Müzik Prodüksiyonu İçin En Kaliteli 5 Program

Erturgut Sanat olarak bugün sizler için dünya üzerinde müzik yapmak için üretilmiş en kaliteli ve kullanışlı müzik prodüksiyon yapmak için 5 program hakkında bilgi vereceğiz. Bu yazıyı okuduktan sonra, müzik prodüksiyonu yapmak için hangi programları kullanabileceğinizi öğrenebileceksiniz.

Müzik-Prodüksiyonu-İçin-En-Kaliteli-5-Program

Bu yazıda bulabileceğiniz konular;

♦ Müzik Prodüksiyonu Programları Ne İşe Yarar?

♦ Müzik Prodüksiyonu İçin En Kullanışlı 5 Program

Dilerseniz sizler için hazırladığımız “Müzik Prodüksiyonu İçin En Kaliteli 5 Program” isimli yazımıza geçelim.


Müzik Prodüksiyonu Programları Ne İşe Yarar?

Müzik prodüksiyon programları, sizin üretmek istediğiniz müzikleri prodüksiyon etmenize yardımcı olan programlardır. Teknoloji ilerlediğinden ve herkesin evinde bilgisayarlar olduğu günden beri kullanılan bu programlar, müzik ile uğraşan herkes tarafından bilinmektedir. Orijinal fiyatları ülkemizde biraz pahalıdır fakat gerçekten çok kullanışlı olan bu programlar için bu parayı vermek bence kabul görebilecek bir şeydir. Dilerseniz müzik prodüksiyon programlarının işlevlerinin bir bölümünü madde madde yazalım;

  • Ses kaydetme
  • Ses oluşturma
  • Sesleri birleştirme
  • Seslere efektler ekleme
  • Sesler üzerinde oynama yapabilme
  • Sesleri ayrıştırma
  • Seslerin frekanslarını inceleme
  • Sesleri birleştirerek şarkı oluşturma

Özetle, şu ana kadar dinlediğiniz her şarkıyı üretmenize olanak sağlayan programlardır bunlar. Eğer yeteri kadar emek sarfedip, çalışırsanız siz de gayet ünlenebilecek bir şarkı yapabilirsiniz bu programlar yardımı ile.

Dilerseniz, müzik prodüksiyonu için üretilmiş en kaliteli ve en kullanışlı 5 programa bir bakalım.


Müzik Prodüksiyonu İçin En Kullanışlı 5 Program

Müzik prodüksiyonu için şu zamana kadar çok fazla program üretilmiş ve sunulmuştur. Hala daha üretilmeye devam eden bu programların çoğu tahmin edebileceğiniz üzere talepleri karşılamamaktadır dolayısıyla pek de duyulmamıştır. Biz sizler için en kullanışlı ve profesyonel 5 müzik prodüksiyon programını listeledik. Bu programlardan herhangi birini satın alıp, üzerinde biraz çalışarak istediğiniz her şekilde şarkı üretebilirsiniz. Her türlü ayarı içeren fonksiyonları ile hem eğlenceli hem de gerçekten tatmin edici programlar şunlar;

1) Fl Studio

FL-Studio

Fl Studio, dünya üzerindeki çoğu prodüktörün kullandığı bir programdır. Kullanım kolaylığı, içerik zengilniği ve kolay bulunması sebebi ile tercih edilen Fl Studio hem Apple için hem de Windows için olmasından dolayı çok fazla talep gören bir programdır. Kullanıcıların ürettiği programları bile kabul edip bünyesinde barınmaya izin veren bu güzel programı bilmeyen yoktur herhalde!

2) Logic Pro X

Logic-Pro-X

Kuşkusuz müzik prodüksiyonuyla ilgilenenlerin bildiği programların başında gelmektedir benim de favori programlarımdan birisidir.Kolay kullanımı ve içerik zenginliğiyle güzel bir programdır tek dezavantajı ise sade Apple entegreli olmasıdır. Son teknolojiler ile üretilmiş “VST” ve “Plugin”leri barındıran Logic Pro X, şu zamana kadar prodüktörlerin en büyük sorunu olan “Crash” (Kapanma) problemini en az yaşatan programlardan biridir. Tabi bunun bilgisayar ile alakası çok büyüktür dolayısıyla burada Apple firmasının kalitesi ortaya çıkıyor. Kendisi kadar programı da kaliteli olan Apple markasının bu ürünü gerçekten çok kullanışlı ve seçenekl bir programdır.

3) Ableton Live

Ableton-Live

Ableton, kullanıcılar tarafından, ilk iki program kadar tercih edilmese de aslında içerisinde bir cevher barındıran ve kullanışlı arayüzleri ile bu listede yer edinmiş bir programdır. Bu programı çok az kişi kullansa da çoğu ünlü DJ geçmişte kullanmış ya da halen kullanıyordur.

4) Cubase Pro

Cubase-Pro

Bir döneme damgasını vuran ve bu furyaya adını altın harflerle yazdıran Cubase, kısa bir süre içerisinde unutulmuştur. Fakat kendi içerisinde bulunan orijinal plug-in’leri hiç bir yerde bulamazsınız dolayısıyla bazen gerçekten ihtiyaç duyulan ve ilk 5’e girmeye hak kazanan bir programdır.

5) Pro Tools 11

Pro-Tools-11

Piyasada ki en eski müzik üretim programlarından bir tanesdir.Asıl menşeli video montaj kurgu üzerine olan bu program, hayat kurtaran kısayol tuşlarıyla sizin ilginizi çekebilir.