Erturgut Sanat olarak bu yazımızda sizlerle birlikte Tarihin En İyi Gitar Penalarını ele alacağız. Pena bir gitaristin ses zincirindeki en önemli halkalarından biridir zira ton seçiminde de, rahat çalımlarda da etkisi oldukça fazladır. İster rock, ister blues, ister pop.. Hepsini herhangi bir pena ile çalmanız size istediğiniz hazzı vermeyecektir. Tonunuzun yumuşamasında ya da sertleşmesindeki en önemli unsur pena seçiminiz olacaktır..

Gitar eğitimi hakkında ayrıntılı bilgiler için Buraya Tıklayın..

Tarihin En İyi Gitar Penaları Listesi Nasıl Oluşturulmuştur?

Söz konusu bu liste önemli müzik dergilerinden alınan röportajlarla, gitaristlerin ve rodilerinin verdiği demeçler dikkate alınarak oluşturulmuştur.. Sizler de kendinize uygun penaları deneme yanılma yoluyla rahatlıkla bulabilirsiniz..

Dunlop Tortex Standart

En İyi Gitar Penaları

Dunlup Tortex uzun yıllardır en iyi penalar listesinde devam ediyor. Müzik mağazalarında da en çok satılan penaların başında gelir. Müzik marketlerde değişik renk kodlarıyla değişik mm seçeneklerinde bulabilirsiniz..

Müzik marketlerde 5 € civarlarında satın alabilirsiniz

Fender 551 Shape Classic Celluloid

Tarihin En İyi Gitar Penası

Daha geniş bir gövdeye sahip olan Fender 551 Shape daha keskin sıcak tonlarda size yardımcı olabilir.. 

Dunlop Nylon Jazz III

Tarihin En İyi Gitar Penaları

Cazcu ve bluescular için harika tercih.. Küçük bir profil, ince ve keskin bir uç. Hızlı solalar ve pozisyon geçişlerinde sizlere büyük avantaj sağlayacaktır.. Jazz III’ün iki farklı çeşidi vardır. Daha sıcak ses almanıza yardımcı olacak kırmızı renkte ve daha keskin ve parlak tonlar elde edebileceğiniz siyah renkte çeşidi bulunmakta..

D’Addario DuraGrip

Tarihin En İyi Gitar Penaları

Gitar aksesuarı deyince akıllara gelen ilk marka hiç şüphe yok ki D’Addario. D’Addario pena üretimlerinde de kaliteyi koruyor.. Söz markanın penanın çeşitleri de bulunmaktadır.. Wide (Geniş), Sharp (Keskin), Jazz ve Standart çeşitleri vardır.. Sert vuruşlar için oldukça uygun bir pena seçimi olacaktır.. Tasarımı sayesinde daha rahat bir kavrama sağlar.

Dava Control Picks

Tarihin En İyi Gitar Penaları

Gitar penasında önemli kriterlerden biri de penanın ağırlığıdır. Penanın hafif yada sert olması tonunuza direk yansır. Dava bu iki seçeneği de tutuşunuza göre sunabiliyor. Bu bağlamda çok yönlü bir pena diyebiliriz.. 

Gravity Picks

Tarihin En İyi Gitar Penaları

Daha iyi Shred’ler için ve daha parlak tonlar için harika seçim.. Hızlı ve tellerde atlayarak çalımlarda gitar teli üzerinde adeta kaydığını hissedeceksiniz.. Boyutlar 1,5 ile 3,00 arasında değişmektedir.. 

Dunlop Nylon Standard Plectrum

Tarihin En İyi Gitar Penaları

Akustik gitar çalanlar için harika seçim.. Akustik gitarın sert telleri için harika bir titreşim fırsatı sunar. Parmaklarda tam kavrayış ve sert bir tutum ile akustik gitar tonlarınız parlayacak..

Ernie Ball Prodigy Picks

Tarihin En İyi Gitar Penaları

Hızlı çalımlarda kontrolü kaybetmeme amacındaysanız tam size göre bir pena.. Shredler için harika bir performansa sahip. Standart ve mini seçenekleri vardır. 1,5 mm ve 2,0 mm kalınlıkta bulunmaktadır.

