REKORA KOŞAN RESSAM SACHA JAFRİ!

“Birlikteyiz – İnsanlıktan ilham aldık”

Dünyaca ünlü sanatçı Sacha Jafri, şu sıralar “Birlikteyiz – İnsanlıktan ilham aldık” isimli bir sanat eseri yaratarak kariyerinde zorlu bir görev üstleniyor.

Jafri’nin yapacağı Dünyanın en büyük tablosu – iki futbol sahası büyüklüğünde – hayır işleri için Dubai’de müzayedeye çıkarılacak.

Rekora Koşan Ressam

Dubai’de yaşamını sürdüren İngiliz sanatçı’nın rekor kıran çalışması ,hayır işleri üstlenmesinin yanı sıra “küresel dijital eşitliği” teşvik etmek için de satışa sunulacak. Covid-19 sürecinde kendini Dubai’deki Atlantis Otelinde izole eden sanatçı, burada boyamakta olduğu eserinin Kasım ayında tanıtılacağını ve biten tuvalin daha sonra 60 küçük tuvale bölünerek (her biri hala 30 m2 büyüklüğünde) Aralık ayında gerçekleştirilecek akşam yemeği eşliğindeki galada satılacağını bildirdi.

Ressam 9 Eylül’de Yayımlayacak

İngiliz sanatçı tarafından, 20 haftalık bir süre zarfında oluşturulan (1.800 metrekarelik toplamda iki futbol sahasından daha büyük bir boyut) İnsanlıktan İlham Aldık eserinin tahmini tamamlanma tarihi ise 9 Eylül…

Sanatçı, projenin bir parçası olarak dünyanın dört bir yanından çocukları, kendi yaptıkları izolasyon ve bağlantı temalı sanat eserlerini sunmaya da davet ediyor bu süreçte. Bunlar da tabloya eklenecek parçalar olacak…

Rekora Koşan Ressam

Ressam Sacha Jafri’nin eseri tamamlandığında açık artırmaya çıkacak. Gerçekleştirilecek kampanya ile çocukların eğitim kaynakları, hastaneler ve sağlık çalışanlarını desteklemek için 20 milyon euronun üzerinde bağış toplanması umuluyor. Sanatçı, miktarı yükseltmek için hevesli olsa da eserinin sahibinin kim olacağı konusunda da oldukça titiz davranıyor.

Eseri için gözyaşı ve ter döken sanatçıların olduğu bilinen bir gerçek. Bu eser de Jafri’yi yamulmuş bir pelvis, çarpık ayaklar ve iki bel fıtığıyla bıraktı. Bu da sanatçının son başyapıtına olan adanmışlığının bir göstergesi niteliğinde adeta…

Rekora Koşan Ressam

Daha Fazlası İçin Bize Ulaşın

Daha fazla kültür sanat haberlerine ulaşmak için bizi sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca kurslarımız hakkında ayrıntılı bilgiye ulaşmak için bizi 0507 95 96 333 numaralı telefonumuzu arayabilir ya da mesaj bırakabilirsiniz.

Aklınızda oluşan soru işaretlerini gidermek için direk sanat merkezimize de gelebilirsiniz. Özellikle önceden arayıp randevu alarak ücretsiz bir şekilde resim hocamıza danışabilirsiniz.

Erturgut Sanat Merkezine Nasıl Gelebilirim?

Sanat merkezimize İzmir’in her yerinden metroyla, otobüsle, vapurla ulaşım çok kolaydır. Karşıyaka dışından gelmek zor diye düşünmeyin sanat merkezimizin ulaşımı çok kolay, konumu da çok merkezidir.

İzmir’in neresinden isterseniz kolaylıkla gelebilirsiniz. Kaliteli bir eğitim istiyorsanız, mesafe bana uzak diye düşünmeden önce kesinlikle bir kez sanat merkezimizi ziyaret etmeli ve en azından bizimle bir kahve, bir çay içip sanat merkezimizde gerçekleşen eğitimler hakkında bilgi alıp, sıcak, samimi, eğlenceli sanat ortamımızı kendiniz görmelisiniz.

Karşıyaka Yelken Klübünün 300 metre, Bostanlı tarafına doğru  ilerisinde, halı sahaların çaprazında, Lion Kafe’nin yanında  zemin katta, Karşıyaka Yalı’ da sahilde yer almaktadır.

Aynı zamanda msn@erturgutsanatmerkezi.com mail adresimizden de bize ulaşıp hemen geri dönüş ile aklınızdaki soru işaretlerini giderebilirsiniz. Mutlu, umutlu, sağlıklı, sanat ve sağlıkla dolu günler dileriz.