Ocak 19, 2021 – Ocak 31, 2022

SALT’ın davetlisi olarak 2019 yılında başlatılan stüdyo ziyaretleri ve açık diyalog sonucunda ortaya çıkan ​“The Sequential”​(Ardışık), Barış Doğrusöz, Deniz Gül, Volkan Aslan, Aykan Safoğlu ve ikilisi Fatma Belkıs ve Onur Gökmen’in beş bağımsız sunumunu içeriyor.

Yıl boyu süren programa dahil olan altı kariyer ortası sanatçısı, 1980’lerde ve 1990’larda büyüyen ortak bir deneyim olan “kuşak bağları” tarafından birleştirildi. Uygulamalarında ortaya çıkan yeni görsel ve kavramsal kelime dağarcığı, son 25 yılın hatıraları ve duyarlılıklarına dayanmaktadır.

“The Sequential” deki işler, sırasıyla tarih yazımı, dil, kamusal alan, sembolik sermaye ve modernleşme yoluyla “sembolik güç” kavramına odaklanıyor…

Resim eğitimi hakkında ayrıntılı bilgiler için Buraya Tıklayın.

Salt'in 10. Yılına Özel

Program, geleneksel bir kolektif sergi ve karşılaştırma mekanı ortamı benimsemekten ziyade, her sanatçı için daha geniş bir ifade alanı sağlamayı amaçlıyor.

Salt’ın 10. Yılı

SALT’ın 10. yılına işaret eden 2021 yılı, kurumun daha önce sadece sınırlı işbirliği yaptığı sanatçılarla daha yakın bir yaratıcı değişim fırsatı da sunuyor.

Gerçekleşen konuşmalarda sanatçılar ve kültür kurumları arasındaki görüşmelerin kritik önemi vurgulanıyor. Bu bağlamda “The Sequential”, sadece işbirlikçi bir çabaya dayalı bir yaklaşım benimsemek için değil, aynı zamanda kriz dönemlerinde yeni yaratıcı eserlerin üretilmesinde kurumsal desteğin rolü için örnek bir model olarak hizmet sunmaya çalışıyor…

Salt Galata

SALT’tan Amira Akbıyıkoğlu ve Farah Aksoy tarafından programlanan “The Sequential”, Barış Doğrusöz’ün 2017’den beri devam eden video üçlemesi “Güç Odağı” nın ilk mekansal sunumuyla 19 Ocak’ta SALT Galata’da açıldı.

SAHA Derneği tarafından desteklenen “The Sequential”, L’Internationale’nin Madrid’deki Museo Nacional Centro de Arte Reina Sofía, Varşova’daki Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie ve Museum of Warszawie’nin üç üyeli kuruluşlarının 2021-2022 kamu programlarına dahil edilecek ve SALT Galata’daki ilk sunumların ardından Antwerp’te Çağdaş Sanat’da yerini alacak.

SALT Galata 'The Sequential'ı Sunar...

Daha Fazlası İçin Bize Ulaşın

İzmirde yapılan sanat etkinliklerine, galerilere, konserlerine ve daha fazla kültür sanat haberlerine sitemizin blog sekmesini takip ederek ulaşabilirsiniz.

Daha fazla enstrüman bilgilerine ulaşmak için bizi sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca kurslarımız hakkında ayrıntılı bilgiye ulaşmak için bizi 0507 95 96 333 numaralı telefonumuzu arayabilir ya da mesaj bırakabilirsiniz.

Aklınızda oluşan soru işaretlerini gidermek için direkt sanat merkezimize de gelebilirsiniz. Özellikle önceden arayıp randevu alarak ücretsiz bir şekilde hocalarımıza danışabilirsiniz. Deneme dersinde hangi sanat alanına yatkın olduğunuzu keşfedip kendinizi istediğiniz alanda geliştirebilirsiniz.

Erturgut Sanat Merkezine Nasıl Gelebilirim?

Sanat merkezimize İzmir’in her yerinden metroyla, otobüsle, vapurla ulaşım çok kolaydır. Karşıyaka dışından gelmek zor diye düşünmeyin sanat merkezimizin ulaşımı çok kolay, konumu da çok merkezidir.

İzmir’in neresinden isterseniz kolaylıkla gelebilirsiniz. Kaliteli bir eğitim istiyorsanız, mesafe bana uzak diye düşünmeden önce kesinlikle bir kez sanat merkezimizi ziyaret etmeli ve en azından bizimle bir kahve, bir çay içip sanat merkezimizde gerçekleşen eğitimler hakkında bilgi alıp, sıcak, samimi, eğlenceli sanat ortamımızı kendiniz görmelisiniz.

Karşıyaka Yelken Klübünün 300 metre, Bostanlı tarafına doğru  ilerisinde, halı sahaların çaprazında, Lion Kafe’nin yanında  zemin katta, Karşıyaka Yalı’ da sahilde yer almaktadır.

Aynı zamanda msn@erturgutsanatmerkezi.com mail adresimizden de bize ulaşıp hemen geri dönüş ile aklınızdaki soru işaretlerini giderebilirsiniz. Mutlu, umutlu, sağlıklı, sanat ve sağlıkla dolu günler dileriz..

Adres / Erturgut Sanat Merkezi Nerede?

Cemal Gürsel Caddesi (Yalı Caddesi) No: 426 Bayerler Apartmanı – Zemin Kat Daire. 1 Karşıyaka / İzmi