli tekniklere ve alışkanlıklara bağlı kalma eğilimindeyiz.

Şan dersleri alan yetişkinler için, ortamın ve yaşın doğası gereği, öğrendikleri ortam biraz farklıdır. Sesinizi nasıl kontrol edeceğinizi ve farklı teknikleri nasıl uygulayacağınızı öğrenmek zor olabilir. Yetişkinler de genellikle çocuklardan daha fazla hata yapmaktan korkarlar. Söylemeleri istenebilecek şarkı türleri de çocuklara öğretilenlerden farklı olacaktır.

Tabi ki bununla birlikte yetişkinler olarak çalışmak için ayırabileceğimiz süre de daha kısıtlıdır. Çalışma hayatı ya da sosyal hayattan ayırabileceğimiz zaman ne kadar çok olursa şan dersindeki gelişimimiz de o kadar hızlanır.

Sonuç olarak bilinmesi gereken en önemli nokta seslerimiz hayatımız boyunca olgunlaşır, bu yüzden ne zaman başlarsanız başlayın, şan dersleri herkes için faydalı olabilir.

Daha Fazlası İçin Bize Ulaşın

İzmirde yapılan sanat etkinliklerine, galerilere, konserlerine ve daha fazla kültür sanat haberlerine sitemizin blog sekmesini takip ederek ulaşabilirsiniz.

Daha fazla enstrüman bilgilerine ulaşmak için bizi sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca kurslarımız hakkında ayrıntılı bilgiye ulaşmak için bizi 0507 95 96 333 numaralı telefonumuzu arayabilir ya da mesaj bırakabilirsiniz.

Aklınızda oluşan soru işaretlerini gidermek için direkt sanat merkezimize de gelebilirsiniz. Özellikle önceden arayıp randevu alarak ücretsiz bir şekilde hocalarımıza danışabilirsiniz. Deneme dersinde hangi sanat alanına yatkın olduğunuzu keşfedip kendinizi istediğiniz alanda geliştirebilirsiniz.

Erturgut Sanat Merkezine Nasıl Gelebilirim?

Sanat merkezimize İzmir’in her yerinden metroyla, otobüsle, vapurla ulaşım çok kolaydır. Karşıyaka dışından gelmek zor diye düşünmeyin sanat merkezimizin ulaşımı çok kolay, konumu da çok merkezidir.

İzmir’in neresinden isterseniz kolaylıkla gelebilirsiniz. Kaliteli bir eğitim istiyorsanız, mesafe bana uzak diye düşünmeden önce kesinlikle bir kez sanat merkezimizi ziyaret etmeli ve en azından bizimle bir kahve, bir çay içip sanat merkezimizde gerçekleşen eğitimler hakkında bilgi alıp, sıcak, samimi, eğlenceli sanat ortamımızı kendiniz görmelisiniz.

Karşıyaka Yelken Klübünün 300 metre, Bostanlı tarafına doğru  ilerisinde, halı sahaların çaprazında, Lion Kafe’nin yanında  zemin katta, Karşıyaka Yalı’ da sahilde yer almaktadır.

Aynı zamanda msn@erturgutsanatmerkezi.com mail adresimizden de bize ulaşıp hemen geri dönüş ile aklınızdaki soru işaretlerini giderebilirsiniz. Mutlu, umutlu, sağlıklı, sanat ve sağlıkla dolu günler dileriz..

Adres / Erturgut Sanat Merkezi Nerede?

Cemal Gürsel Caddesi (Yalı Caddesi) No: 426 Bayerler Apartmanı – Zemin Kat Daire. 1 Karşıyaka / İzmir

İzmir sanat kursları arasından, müzik kursu arayışında olanlar için, enstrüman çalıp, enstrüman kursu alıp yeni bir hobi edinmek isteyenler için, Erturgut Sanat Merkezi bir çok enstrümanın dersi sunıyor! İzmir müzik kursu bakımından çok şanslı bir yer, bir çok seçenek var! Siz de müzik kursu almak istiyorsanız Erturgut Sanat’a davetlisiniz, siz istekli olun ve gerisini bize bırakın!

Erturgut Sanat Merkezimize sohbet etmek için de bekleriz!