Resim sanatçısı Joongwon Jeong ünlü tarihi portreleri hipergerçekçi çizimlerle hayata geçiriyor!

Bu sanatçı, insanların, dünyanın en sevilen sanat eserleriyle daha derin bir bağlantı kurmasına ve tarihi karakterlerle daha içsel bir yakınlık oluşturmasına olanak sağlıyor… Nasıl mı?

Gösterelim!

Sanatçı Joongwon Jeong, geçmişten, efsanelerden ve mitlerden yararlanarak ünlü figürlerin son derece gerçekçi portrelerini çiziyor.

Vincent Van Gogh, Homer ve Michelangelo’nun The Creation of Adem’i Jeong’un bakışlarının konusu oldu. Amacını ise, “en sevdiğimiz sanat eserlerimizi yeni bir ışığa çekerek, insanların onlarla yeni bir ilişki bulmasına yardımcı olmaktır” olarak tanımlıyor

Joongwon Jeong ile Geçmişten, Efsanelerden ve Mitlerden Resim

Hepsi de akrilik boyalarla çizilmiş, gerçeğe yakın yeni portrelerde, dikkatlice bakılırsa Venus de Milo’da sivilceler dahi görülüyor, Tanrı’nın saçları şans eseri dalgalı ve Darwin’in sakalını tutup çekmek ilginç bir şekilde cezbedici görünüyor olabilir. Ayrıca Sigmund Freud’un gözlerinin derinliklerine bakmanın getirdiği tuhaf bir huzursuzluk hissi de var.

Akrilik çizim dersleri verdiği 101. Sınıfta Jeong, “Bence çizim, nesneye alışılmadık bir şekilde bakarak ve onu kendi dilimde ifade ederek o canlı bakışları izleyiciye iletme süreci” olarak tanımlıyor çizimi.

Portre çizmek, nesneyle yeni bir ilişkidir. Nesneye uzun süre bakıp gözlemleyerek, sıradan bakışımızla görülmeyen şeyleri keşfederiz.

“Resim yalnızca iki boyutlu bir düzlemde yeniden üretilmiş bir kopya görüntüdür, ancak bu görüntüden geriye bakar, hisseder, düşünür ve orijinal nesneyi yeniden hayal ederiz. Nesne bu klişeden kurtulduğunda duygularımız ve düşüncelerimizle genişliyor. “

Michelangelo’nun Adem’i

Resim sanatı

Michelangelo’nun Tanrısı

Hipergerçekçi resim

Vincent van Gogh

Resimlerle Hipergerçekçi Tarih

Venus de Milo

Resimlerle Hipergerçekçi Tarih

Homeros

Resimlerle Hipergerçekçi Tarih

Giuliano de’ Medici

Resimlerle Hipergerçekçi Tarih

Papa II. Julius

Resimlerle Hipergerçekçi Tarih

Costanza Bonarelli

Resimlerle Hipergerçekçi Tarih

Sigmund Freud

Resimlerle Hipergerçekçi Tarih

Charles Darwin

Resimlerle Hipergerçekçi Tarih

Geçmişten, tarihten, destanlardan, efsanelerden ve mitlerden fırlamış daha harika sanat eserleri renderları için Jeong’un Instagram sayfasına kesinlikle bir göz atın.

Daha Fazlası İçin Bize Ulaşın

İzmirde yapılan sanat etkinliklerine, galerilere, konserlerine ve daha fazla kültür sanat haberlerine sitemizin blog sekmesini takip ederek ulaşabilirsiniz.

Daha fazla enstrüman bilgilerine ulaşmak için bizi sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca kurslarımız hakkında ayrıntılı bilgiye ulaşmak için bizi 0507 95 96 333 numaralı telefonumuzu arayabilir ya da mesaj bırakabilirsiniz.

