Erturgut Sanat ailesi olarak bugün sizler için NFT Ve Müzik konusunu ele alacağız.. NFT’ler (Bir öğenin tüm haklarını, satın alan kişinin blok zincirinde depolayan dijital tokenler) çok geniş alanlar için geliştirildi. Dijital sanattan etkinlik biletlerine ve gerçek dünyadaki lüks ürünlere kadar çeşitli ürünler NFT kapsamına girebilir ve bu NFT’ler çok çeşitli sanat endüstrilerine yeni bir soluk kazandırma potansiyeline sahiptir. Pek çok uzman, NFT’lerin müziğin geleceğini şekillendirmede özellikle etkili olmasını bekliyor. Şarkılar, albümler, müzik, şarkı sözleri ve ses parçalarının tümü NFT olabilir.

Yıllardır müzisyenler müzik haklarını adil bir şekilde elde edemedi. Bu, özellikle müzik endüstrisinde oldukça belirgindir. Araştırmacılara göre eser otaya koyan bir müzisyenin, bir eser üzerinde hakkı 50/50’dir, hatta bazen daha da azı olmaktadır. Gelirin yalnızca %50’si hatta daha azı müzisyene gider ve geri kalanı plakçılar, acenteler, avukatlar ve distribütörler arasında paylaştırılır. İçeriklerini akış hizmetleri aracılığıyla dağıtan müzisyenler söz konusu olduğunda gerçek daha da korkunç. Spotify’ın en iyi %0.8’lik sanatçılarının çoğu, akış gelirinde 50.000 dolardan az kazanıyor.

NFT Ve Müzik
NFT Ve Müzik

Sizler de yeni başlayan NFT akımına içerikler üretebilir ve gelir sağlayabilirsiniz. Bunun için şimdiden enstrüman çalmayı öğrenmek veya müzik bilginizi geliştirmek gelecek için doğru bir yatırım olabilir. Geç kalmadınız, Müzik Kurslarımız hakkında ayrıntılı bilgi edinmek için Buraya Tıklayın. Ayrıca Ücretsiz Deneme Derslerimize katılmak için hemen bize ulaşın ve ücretsiz randevu alın!

NFT Ve Müzik Eserleri

Daha adil kazanç ve özgür müzisyenler için NFT harika bir çıkış yolu sunuyor.. NFT için yaptınız müziği satarak hem iyi bir kazanç sağlayabilir hem de aynı eserin diğer satışlardan da gelir alabilirsiniz. Yani Bir NFT sahibi daha sonra NFT’yi yeniden satmaya karar verirse, orijinal içerik oluşturucu otomatik olarak telif ücreti alabilir ve bu süreç NFT her satıldığında devam edebilir. Tüm bunlar, NFT’nin meta verilerinde yerleşik bir sahiplik kaydı olduğu gerçeği sayesindedir.

NFT Ve Müzik
NFT Ve Müzik

Şarkılar, albümler, müzik, şarkı sözleri ve ses parçalarının tümü NFT olabilir. Geçen yıl, Kings of Leon, NFT olarak bir albüm yayınlayan ilk grup oldu. Müzikle benzersiz sanat eserleri oluşturmak için jpeg veya gif formatları dijital sanatla bile birleştirilebilir. Örneğin, Lostboy NFT, müzik ve sanatı birleştiren ve akıl sağlığına odaklanan popüler bir müzik kolektifidir. Akıllı NFT’ler sayesinde birden fazla formatı destekleyebilen müzikle ilgili NFT’ler, nasıl erişildiklerine bağlı olarak farklı şekilde görüntülenebilir.

NFT’lerin neler sağladığına derin bir dalış yaptığınızda, NFT’ler özellikle müziğin geleceğini tanımlamaya hazır görünüyor. 

Daha Fazlası İçin Bize Ulaşın

İzmirde yapılan sanat etkinliklerine, galerilere, konserlerine ve daha fazla kültür sanat haberlerine sitemizin blog sekmesini takip ederek ulaşabilirsiniz.

Daha fazla enstrüman bilgilerine ulaşmak için bizi sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca kurslarımız hakkında ayrıntılı bilgiye ulaşmak için bizi 0507 95 96 333 numaralı telefonumuzu arayabilir ya da mesaj bırakabilirsiniz.

Aklınızda oluşan soru işaretlerini gidermek için direkt sanat merkezimize de gelebilirsiniz. Özellikle önceden arayıp randevu alarak ücretsiz bir şekilde hocalarımıza danışabilirsiniz. Deneme dersinde hangi sanat alanına yatkın olduğunuzu keşfedip kendinizi istediğiniz alanda geliştirebilirsiniz.

Erturgut Sanat Merkezine Nasıl Gelebilirim?

Sanat merkezimize İzmir’in her yerinden metroyla, otobüsle, vapurla ulaşım çok kolaydır. Karşıyaka dışından gelmek zor diye düşünmeyin sanat merkezimizin ulaşımı çok kolay, konumu da çok merkezidir.

İzmir’in neresinden isterseniz kolaylıkla gelebilirsiniz. Kaliteli bir eğitim istiyorsanız, mesafe bana uzak diye düşünmeden önce kesinlikle bir kez sanat merkezimizi ziyaret etmeli ve en azından bizimle bir kahve, bir çay içip sanat merkezimizde gerçekleşen eğitimler hakkında bilgi alıp, sıcak, samimi, eğlenceli sanat ortamımızı kendiniz görmelisiniz.

Karşıyaka Yelken Klübünün 300 metre, Bostanlı tarafına doğru  ilerisinde, halı sahaların çaprazında, Lion Kafe’nin yanında  zemin katta, Karşıyaka Yalı’ da sahilde yer almaktadır.

Aynı zamanda msn@erturgutsanatmerkezi.com mail adresimizden de bize ulaşıp hemen geri dönüş ile aklınızdaki soru işaretlerini giderebilirsiniz. Mutlu, umutlu, sağlıklı, sanat ve sağlıkla dolu günler dileriz..

Adres / Erturgut Sanat Merkezi Nerede?

Cemal Gürsel Caddesi (Yalı Caddesi) No: 426 Bayerler Apartmanı – Zemin Kat Daire. 1 Karşıyaka / İzmir

Sanat Merkezimize Sadece Çay, Kahve Ve Muhabbet İçin De Gelebilirsiniz.

Erturgut Sanat Merkezi Mutlu, Sanatlı Ve Huzurlu Günler Diler. Sanatsız Ve Mutsuz Kalmayın!