Erturgut Sanat olarak bugünkü yazımızda sizlerle birlikle Ne Kadar Sürede Gitar Öğrenilir? konusunu ele alacağız. Sadece gitar eğitimine başlangıçta değil hemen hemen tüm enstrümanlara başlangıç aşamasında öğrencilerin aklındaki en popüler sorudur. 

Bu sorunun net bir yanıtı yoktur. Gitar öğrenmeyi ne kadar sürede öğrenmenizi etkileyecek 3 önemli ana unsur vardır. Bunlardan ilki hangi seviyede çalmak istediğiniz. Önemli unsurlardan ikincisi gitar çalmaya öğrenmeye ayıracağınız vakit. Üçüncü unsur ise enstrümana olan yatkınlığınız..

Ancak gitar çalmayan başlayan kişiler bu konu hakkında ortalama bir süre almak isteyebiliyorlar. Bu konuda öğrencilerimize de hak veriyoruz zira her an geleceğe yönelik plan içinde olmamız gerekebiliyor. Şimdi kriterlere göre konuyu ayrıntılı olarak ele alalım.

Gitarı Hangi Seviyede Çalmak İstiyorsunuz?

Ne kadar sürede gitar öğrenilir?

Gitar eğitimini sonsuz bir okyanus olarak düşünebilirsiniz. Burada esas kıstas siz ne amaçlı, hangi seviyede çalmak istiyorsunuz. Örneğin hobi amaçlı, sevdiğiniz şarkıları çalıp arkadaşlarınızla güzel bir aktivite oluşturmak için gitar eğitimine başlıyorsanız etüt çalışmalarınıza ve en az yarım saat tekrara bağlı olarak göreceli kısa sürede (minimum 5-6 ay) hedefinize ulaşabilirsiniz.. 

Eğer profesyonel bir düzeyde gitar çalmak ve konservatif bir eğitim almak istiyorsanız eğitiminiz hiç bitmeyecektir. Sürekli bir gelişim halinde olmanız gerekecektir. Her an yeni keşifler, yeni teknikler, yeni tonlar öğrenerek kendinizi geliştirmek zorundasınız..

Gitar Çalmaya Ayıracağınız Vakit

Ne kadar zamanda gitar öğrenilir?

Her enstrüman biraz disiplin ister. Gitar hocalarının verdiği etütleri, çalışmaları evde ne kadar çalışırsanız o kadar hızlı ve verimli ilerleyebilirsiniz. Özellikle başlangıç seviyesinde atlanarak gitme mümkün değildir. 

Örneğin gitarda duruş ve oturuş eğitimi gitar eğitiminin temelini oluşturmaktadır. Bu çalışmayı atlayarak ve üzerinden durmadan yanlış öğrenmeniz durumda gitarda fazla ilerlemeniz mümkün olmayacaktır.. Yanlış alıştığınız için gitar çalmak zamanla sizin için zorlaşacak ve bir çile haline dönüşmeye başlayacaktır.. Bu seviyede gitar eğitimine ne kadar vakit ayırırsanız gitar eğitiminiz de o kadar verimli ve hızlı olacaktır. Aksi takdirde atlanarak eğitim ilerleyemeyeceği için haftalarca aynı konuda takılabilirsiniz..

Enstrümana Olan Yatkınlık

Ne Kadar Sürede Gitar Öğrenilir?

Burada müzikal geçmişiz öne çıkıyor. Örneğin daha önce davul çaldıysanız gitar öğrenmeniz daha hızlı olacaktır. Bu yatkınlık meselesi kesinlikle yetenekle karıştırılmaması gerekmektedir..

Yetenek Önemli Mi?

Ne Kadar Sürede Gitar Öğrenilir?

Gitar eğitiminde sık sorulan sorulardan bir tanesi de yeteneğin gitar eğitiminde etkisi. Kimse yetenek kesinlikle önemli değildir diyemez. Ancak şunu unutmayın yetenek geliştirilebilen bir unsurdur. Yeteneği bir kas gibi düşünün, kaslarınızı ne kadar çalıştırırsanız o kadar gelişir. Gitar öğrenmeye belirli bir vakit ayırdığınızda yeteneğinizin de gelişeceğini göreceksiniz..