Aklınızda oluşan soru işaretlerini gidermek için direkt sanat merkezimize de gelebilirsiniz. Özellikle önceden arayıp randevu alarak ücretsiz bir şekilde hocalarımıza danışabilirsiniz. Deneme dersinde hangi sanat alanına yatkın olduğunuzu keşfedip kendinizi istediğiniz alanda geliştirebilirsiniz.

Erturgut Sanat Merkezine Nasıl Gelebilirim?

Sanat merkezimize İzmir’in her yerinden metroyla, otobüsle, vapurla ulaşım çok kolaydır. Karşıyaka dışından gelmek zor diye düşünmeyin sanat merkezimizin ulaşımı çok kolay, konumu da çok merkezidir.

İzmir’in neresinden isterseniz kolaylıkla gelebilirsiniz. Kaliteli bir eğitim istiyorsanız, mesafe bana uzak diye düşünmeden önce kesinlikle bir kez sanat merkezimizi ziyaret etmeli ve en azından bizimle bir kahve, bir çay içip sanat merkezimizde gerçekleşen eğitimler hakkında bilgi alıp, sıcak, samimi, eğlenceli sanat ortamımızı kendiniz görmelisiniz.

Karşıyaka Yelken Klübünün 300 metre, Bostanlı tarafına doğru  ilerisinde, halı sahaların çaprazında, Lion Kafe’nin yanında  zemin katta, Karşıyaka Yalı’ da sahilde yer almaktadır.

Aynı zamanda msn@erturgutsanatmerkezi.com mail adresimizden de bize ulaşıp hemen geri dönüş ile aklınızdaki soru işaretlerini giderebilirsiniz. Mutlu, umutlu, sağlıklı, sanat ve sağlıkla dolu günler dileriz..

+ Telefon – Sabit: 0232 368 88 08    / Sabit telefonumuza 12.00 ile 20.00 saatleri arasında ulaşabilirsiniz.

+ Telefon – Mobil: 0507 95 96 333   / Mobil telefonumuza  9.00 ile 23.00 saatleri arasında ulaşabilirsiniz, veya istediğiniz her saat sizi aramamız için mesaj bırakabilirsiniz.
+ Whatsapp: 0507 95 96 333
+ Mail: msn@erturgutsanatmerkezi.com

Sosyal Medya:

+ Twitter: www.twitter.com/ErturgutSanat
+ Instagram: 
www.instagram.com/ErturgutSanat
+Facebook: 
www.facebook.com/ErturgutSanat 

+Telegram Kanalı: https://t.me/kultursanathaberleri

Youtube: www.youtube.com/ErturgutSanat
Foursquare: Erturgut Sanat
Skype: erturgutsanat (online dersler için)
+ Grup: Erturgut Sanat
+ Android Uygulama: Erturgut Sanat

Adres / Erturgut Sanat Merkezi Nerede?

Cemal Gürsel Caddesi (Yalı Caddesi) No: 426 Bayerler Apartmanı – Zemin Kat Daire. 1 Karşıyaka / İzmir

İsteyen herkes doğru eğitimle bir müzik aleti çalabilir, resim çizebilir, tiyatro oyunu sahneleyebilir, güzel fotoğraflar çekebilir. Bunları yapabilmek için yetenekli doğmak zorunda değilsiniz, sanat merkezimize başvurduğunuzda bunları yapabilmek için zaten gerekli tüm eğitimi alacaksınız. Sizin gelişiminize en uygun programı hazırlayıp sizlere sunduğumuz için gerekli tüm bilgiyi edineceksiniz.

Resim kursu yazımızda cevabını bulabileceğiniz bazı sorular aşağıdaki gibidir;

– Resim çizmek için yetenek gerekli midir? Herkes resim çizebilir mi?
– Güzel resim çizmeyi ne kadar zamanda öğrenebilirim?
– Resim çizmek için yaş sınırı var mıdır?
– Resim kursu fiyatları ne kadar?
– Resim kursuna başlarken neler almam gerekiyor?