Popüler kanının aksine, piyano çalmayı öğrenmek sıkıcı olmak zorunda değil! Size ilham verebilecek doğru müziği keşfettiğinizde, pratik yapmak için harcanan bu ürkütücü saatler kendiliğinden uçup gidebilir ve piyanoda enerjik ve başarılı hissetmenizi sağlar.

Kuru ve kasvetli alışılmışın dışında düşünerek yeni türleri keşfedin. Öğrenecek yeni bir parça bulmak, muhtemelen hayal ettiğiniz kadar zor değil. Piyano müziği dünyasında, hemen her zevke ve yaşam tarzına uygun bir şeyler vardır. Neyse ki günümüzde, müzik artık her yerde ve sık sık favorileri şarkılarınız piyano akorlarına aktarılıyor.

Piyano Eğitimi

Piyano eğitimi hakkında ayrıntılı bilgi için Buraya Tıklayın.

Kim bilir, yeni favorinizi bu yazıda dahi keşfedebilirsiniz! O halde okumaya devam edin, ardından piyano tuşlarınızın tozunu alın ve biraz müzik yapmaya hazırlanın.

Sarsmaya Hazır Olun!

Piyano Eğitimi İçin Şarkılar

Bazı rock klasikleriyle başlayalım. Bu şarkıların en kötü eleştirmeninizi bile etkileyeceğini şimdiden söyleyelim… Bu şarkılar sadece kulağa zor geliyorsa da öğrenmesi oldukça kolay. Daha fazla rock ‘n’ roll cevheri için, ihtiyacınız olacak yalnızca akorları keşfe çıkmak olacak!

“Let it Be” – The Beatles

Bu mükemmel favori, her yeni piyanist için bir geçiş ayinidir. Çalmayı öğrenebileceğiniz dört akoru vardır. 

“Sweet Home Alabama” – Lynyrd Skynyrd

Güney rock müziğinin en ikonik şarkılarından biri, muhtemelen neye benzediğini biliyorsunuz, bu yüzden çalmayı öğrenmek çocuk oyuncağı olmalı!

“Werewolves of London” – Warren Zevon

Bu şarkıyı birlikte söylemek kadar çalması da eğlenceli. Sadece birkaç basit akorla, bu şarkı ustalaşması en kolay rock şarkılarından biri olarak listelerde yerini alıyor.

Yeteneğinizi Canlandırın

Bu klas türden korkmayın. Bu temel Caz şarkılarını dinledikten sonra, onları 7/24 çalıyor olacaksınız. Hala daha fazla ilhama ihtiyacınız varsa Caz Standardına bir göz atmayı deneyin.

“Summertime” – Ella Fitzgerald

Caz Kraliçesi Ella Fitzgerald olmadan cazın sesi pek doğru gelmiyor! Bu güzel melodi, işitme mesafesindeki herkese bir gülümseme getirecek.

“Fly Me to the Moon” – Frank Sinatra

Bu yumuşak balad ile gerçek bir klasmana çıkın!

“Fire” – Peggy Lee

Ayağa kalkıp otantik Peggy Lee ile hareket etmeye başlayın. Kompozisyonlarının mükemmel hislerle dolu olduğunu söylememize gerek var mı? 

Orkestranın Büyüsünü Keşfedin

Hep bir orkestrada çalmayı mı hayal ettiniz? O halde zarif orkestra temelleri ile parmaklarınızı hazırlayın ve piyanonuzda konumlandırın.

“Prelude to the Well Tempered Clavichord” – Bach

Bu romantik ama basit parçayı repertuarınıza eklemeyi düşünün.

“A Little Night Music”- Mozart

Büyük Mozart’ın bu parçasının dinlendirici özellikleri, ona bir başyapıt haklı ünvanını kazandırdı.

“E Minör Prelude, Opus 28, No. 4” – Frederic Chopin

Bu eserdeki minörleri denerseniz, kendinizi Chopin’in daha birçok şaheserini keşfetmek isterken bulabilirsiniz.

Dosdoğru ilerle, Blues’un Büyüsüne Kendine Bırak!

Blues piyano müziğinin güzelliğini takdir etmek için kesinlikle blue hissetmenize gerek yok. Bu duygulu türe doyamıyor musunuz? Haydi, bir de piyanoda deneyin o halde…

“Boogie Woogie Stomp” – Albert Ammons

Sadece söylemesi değil, aynı zamanda çalması da oldukça eğlenceli!

“Jambalaya” – Fats Domino

Bu kulağa hoş gelen melodiyle boogie yapmaya hazır olun! Akorlar arasında hızlı davranabilirsiniz.

“What I Say” – Ray Charles

Tempoyu biraz yükseltmekten korkmayın! Bu ezgi kesinlikle kalabalığı güçlendirecek ve etkileyecektir.