Sonuç Olarak

Unutmayın gitar öğrenmenin belirli bir formülü yoktur. Eğitim süresi sizin gitar çalma amacınız, tekrar ve etütlere ayıracağınız zaman ve eğitime yatkınlığınıza göre değişecektir.

Gitar eğitimi hakkında daha ayrıntılı bilgilere ulaşmak için Buraya Tıklayın..

Ayrıca gitar eğitimi hakkında yazımızda gideremediğiniz soru işaretlerine sahipseniz Buraya Tıklayarak iletişim bilgilerimize ulaşıp sorularınızı direk bize yönlendirebilirsiniz.. Bunun dışında Ücretsiz Deneme Derslerimize randevu olarak da ders işleyişi hakkında ayrıntılı bilgi alabilirsiniz..

Daha Fazlası İçin Bize Ulaşın

İzmirde yapılan sanat etkinliklerine, galerilere, konserlerine ve daha fazla kültür sanat haberlerine sitemizin blog sekmesini takip ederek ulaşabilirsiniz.

Daha fazla enstrüman bilgilerine ulaşmak için bizi sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca kurslarımız hakkında ayrıntılı bilgiye ulaşmak için bizi 0507 95 96 333 numaralı telefonumuzu arayabilir ya da mesaj bırakabilirsiniz.

Aklınızda oluşan soru işaretlerini gidermek için direkt sanat merkezimize de gelebilirsiniz. Özellikle önceden arayıp randevu alarak ücretsiz bir şekilde hocalarımıza danışabilirsiniz. Deneme dersinde hangi sanat alanına yatkın olduğunuzu keşfedip kendinizi istediğiniz alanda geliştirebilirsiniz.

Erturgut Sanat Merkezine Nasıl Gelebilirim?

Sanat merkezimize İzmir’in her yerinden metroyla, otobüsle, vapurla ulaşım çok kolaydır. Karşıyaka dışından gelmek zor diye düşünmeyin sanat merkezimizin ulaşımı çok kolay, konumu da çok merkezidir.

İzmir’in neresinden isterseniz kolaylıkla gelebilirsiniz. Kaliteli bir eğitim istiyorsanız, mesafe bana uzak diye düşünmeden önce kesinlikle bir kez sanat merkezimizi ziyaret etmeli ve en azından bizimle bir kahve, bir çay içip sanat merkezimizde gerçekleşen eğitimler hakkında bilgi alıp, sıcak, samimi, eğlenceli sanat ortamımızı kendiniz görmelisiniz.

Karşıyaka Yelken Klübünün 300 metre, Bostanlı tarafına doğru  ilerisinde, halı sahaların çaprazında, Lion Kafe’nin yanında  zemin katta, Karşıyaka Yalı’ da sahilde yer almaktadır.

Aynı zamanda msn@erturgutsanatmerkezi.com mail adresimizden de bize ulaşıp hemen geri dönüş ile aklınızdaki soru işaretlerini giderebilirsiniz. Mutlu, umutlu, sağlıklı, sanat ve sağlıkla dolu günler dileriz..

Adres / Erturgut Sanat Merkezi Nerede?

Cemal Gürsel Caddesi (Yalı Caddesi) No: 426 Bayerler Apartmanı – Zemin Kat Daire. 1 Karşıyaka / İzmir

İzmir sanat kursları arasından, müzik kursu arayışında olanlar için, enstrüman çalıp, enstrüman kursu alıp yeni bir hobi edinmek isteyenler için, Erturgut Sanat Merkezi bir çok enstrümanın dersi sunıyor! İzmir müzik kursu bakımından çok şanslı bir yer, bir çok seçenek var! Siz de müzik kursu almak istiyorsanız Erturgut Sanat’a davetlisiniz, siz istekli olun ve gerisini bize bırakın!

Erturgut Sanat Merkezi 2007 yılının Aralık ayından, yani kurulduğu günden beri müzik alanında, çok geniş bir enstruman seçeneğiyle hizmet vermektedir. İzmir’de müzik kursu ve sanat kursları arayışınıza son vermek için Erturgut Sanat burada!