Erturgut Sanat ailesi olarak bugün sizler için Piyanoda Sol El Gelişimi İçin Şarkı konusunu ele alacağız.. Piyanistler sol ellerinin sağ elleri kadar güçlü hissetmediğinden şikayet etme eğilimindeler ve öğrenciler genellikle bana zayıf ellerinin yetişmesine yardımcı olmak için yalnızca sol el için özel egzersizler yapıp yapmamalarını sorarlar. Özellikle piyanoya yeni başlayan öğrencilerde bu soru sıklıkla sorulur. Peki sol eli de sağ eli kadar çevik olacak şekilde geliştirmek mümkün müdür? Sorunun cevabını şimdiden verelim, evet kesinlikle mümkün. Bu yazımızda sol elinizi geliştirecek muhteşem bir eseri sizlere sunacağız..

2011’de Psychology Today adlı bir araştırma kuruluşu, bir piyanistin sağ elini veya sol elini kullanıp kullanmadığını, sağ elin performansının her zaman sol elden daha yüksek derecede düzgünlük ve motor kontrol sergilediğini gösteren bazı ilginç araştırmalar yayınladı. Ayrıca, sol elini kullanan bir oyuncu ne kadar çok antrenman süresi biriktirirse, sağ elinin performansı o kadar iyi olur. 

Bu yazı sağlar kişiler baz alınarak yazılmıştır. Eğer solak iseniz sağ elinizi geliştirmeyi düşünerek yazımızı okuyabilir kendinize göre güncelleyebilirsiniz..

Piyano Kursumuz hakkında ayrıntılı bilgi edinmek için Buraya Tıklayın. Ayrıca Ücretsiz Deneme Derslerimize katılmak için hemen bize ulaşıp ücretsiz randevu alabilirsiniz..

Piyanoda Sol El Gelişimi İçin Şarkı
Piyanoda Sol El Gelişimi İçin Şarkı

Sol el için özel olarak hazırlanmış birçok alıştırma, çalışma ve repertuar var. Hermann Berens’ Sol Elin Eğitimi, op. 89 hem alıştırmaları hem de çalışmaları içerir (Bu alıştırmalar ve çalışmalarla ilgili sitemizin blog bölümünde bir çok yazımız bulunmaktadır, bunun için sitemizde ufak bir araştırma yapmanız yeterli.) Ayrıca derslerimize katıldığınızda repertuarımızda sol ve sağ el koordinasyonu ve ellerin ayrı ayrı gelişimi konusunda bir dolu etüt ve eserlerle çalışacağız..

Bach’s Cello Suite No. 1 in G Major

Piyanoda Sol El Gelişimi İçin Şarkı
Piyanoda Sol El Gelişimi İçin Şarkı

Bir seçenek olarak, Bach’ın G majör’deki muhteşem Çello Süiti No. 1’in hafifçe düzenlenmiş bir versiyonu, bu pratiği yapmanın eğlenceli ve en verimli yollarından biri. Bu, piyanistlere sol el tekniklerini geliştirirken harika bir sanat eseriyle tanışma fırsatı verir. Eserde, yedi hareketin her biri için birkaç açıklama, parmak izi ve birkaç pedal çevirme önerisi içerir.

Şarkıları çalışırken öncelikle yavaş bir metronomda çalışmanızı şiddetli öneririz. Yavaş çalışmalarınızda hatalarını daha net görebilir ve yanlış alışmaların önüne geçebilirsiniz. Eksiksiz bir düşük metronomda çalıştığınızda, metronomu bir tık daha arttırarak çalışmalara devam edin. Eserin orijinal metronomuna ulaşana kadar bu tavsiyeye uymaya özen gösterin.

Daha Fazlası İçin Bize Ulaşın

İzmirde yapılan sanat etkinliklerine, galerilere, konserlerine ve daha fazla kültür sanat haberlerine sitemizin blog sekmesini takip ederek ulaşabilirsiniz.

Daha fazla enstrüman bilgilerine ulaşmak için bizi sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca kurslarımız hakkında ayrıntılı bilgiye ulaşmak için bizi 0507 95 96 333 numaralı telefonumuzu arayabilir ya da mesaj bırakabilirsiniz.

Aklınızda oluşan soru işaretlerini gidermek için direkt sanat merkezimize de gelebilirsiniz. Özellikle önceden arayıp randevu alarak ücretsiz bir şekilde hocalarımıza danışabilirsiniz. Deneme dersinde hangi sanat alanına yatkın olduğunuzu keşfedip kendinizi istediğiniz alanda geliştirebilirsiniz.

Erturgut Sanat Merkezine Nasıl Gelebilirim?

Sanat merkezimize İzmir’in her yerinden metroyla, otobüsle, vapurla ulaşım çok kolaydır. Karşıyaka dışından gelmek zor diye düşünmeyin sanat merkezimizin ulaşımı çok kolay, konumu da çok merkezidir.

İzmir’in neresinden isterseniz kolaylıkla gelebilirsiniz. Kaliteli bir eğitim istiyorsanız, mesafe bana uzak diye düşünmeden önce kesinlikle bir kez sanat merkezimizi ziyaret etmeli ve en azından bizimle bir kahve, bir çay içip sanat merkezimizde gerçekleşen eğitimler hakkında bilgi alıp, sıcak, samimi, eğlenceli sanat ortamımızı kendiniz görmelisiniz.

Karşıyaka Yelken Klübünün 300 metre, Bostanlı tarafına doğru  ilerisinde, halı sahaların çaprazında, Lion Kafe’nin yanında  zemin katta, Karşıyaka Yalı’ da sahilde yer almaktadır.

Aynı zamanda msn@erturgutsanatmerkezi.com mail adresimizden de bize ulaşıp hemen geri dönüş ile aklınızdaki soru işaretlerini giderebilirsiniz. Mutlu, umutlu, sağlıklı, sanat ve sağlıkla dolu günler dileriz..

Adres / Erturgut Sanat Merkezi Nerede?

Cemal Gürsel Caddesi (Yalı Caddesi) No: 426 Bayerler Apartmanı – Zemin Kat Daire. 1 Karşıyaka / İzmir

Sanat Merkezimize Sadece Çay, Kahve Ve Muhabbet İçin De Gelebilirsiniz.

Erturgut Sanat Merkezi Mutlu, Sanatlı Ve Huzurlu Günler Diler. Sanatsız Ve Mutsuz Kalmayın! 

Ücretsiz Enstrüman Alım Ve SAtım Danışmanlığımızdan Ücretsiz Bir Şekilde Yararlanmak İçin Hemen Bize Ulaşın!