Pop ile Eğlenin

Pop müzik sadece nostaljik 90’larda sıkışıp kalmış değil… Cephaneliğinize ekleyerek bolca eğleneceğiniz zamansız bir türdür Pop… Piyanonuza biraz ahenk katmanın zamanı geldi geçiyor!

“Billie Jean” – Michael Jackson

Bu şarkının tüm sözlerini zaten biliyorsunuz, öyleyse neden onu çalmayı da öğrenmiyorsunuz? Bunu bazı canlı vokallerle eşleştirdiğinizde arkadaşlarınızı heyecanlandırmamanız gibi bir olasılık yok!

“If I Ain’t Got You” – Alicia Keys

Pop gücünün temsili Alicia Keys birçok şaheser yarattı, bunu piyanoyla taçlandırarak, popa geçiş töreniniz olarak düşünün.

“Clocks” – Coldplay

Coldplay’in yaratıcı dehasıyla birleşen piyano melodisi tek bir anlama gelebilir: güzel sanatlar… Akorlar kesinlikle çok güzel! Deneyin ve müziğin tadına varın!

İster klasikleri tazelemek ister en yeni hitlerle arkadaşlarınızı etkilemek isteyin, Erturgut Sanat’ta aralarından seçim yapabileceğiniz tonlarca nota bulabilirsiniz. Erturgut Sanat’ta aradığınızı bulacaksınız.

Daha Fazlası İçin Bize Ulaşın

İzmirde yapılan sanat etkinliklerine, galerilere, konserlerine ve daha fazla kültür sanat haberlerine sitemizin blog sekmesini takip ederek ulaşabilirsiniz.

Daha fazla enstrüman bilgilerine ulaşmak için bizi sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca kurslarımız hakkında ayrıntılı bilgiye ulaşmak için bizi 0507 95 96 333 numaralı telefonumuzu arayabilir ya da mesaj bırakabilirsiniz.

Yeni Başlayanlar İçin Piyanoda Öğrenilecek En İyi Şarkılar

Aklınızda oluşan soru işaretlerini gidermek için direkt sanat merkezimize de gelebilirsiniz. Özellikle önceden arayıp randevu alarak ücretsiz bir şekilde hocalarımıza danışabilirsiniz. Deneme dersinde hangi sanat alanına yatkın olduğunuzu keşfedip kendinizi istediğiniz alanda geliştirebilirsiniz.

Erturgut Sanat Merkezine Nasıl Gelebilirim?

Sanat merkezimize İzmir’in her yerinden metroyla, otobüsle, vapurla ulaşım çok kolaydır. Karşıyaka dışından gelmek zor diye düşünmeyin sanat merkezimizin ulaşımı çok kolay, konumu da çok merkezidir.

İzmir’in neresinden isterseniz kolaylıkla gelebilirsiniz. Kaliteli bir eğitim istiyorsanız, mesafe bana uzak diye düşünmeden önce kesinlikle bir kez sanat merkezimizi ziyaret etmeli ve en azından bizimle bir kahve, bir çay içip sanat merkezimizde gerçekleşen eğitimler hakkında bilgi alıp, sıcak, samimi, eğlenceli sanat ortamımızı kendiniz görmelisiniz.

Karşıyaka Yelken Klübünün 300 metre, Bostanlı tarafına doğru  ilerisinde, halı sahaların çaprazında, Lion Kafe’nin yanında  zemin katta, Karşıyaka Yalı’ da sahilde yer almaktadır.

Aynı zamanda msn@erturgutsanatmerkezi.com mail adresimizden de bize ulaşıp hemen geri dönüş ile aklınızdaki soru işaretlerini giderebilirsiniz. Mutlu, umutlu, sağlıklı, sanat ve sağlıkla dolu günler dileriz..

Adres / Erturgut Sanat Merkezi Nerede?

Cemal Gürsel Caddesi (Yalı Caddesi) No: 426 Bayerler Apartmanı – Zemin Kat Daire. 1 Karşıyaka / İzmir

İzmir sanat kursları arasından, müzik kursu arayışında olanlar için, enstrüman çalıp, enstrüman kursu alıp yeni bir hobi edinmek isteyenler için, Erturgut Sanat Merkezi bir çok enstrümanın dersi sunıyor! İzmir müzik kursu bakımından çok şanslı bir yer, bir çok seçenek var! Siz de müzik kursu almak istiyorsanız Erturgut Sanat’a davetlisiniz, siz istekli olun ve gerisini bize bırakın!

Erturgut Sanat Merkezi 2007 yılının Aralık ayından, yani kurulduğu günden beri müzik alanında, çok geniş bir enstruman seçeneğiyle hizmet vermektedir. İzmir’de müzik kursu ve sanat kursları arayışınıza son vermek için Erturgut Sanat burada!