Contemporary İstanbul’un (CI) yeni sanal girişimi “Virtual Contemporary İstanbul” 16 Aralık’ta çevrimiçi bir basın toplantısında lanse edildi. Etkinliğin 15.’si 19 ve 20 Aralık’ta ve 21 Aralık ile 6 Ocak arasında genel görünümde gösterilecek. Ve Contemporaray İstanbul 2021’i sanal fuar olarak ziyaretçilerine sunacak…

CI Yönetim Kurulu Başkanı Ali Güreli,“17 günlük bir yolculuğa çıktık. Belki gerekirse uzatabiliriz. Türkiye’de sanatla ilgilenenler, koleksiyonerler, alıcılar ve diğer profesyoneller dahil 2.500 kişiyi aradık. Erişim kodlarını sisteme gönderdik ” bilgisini aktardı…

 Fuarda çeşitli grupların rehberli turlarının da düzenleneceğini belirten Güreli, fuarın fiziki baskısının 27 Nisan – 2 Mayıs 2021 tarihleri arasında yapılacağına dikkat çekti.

Resim eğitimi hakkında ayrıntılı bilgi için Buraya Tıklayın.

Contemporary İstanbul Başlıyor!

Ön izleme 18-19 Eylül’de, fuar günleri 20-2 Eylül 2021’de olmak üzere CI’nin 16. baskısını yedi gün boyunca düzenlemeyi planladıklarını söyledi.

Güreli, Virtual Contemporary İstanbul’un katılımcılara büyük bir keyif ve coşku yaşatacağını belirtti…

“Umarım alışverişlerini bu coşkuyla yaparlar ve galeriler mutlu ayrılır. 2020’nin sonunda herkesin eşine, arkadaşlarına, akrabalarına ve sevdiklerine sanat hediye etmesine izin verin. Bu yıl, hediye sanatının yılı olsun ve CI bunun için en önemli araç olmasına izin verin.”

Küratör Hasan Bülent Kahraman, sanal fuarın sadece bu yıl değil önümüzdeki yıllarda da gerçekleşeceğini belirterek, sanallığın hayatın vazgeçilmez bir parçası haline geldiğini sözlerine ekledi.

“Fuar için düzenlediğimiz sergiye katılan 12 sanatçıya içtenlikle teşekkür ediyorum. Bu sergiye “Corona Günlükleri Karnavalı” adını verdim.”

Contemporary İstanbul

Contemporary İstanbul

Yaklaşık dokuz aylık pandemi döneminde sanatçıların sıkıntılara rağmen mekanlarında üretmeye devam ettiklerini anlatan Kahraman, “Aslında farkında olmadan bir karnaval dönemi geçirdik. Karnaval, sanat teorisinde, düşünce dünyasında önemli bir kavramdır. Tek kişilik karnaval yok. Karnaval her zaman başka bir kişinin varlığını gerektirir. Her zaman medenidir. Bu nedenle çok renkli ve çok coşkulu bir ortamdır. 12 sanatçıdan 25’ten fazla eser sergiledik, göreceksiniz. ”

Fuar Koordinatörü Melih İsmail İnan, fuarın sanal olarak gezilebilmesini sağlayan yazılımla ilgili sunum yaptı. Ziyaretçilerin, galerilerin ve sanatçıların birbirleriyle etkileşime girmesine olanak tanıyan, çevrimiçi özel içeriğe erişim sağlayan ve gerçek zamanlı olarak uzaktan alım yapabilecekleri bir yapı sağlayan dijital platform hakkında bilgi verdi. Koleksiyonerlerin platform üzerinden galerilere bağlanabileceğini söyledi.

15. Contemporary İstanbul 11 ülkeden 37 galeri, 550 sanatçı, 1.500 sanat eseri ve 13 girişime ev sahipliği yapacak.

Contemporary İstanbul 2021 Ziyaretçileriyle Buluşmaya Hazırlanıyor...

Virtual Contemporary Istanbul’da yeni medya ve dijital sanata odaklanan “Plugin” de erişilebilir olacak.

Sekiz yıldır Contemporary İstanbul’un bir parçası olan Plugin’de bu yıl Mario Klingemann, Hideaki Okawa, Sofia Crispo, Nye Thompson, Ece Gözen, Selin Balcı, Philipp Schmitt, Steffen Weiss ve Maxim Zhestkov’un eserleri yer alacak.

Ziyaretçiler önizlemeye iki gün süreyle ücretsiz olarak sanal.contemporaryistanbul.com/ adresinden erişebilirler.

Contemporary İstanbul 2021 Ziyaretçileriyle Buluşmaya Hazırlanıyor...

Daha Fazlası İçin Bize Ulaşın

İzmirde yapılan sanat etkinliklerine, galerilere, konserlerine ve daha fazla kültür sanat haberlerine sitemizin blog sekmesini takip ederek ulaşabilirsiniz.

Daha fazla enstrüman bilgilerine ulaşmak için bizi sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca kurslarımız hakkında ayrıntılı bilgiye ulaşmak için bizi 0507 95 96 333 numaralı telefonumuzu arayabilir ya da mesaj bırakabilirsiniz.

Aklınızda oluşan soru işaretlerini gidermek için direkt sanat merkezimize de gelebilirsiniz. Özellikle önceden arayıp randevu alarak ücretsiz bir şekilde hocalarımıza danışabilirsiniz. Deneme dersinde hangi sanat alanına yatkın olduğunuzu keşfedip kendinizi istediğiniz alanda geliştirebilirsiniz.

Erturgut Sanat Merkezine Nasıl Gelebilirim?

Sanat merkezimize İzmir’in her yerinden metroyla, otobüsle, vapurla ulaşım çok kolaydır. Karşıyaka dışından gelmek zor diye düşünmeyin sanat merkezimizin ulaşımı çok kolay, konumu da çok merkezidir.

İzmir’in neresinden isterseniz kolaylıkla gelebilirsiniz. Kaliteli bir eğitim istiyorsanız, mesafe bana uzak diye düşünmeden önce kesinlikle bir kez sanat merkezimizi ziyaret etmeli ve en azından bizimle bir kahve, bir çay içip sanat merkezimizde gerçekleşen eğitimler hakkında bilgi alıp, sıcak, samimi, eğlenceli sanat ortamımızı kendiniz görmelisiniz.

Karşıyaka Yelken Klübünün 300 metre, Bostanlı tarafına doğru  ilerisinde, halı sahaların çaprazında, Lion Kafe’nin yanında  zemin katta, Karşıyaka Yalı’ da sahilde yer almaktadır.

Aynı zamanda msn@erturgutsanatmerkezi.com mail adresimizden de bize ulaşıp hemen geri dönüş ile aklınızdaki soru işaretlerini giderebilirsiniz. Mutlu, umutlu, sağlıklı, sanat ve sağlıkla dolu günler dileriz..

Adres / Erturgut Sanat Merkezi Nerede?

Cemal Gürsel Caddesi (Yalı Caddesi) No: 426 Bayerler Apartmanı – Zemin Kat Daire. 1 Karşıyaka / İzmir

Daha fazlası için bizleri aramayı ve direkt bilgi almayı unutmayın..