Erturgut Sanat ailesi olarak bugün sizler için Piyano Öğrenmek Ne Kadar Sürer? konusunu ele alacağız.. Piyano eğitimine başlamayı düşünenlerin sorduğu ilk sorulardan biri de bugün ele aldığımız sorudur. Lafı hiç dolandırmadan net bir şekilde konuyu ele alacağız. Öncelikle şuradan başlayalım, Piyano öğrenmenin süresini belirleyen tek bir unsur yoktur. Bu farklı unsurları sizin için ele alacağız ve yazımızın sonunda sorunun cevabını kendiniz vermiş olacaksınız..

Piyano Kurslarımız hakkında ayrıntılı bilgi edinmek için Buraya Tıklayın.. Ayrıca Ücretsiz Deneme Derslerimize katılmak için hemen bize ulaşıp ücretsiz randevu alabilirsiniz..

Piyano Öğrenmek Ne Kadar Sürer

Piyanodaki Hedefiniz

Piyano Öğrenmek Ne Kadar Sürer
Piyano Öğrenmek Ne Kadar Sürer

İlk paragrafta belirttiğimiz üzere öncelikle bir kaç unsurdan yola çıkacağız. Piyano çalmayı öğrenme sürenizi belirleyecek ilk unsur hangi seviyede öğrenmek istediğinizdir. Piyano ulaşmak istediğiniz seviye bizim çıtamız olacak, piyanoyu konservatif bir düzeyde öğrenmek için uzun ve tutkulu bir sürece ihtiyacınız var. Zaten bu seviyede çalmayı düşünüyorsanız ‘öğrenmek’ kelimesinden ziyade geliştirmek kelimesi süreci ele almak için daha doğru olacaktır. Emin olun bu seviyede eğitim hiç bitmeyecektir. Eğer konservatuar düzeyinde çalmak istiyorsanız size tavsiyemiz varmaya değil yolda olmaya odaklanın.

Piyano çalma hedefiniz konservatuar düzeyinde değil de daha çok hobi düzeyinde ya da ailenize ve tanıdıklarınızı ufak bir kaç konser verebilme, dinlemeyi sevdiğiniz şarkıları piyanoda çalabilme üzerineyse bir sonuç üzerine konuşabiliriz. Bunu konuşmak için de bir diğer unsura ihtiyacımız var..

Çalışma Periyotları

Piyano Öğrenmek Ne Kadar Sürer
Piyano Öğrenmek Ne Kadar Sürer

Piyanodaki hedefinizi belirledikten sonra tamamlayıcı unsurumuz çalışma sıklığınız olacak. Piyano öğrenmek ne kadar sürer sorusuna cevabın en önemli unsuru çalışma düzenidir. Öncelikle şunda anlaşalım ne kadar çok çalışırsanız o kadar hızlı ilerlersiniz. Bu kıssadan hisseler harika değil mi :)

Peki Ne Kadar Kadar Vakit Ayırmalısınız? Başlangıç seviyesinde özellikle el-kol koordinasyonunu sağlamak için (piyanodaki seviye hedefiniz yüksek ise bu saatler az gelecektir) çalışmaya günde en az 30-40 dk ayırmanız eğitiminizi hızlandıracaktır. Bu seviyede her gün tekrar yapmak çok önemli zira bu sayede kas hafızası hızla gelişecek ve her gün çalışmanız daha da kolaylaşacaktır..

Başlangıç seviyesinde piyano almak konusunda biraz beklemeyi tercih ediyorsanız yine de bir şekilde çalışmanız gerekiyor, dersten derse yapacağınız çalışmalar sizi ilerletmediği gibi olması gerekenden daha da geride bırakacaktır. Erturgut Sanat Merkezi olarak öğrencilerimizin bu dezavantajı yaşamaması için ücretsiz etüt uygulamasını gerçekleştiriyoruz. Tüm öğrencilerimiz randevu alarak dilediği saatte gelip piyano çalışmalarını sınıflarımız gerçekleştirebilir..