Erturgut Sanat ailesi olarak bugün sizler için Solist Olmak Mı Koroya Katılmak Mı? konusunu ele alacağız.. Şarkı söylemek denildiğinde akla genellikle hep tek bir vokal olarak performans sergilemek gelir. Ancak şarkı söylemenin tek yolu tabi ki bu değildir. Bazen bir koronun parçası olarak da şarkı söylemek size çok şey katabilir. Peki bireysel olarak şarkı söylemek mi bir koroya katılmak mı daha verimlidir. 

Aslında batı müziğinde birçok farklı şarkı vardır. Bazı grupların sadece bir şarkıcısı varken, bazılarının birden fazlası ve bazılarının da hiç yoktur. Bir grupta veya soloda şarkı söylemek, hangi şarkıyı yorumlamaya çalıştığınıza bağlıdır. Örneğin, bazı şarkıların gerçekten iyi ses çıkaran koroları vardır, bazıları ise sadece solo şarkıcılara sahiptir.

Bu nedenle biz de bu yazımızda sizler için hem bir koroda şarkı söylemenin hem de bireysel olarak şarkı söylemenin kendine özgü artılarını ele alacağız.

Şan Dersi hakkında ayrıntılı bilgi edinmek için Buraya Tıklayın. Ayrıca Ücretsiz Deneme Derslerimize katılmak için hemen bize ulaşıp ücretsiz randevu alın!

Hazır mısınız? O halde başlayalım. 

Solist Olmak Mı Koroya Katılmak Mı?

Bir Grupta Şarkı Söylemek

Solist Olmak Mı Koroya Katılmak Mı?
Solist Olmak Mı Koroya Katılmak Mı?

Bir grupta şarkı söylemenin birçok faydası olabilir. Bir grupta şarkı söylemenin en popüler faydaları, daha iyi olma motivasyonunu arttırması, eğlenceli olması ve yeni insanlarla tanışmanızı sağlamasıdır.

Bir grupta şarkı söylerken, siz ve diğer şarkı söyleyen arkadaşlarınız motive olmanıza yardımcı olabilirsiniz. Hayatınızdaki zamanlar daha zor olduğunda size yardımcı olabilirler, bu projeye neden başladığınızı hatırlamanıza yardımcı olabilirler ve bir grupta şarkı söylediğinizde, gruptaki herkes daha iyi olmak için ellerinden geleni yapacaktır. h

Ayrıca bir grupta şarkı söylemek faydalı olabilir çünkü eğlencelidir. Bir grup insanla şarkı söylemek, zor bir iş gününden veya spor salonunda yoğun bir seanstan sonra rahatlamak, stresi azaltmak ve eğlenmek için güzel bir yoldur. 

Hiç denemediysen beğenip beğenmediğini bilemezsin. Sadece beğenip beğenmediğinizi öğrenmek için bir veya iki seans için bir grupta şarkı söylemeyi deneyebilirsiniz.

Son olarak, bir grupta şarkı söylemek, şarkı söyleme becerileri ve motivasyon gerektiren sanatsal bir etkinlik olsa da, aynı zamanda sosyal bir etkinliktir. Bir grupta şarkı söylerseniz, birçok farklı insanla tanışma fırsatına sahip olacaksınız. Bazı insanlar gruptan ayrılmaya karar verebilir ve diğerleri katılabilir. Onlarla iletişim halinde kalabilir ve arkadaş çevrenizi büyütebilirsiniz. Sonunda, bir grupta şarkı söylemek yeni insanlarla tanışmak ve arkadaş edinmek için güzel bir yoldur.

Armoni Ve Müzik Bilginiz Artar  

Solist Olmak Mı Koroya Katılmak Mı?
Solist Olmak Mı Koroya Katılmak Mı?

Yalnız şarkı söylemenin önemsiz olmayan bazı faydaları vardır. Bunların en önemlisi solo bir vokal olarak istediğiniz türü söylemekte özgür olmanızdır. 

