Elektro Keman Köprüsü

Bir elektro kemanda, köprü basitçe enstrümanın gövdesinin üzerine yerleştirilir. Tellerin gerginliğini destekleyecek şekilde dikey olarak konumlandırılır. Bu nedenle, kemanınızın tellerini değiştirdikten sonra köprünüz eğilebilir ve keman gövdesine göre artık dikey durumda olmayabilir. Bunun yanısıra hafif eğilim, saatlerce çalıştığınızda da ortaya çıkabilir.

Bu eğik konumda, kemanınız, köprünün iyi konumlandırılmış olmasına göre daha düşük kalitede bir ses çıkaracaktır. Tellerin ürettiği titreşimi doğru şekilde yakalayamayacaktır. Mümkün olan en iyi sesi sağlamak için önce köprü düzeltilmelidir.

Elektro Keman Köprüsünün Doğrultulması

Köprü, elektro yahut klasik kemanın gövdesine her zaman dikey olarak yerleştirilmelidir.

Elektro Kemanda Köprünün Doğrultulması

Köprünün konumunu kontrol etmek için, yukarıdan veya yandan çıplak gözle konumuna bakın. Gerekirse, aşağıdaki talimatları izleyerek köprüyü yeniden konumlandırın.

  1. Elektrikli kemanı masanın üzerine düz bir şekilde koyun ve köprüyü düzeltmek için ayağa kalkın. Ve ipleri biraz gevşetin.
  2. Köprünüzün çıkıntılarını uzun süre yağlamadıysanız, bunları grafit kalın bir kurşun kalemle (2B türünden) hafifçe yağlayın. Bu hafif yağlama, ipleri zorlamadan köprünün yeniden konumlandırılmasını kolaylaştıracaktır.
  3. Köprünün üst kısmını her iki elinizle başparmağınız ve işaret parmağınız arasında tutun.
  4. Çıplak gözle görülebilen mükemmel bir dikeylik elde edene kadar köprünün üst kısmını yavaşça hareket ettirin. Köprünün konumunu kontrol etmek için keman gövdesini yatay olarak görmek için yanlara doğru durun.
  5. Son olarak, her dizenin doğru yerleştirildiğini kontrol edin.
Elektro Kemanda Köprünün Doğrultulması

Köprü doğrultma işleminiz bittiğine göre kemanınız ve siz doğru sesi almak için hazırsınız! Haydi, daha fazla oyalanmadan müziğin hazzına varalım! :)

Daha Fazlası İçin Bize Ulaşın

İzmirde yapılan sanat etkinliklerine, galerilere, konserlerine ve daha fazla kültür sanat haberlerine sitemizin blog sekmesini takip ederek ulaşabilirsiniz.

Daha fazla enstrüman bilgilerine ulaşmak için bizi sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca kurslarımız hakkında ayrıntılı bilgiye ulaşmak için bizi 0507 95 96 333 numaralı telefonumuzu arayabilir ya da mesaj bırakabilirsiniz.

Aklınızda oluşan soru işaretlerini gidermek için direkt sanat merkezimize de gelebilirsiniz. Özellikle önceden arayıp randevu alarak ücretsiz bir şekilde hocalarımıza danışabilirsiniz. Deneme dersinde hangi sanat alanına yatkın olduğunuzu keşfedip kendinizi istediğiniz alanda geliştirebilirsiniz.

Erturgut Sanat Merkezine Nasıl Gelebilirim?

Sanat merkezimize İzmir’in her yerinden metroyla, otobüsle, vapurla ulaşım çok kolaydır. Karşıyaka dışından gelmek zor diye düşünmeyin sanat merkezimizin ulaşımı çok kolay, konumu da çok merkezidir.

İzmir’in neresinden isterseniz kolaylıkla gelebilirsiniz. Kaliteli bir eğitim istiyorsanız, mesafe bana uzak diye düşünmeden önce kesinlikle bir kez sanat merkezimizi ziyaret etmeli ve en azından bizimle bir kahve, bir çay içip sanat merkezimizde gerçekleşen eğitimler hakkında bilgi alıp, sıcak, samimi, eğlenceli sanat ortamımızı kendiniz görmelisiniz.

Karşıyaka Yelken Klübünün 300 metre, Bostanlı tarafına doğru  ilerisinde, halı sahaların çaprazında, Lion Kafe’nin yanında  zemin katta, Karşıyaka Yalı’ da sahilde yer almaktadır.

Aynı zamanda msn@erturgutsanatmerkezi.com mail adresimizden de bize ulaşıp hemen geri dönüş ile aklınızdaki soru işaretlerini giderebilirsiniz. Mutlu, umutlu, sağlıklı, sanat ve sağlıkla dolu günler dileriz..

+ Telefon – Sabit: 0232 368 88 08    / Sabit telefonumuza 12.00 ile 20.00 saatleri arasında ulaşabilirsiniz.

+ Telefon – Mobil: 0507 95 96 333   / Mobil telefonumuza  9.00 ile 23.00 saatleri arasında ulaşabilirsiniz, veya istediğiniz her saat sizi aramamız için mesaj bırakabilirsiniz.
+ Whatsapp: 0507 95 96 333
+ Mail: msn@erturgutsanatmerkezi.com

Sosyal Medya:

+ Twitter: www.twitter.com/ErturgutSanat
+ Instagram: 
www.instagram.com/ErturgutSanat
+Facebook: 
www.facebook.com/ErturgutSanat 

+Telegram Kanalı: https://t.me/kultursanathaberleri

Youtube: www.youtube.com/ErturgutSanat
Foursquare: Erturgut Sanat
Skype: erturgutsanat (online dersler için)
+ Grup: Erturgut Sanat
+ Android Uygulama: Erturgut Sanat

Adres / Erturgut Sanat Merkezi Nerede?

Cemal Gürsel Caddesi (Yalı Caddesi) No: 426 Bayerler Apartmanı – Zemin Kat Daire. 1 Karşıyaka / İzmir

İsteyen herkes doğru eğitimle bir müzik aleti çalabilir, resim çizebilir, tiyatro oyunu sahneleyebilir, güzel fotoğraflar çekebilir. Bunları yapabilmek için yetenekli doğmak zorunda değilsiniz, sanat merkezimize başvurduğunuzda bunları yapabilmek için zaten gerekli tüm eğitimi alacaksınız. Sizin gelişiminize en uygun programı hazırlayıp sizlere sunduğumuz için gerekli tüm bilgiyi edineceksiniz.

Keman Kursu İzmir yazımızda cevap bulabileceğiniz bazı sorular;
– Keman çalması zor bir müzik aleti midir?
– Keman çalmayı ne kadar zamanda tam olarak öğrenebilirim?
– Herkes keman çalabilir mi? Yaş sınırı gibi şartlar var mı?
– Keman kursu fiyatları ve keman fiyatları ne kadardan başlıyor?

Ve yazımızın sonunda sizler için, kemana yeni başlayacakların sıklıkla sorduğu keman dersleriyle ilgili akla ilk gelen soruları cevapladık, yazımızı sonuna kadar okuduktan sonra videoları da izlemeyi unutmayın, eminin bu yazıyı okuyup videoları da izledikten sonra keman çalmaya dair aklınızdaki soruların çoğu belki de hepsi cevaplanmış olacak, keyifli okumalar, keyifli izlemeler (: