Erturgut Sanat olarak bugünkü yazımızda sizlerle birlikte “Piyano Çalmaya Kaç Yaşında Başlanmalı?” konusunu ele alacağız. Genellikle çocuklarının piyano eğitimi almasını isteyen veliler tarafından her zaman sıklıkla sorulan soruların başında gelmektedir. Gelin ayrıntılı olarak konuyu inceleyelim..

Çocuklar İçin Piyano Eğitimi

Piyano eğitimine başlama yaşı genellikle 4-5 yaşları olarak önerilir. Ancak bize göre öğrenciyi görmeden erken yada geç denmesi son derece yanlıştır. Her alanda eğitim kişiye özel olmalıdır, yıllardır yapılan geneli baz alarak yorum yapmak belki de büyük yeteneklerin çocukluk çağında sönmesine neden olmuştur. Bu nedenle biz küçük öğrencilerimizi öncelikle ücretsiz deneme derslerimize davet ediyoruz. Öğretmenlerimizin çocuktaki potansiyeli piyano üzerinde görerek daha verimli yorum yapabilir, hem öğrenci hem de veli için çok daha iyi yol gösterebilirler..

Piyano Çalmaya Kaç Yaşında Başlanmalı?

Piyano kursu hakkında ayrıntılı bilgi almak için Buraya Tıklayın. Ayrıca ücretsiz deneme derslerimize katılmak için Buraya Tıklayarak iletişim numaralarımızdan randevu oluşturabilir, ayrıntılı bilgi alabilirsiniz..

Çocuklarda Piyano Çalmak İçin Motivasyon Sağlamak

Piyano Çalmaya Kaç Yaşında Başlanmalı?

Eğitimin en büyük destekçisi iletişimdir. Çocuklar söz konusu olduğunda ise iletişimin eğitimdeki rolü artmaktadır. Çocuklarda piyano eğitimi tabi ki de ergen ve ileri yaşlardaki eğitim seviyesinde verilmemektedir. Çocuklar için özel oluşturulan müfredat ve eğitim metotlarıyla amaç, çocuğun ritmik ve melodik duyularını eğlenceli bir şekilde geliştirmektir. Bu aşamada motivasyon sağlamak çocuğun müzik geleceği için oldukça önemlidir. Zira yanlış bir yaklaşım çocuğu müzikten tamamen soğutabilmektedir..

Bu konuda en büyük iş tabi ki de velilere düşmektedir. Eğitimler evde de desteklenmediği sürece çocuğun gelişimi için hiçbir şey ifade etmeyecektir. Bu doğrultuda ev çalışmaları için piyano öğretmeniyle birlikte hazırlanan eğlenceli ve öğrenciyi sıkmayacak seviyede bir programa uymak çocuğunuz gelişimi için son derece önemlidir.. Bu programlar piyano öğretmenleri tarafından sizinle de istişare edilerek hazırlanmalıdır..

Piyano Çalmaya Kaç Yaşında Başlanmalı?

Tüm eğitimlerde olduğu gibi piyano eğitiminde de öğretmenin çocuk eğitimi alanında yeterli olması son derece önemlidir. Erturgut Sanat Merkezinde tüm öğretmenlerimiz pedagojik eğitimini tamamlamış olanında uzman müzik öğretmenleridir. Çocuk gelişimine bilimsel olarak yaklaşmanın en doğru sonucu vereceği kanısındayız. Öğrencilerimizin dersleri sabırsızlıkla beklemesi, eğlencenin ve eğitimin doğru orantıda birbirini destekleyecek düzeyde tutulması piyano öğrencisindeki cevheri ortaya çıkarmanın en iyi yoludur!

Daha Fazlası İçin Bize Ulaşın

İzmirde yapılan sanat etkinliklerine, galerilere, konserlerine ve daha fazla kültür sanat haberlerine sitemizin blog sekmesini takip ederek ulaşabilirsiniz.

Daha fazla enstrüman bilgilerine ulaşmak için bizi sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca kurslarımız hakkında ayrıntılı bilgiye ulaşmak için bizi 0507 95 96 333 numaralı telefonumuzu arayabilir ya da mesaj bırakabilirsiniz.

Aklınızda oluşan soru işaretlerini gidermek için direkt sanat merkezimize de gelebilirsiniz. Özellikle önceden arayıp randevu alarak ücretsiz bir şekilde hocalarımıza danışabilirsiniz. Deneme dersinde hangi sanat alanına yatkın olduğunuzu keşfedip kendinizi istediğiniz alanda geliştirebilirsiniz.

Erturgut Sanat Merkezine Nasıl Gelebilirim?

Sanat merkezimize İzmir’in her yerinden metroyla, otobüsle, vapurla ulaşım çok kolaydır. Karşıyaka dışından gelmek zor diye düşünmeyin sanat merkezimizin ulaşımı çok kolay, konumu da çok merkezidir.

İzmir’in neresinden isterseniz kolaylıkla gelebilirsiniz. Kaliteli bir eğitim istiyorsanız, mesafe bana uzak diye düşünmeden önce kesinlikle bir kez sanat merkezimizi ziyaret etmeli ve en azından bizimle bir kahve, bir çay içip sanat merkezimizde gerçekleşen eğitimler hakkında bilgi alıp, sıcak, samimi, eğlenceli sanat ortamımızı kendiniz görmelisiniz.

Karşıyaka Yelken Klübünün 300 metre, Bostanlı tarafına doğru  ilerisinde, halı sahaların çaprazında, Lion Kafe’nin yanında  zemin katta, Karşıyaka Yalı’ da sahilde yer almaktadır.

Aynı zamanda msn@erturgutsanatmerkezi.com mail adresimizden de bize ulaşıp hemen geri dönüş ile aklınızdaki soru işaretlerini giderebilirsiniz. Mutlu, umutlu, sağlıklı, sanat ve sağlıkla dolu günler dileriz..

Adres / Erturgut Sanat Merkezi Nerede?

Cemal Gürsel Caddesi (Yalı Caddesi) No: 426 Bayerler Apartmanı – Zemin Kat Daire. 1 Karşıyaka / İzmir

İzmir sanat kursları arasından, müzik kursu arayışında olanlar için, enstrüman çalıp, enstrüman kursu alıp yeni bir hobi edinmek isteyenler için, Erturgut Sanat Merkezi bir çok enstrümanın dersi sunıyor! İzmir müzik kursu bakımından çok şanslı bir yer, bir çok seçenek var! Siz de müzik kursu almak istiyorsanız Erturgut Sanat’a davetlisiniz, siz istekli olun ve gerisini bize bırakın!

Erturgut Sanat Merkezi 2007 yılının Aralık ayından, yani kurulduğu günden beri müzik alanında, çok geniş bir enstruman seçeneğiyle hizmet vermektedir. İzmir’de müzik kursu ve sanat kursları arayışınıza son vermek için Erturgut Sanat burada!