Şarkı söylemeyi seçtiğin şey ya da bunu yapma şeklin üzerinde seni etkileyebilecek kimse yoktur. Öte yandan, bir grupta şarkı söylerseniz, herkesin mutlu olduğundan ve kimsenin bir kenara bırakılmadığından emin olmak için herkesin başkalarını düşünmesi gerekir. Yalnız şarkı söylerken kendi patronun olursun.

Yalnız şarkı söylemenin bir başka yararı da, yaptığınız şeye konsantre olmanın daha kolay olmasıdır. İster müzik teorisi okuyor olun, ister bazı ölçekler uyguluyor olun, yalnız şarkı söylerken sizi rahatsız edebilecek hiçbir şey yoktur. Yalnız şarkı söylemek, diğer insanlarla performans göstermek yerine şarkı söyleme becerilerini geliştirmek isteyen insanlar için mükemmeldir. Diğer insanlarla da pratik yapabileceğiniz doğrudur, ancak çoğu insan rahat oldukları yerde yalnız yaparlarsa daha fazla odaklanacaktır.

Son olarak, yalnız şarkı söylemek daha rahatlatıcı ve huzurlu olabilir. Yalnız olduğunuzda, sadece ne yaptığınıza daha fazla odaklanamazsınız, aynı zamanda etrafınızda daha az dikkat dağıtıcı vardır ve bu daha huzurludur. 

Daha Fazlası İçin Bize Ulaşın

İzmirde yapılan sanat etkinliklerine, galerilere, konserlerine ve daha fazla kültür sanat haberlerine sitemizin blog sekmesini takip ederek ulaşabilirsiniz.

Daha fazla enstrüman bilgilerine ulaşmak için bizi sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca kurslarımız hakkında ayrıntılı bilgiye ulaşmak için bizi 0507 95 96 333 numaralı telefonumuzu arayabilir ya da mesaj bırakabilirsiniz.

Aklınızda oluşan soru işaretlerini gidermek için direkt sanat merkezimize de gelebilirsiniz. Özellikle önceden arayıp randevu alarak ücretsiz bir şekilde hocalarımıza danışabilirsiniz. Deneme dersinde hangi sanat alanına yatkın olduğunuzu keşfedip kendinizi istediğiniz alanda geliştirebilirsiniz.

Erturgut Sanat Merkezine Nasıl Gelebilirim?

Sanat merkezimize İzmir’in her yerinden metroyla, otobüsle, vapurla ulaşım çok kolaydır. Karşıyaka dışından gelmek zor diye düşünmeyin sanat merkezimizin ulaşımı çok kolay, konumu da çok merkezidir.

İzmir’in neresinden isterseniz kolaylıkla gelebilirsiniz. Kaliteli bir eğitim istiyorsanız, mesafe bana uzak diye düşünmeden önce kesinlikle bir kez sanat merkezimizi ziyaret etmeli ve en azından bizimle bir kahve, bir çay içip sanat merkezimizde gerçekleşen eğitimler hakkında bilgi alıp, sıcak, samimi, eğlenceli sanat ortamımızı kendiniz görmelisiniz.

Karşıyaka Yelken Klübünün 300 metre, Bostanlı tarafına doğru  ilerisinde, halı sahaların çaprazında, Lion Kafe’nin yanında  zemin katta, Karşıyaka Yalı’ da sahilde yer almaktadır.

Aynı zamanda msn@erturgutsanatmerkezi.com mail adresimizden de bize ulaşıp hemen geri dönüş ile aklınızdaki soru işaretlerini giderebilirsiniz. Mutlu, umutlu, sağlıklı, sanat ve sağlıkla dolu günler dileriz..

Adres / Erturgut Sanat Merkezi Nerede?

Cemal Gürsel Caddesi (Yalı Caddesi) No: 426 Bayerler Apartmanı – Zemin Kat Daire. 1 Karşıyaka / İzmir

Sanat Merkezimize Sadece Çay, Kahve Ve Muhabbet İçin De Gelebilirsiniz.

Erturgut Sanat Merkezi Mutlu Ve Huzurlu Günler Diler