Dunlop Tortex Flow

Tarihin En İyi Gitar Penaları

Harika geometrisiyle hızlı çalımlarda büyük avantaj sağlıyor.. Keskin kenarlar ve geniş açı ile John Petrucci ve Andy James gibi bir çok gitaristin seçimleri arasında yer alır. 1,5 ve 5,0 arasında kalınlıkta piyasada bulunmaktadır.. 

ChickenPicks Badazz III

Tarihin En İyi Gitar Penaları

Çok yönlülük deyince akla gelen ilk penalardan.. İster jazz çalın, ister hızlı shredler, ister alternatif yapın, isterseniz de metal bütün türlere uyum sağlayacaktır.. 2,0 ve 2,5 mm kalınlık seçeneklerine sahiptir. Her türlü gitar türünü ve tonunu idare edebilecek yelpazeye sahiptir.. 

Daha Fazlası İçin Bize Ulaşın

İzmirde yapılan sanat etkinliklerine, galerilere, konserlerine ve daha fazla kültür sanat haberlerine sitemizin blog sekmesini takip ederek ulaşabilirsiniz.

Daha fazla enstrüman bilgilerine ulaşmak için bizi sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca kurslarımız hakkında ayrıntılı bilgiye ulaşmak için bizi 0507 95 96 333 numaralı telefonumuzu arayabilir ya da mesaj bırakabilirsiniz.

Aklınızda oluşan soru işaretlerini gidermek için direkt sanat merkezimize de gelebilirsiniz. Özellikle önceden arayıp randevu alarak ücretsiz bir şekilde hocalarımıza danışabilirsiniz. Deneme dersinde hangi sanat alanına yatkın olduğunuzu keşfedip kendinizi istediğiniz alanda geliştirebilirsiniz.

Erturgut Sanat Merkezine Nasıl Gelebilirim?

Sanat merkezimize İzmir’in her yerinden metroyla, otobüsle, vapurla ulaşım çok kolaydır. Karşıyaka dışından gelmek zor diye düşünmeyin sanat merkezimizin ulaşımı çok kolay, konumu da çok merkezidir.

İzmir’in neresinden isterseniz kolaylıkla gelebilirsiniz. Kaliteli bir eğitim istiyorsanız, mesafe bana uzak diye düşünmeden önce kesinlikle bir kez sanat merkezimizi ziyaret etmeli ve en azından bizimle bir kahve, bir çay içip sanat merkezimizde gerçekleşen eğitimler hakkında bilgi alıp, sıcak, samimi, eğlenceli sanat ortamımızı kendiniz görmelisiniz.

Karşıyaka Yelken Klübünün 300 metre, Bostanlı tarafına doğru  ilerisinde, halı sahaların çaprazında, Lion Kafe’nin yanında  zemin katta, Karşıyaka Yalı’ da sahilde yer almaktadır.

Aynı zamanda msn@erturgutsanatmerkezi.com mail adresimizden de bize ulaşıp hemen geri dönüş ile aklınızdaki soru işaretlerini giderebilirsiniz. Mutlu, umutlu, sağlıklı, sanat ve sağlıkla dolu günler dileriz..

Adres / Erturgut Sanat Merkezi Nerede?

Cemal Gürsel Caddesi (Yalı Caddesi) No: 426 Bayerler Apartmanı – Zemin Kat Daire. 1 Karşıyaka / İzmir

İzmir sanat kursları arasından, müzik kursu arayışında olanlar için, enstrüman çalıp, enstrüman kursu alıp yeni bir hobi edinmek isteyenler için, Erturgut Sanat Merkezi bir çok enstrümanın dersi sunıyor! İzmir müzik kursu bakımından çok şanslı bir yer, bir çok seçenek var! Siz de müzik kursu almak istiyorsanız Erturgut Sanat’a davetlisiniz, siz istekli olun ve gerisini bize bırakın!

Erturgut Sanat Merkezi 2007 yılının Aralık ayından, yani kurulduğu günden beri müzik alanında, çok geniş bir enstruman seçeneğiyle hizmet vermektedir. İzmir’de müzik kursu ve sanat kursları arayışınıza son vermek için Erturgut Sanat burada!