Erturgut Sanat ailesi olarak bugün sizler için Müziğinizi Tanıtmanın Yolları konusunu ele alacağız.. Canlı performanslar ve işbirlikleri gibi yaygın tanıtım yöntemlerinin yanı sıra, kendinizi daha geniş bir kitleye tanıtmanın çeşitli yolları vardır. Elbette çoğu internet ve sosyal ağlarla ilgili.

Günümüzde herkes sosyal medyada kendi hesabını yapabilir, hatta bir web sitesi yapabilir veya bir blog yazabilir. Çeşitli internet platformları, çalışmalarınızı sunma, benzer düşünen müzisyenler ve yapımcılar bulma, çeşitli sanal projelerde işbirliği yapma ve çok daha fazlasını yapma fırsatı sunar. Müziğinizi tanıtmanın en iyi yollarından bazıları şunlardır:

Öncelikle reklamlar :) Müziğinizi tanıtmadan önce kesinlikle kendinizde emin olmalısınız. İyi bir altyapıya ve müzik bilgisine sahip olmanız işinizi inanılmaz kolaylaştıracaktır. Müzik Kurslarımız hakkında ayrıntılı bilgi edinmek için Buraya Tıklayın. Ayrıca Ücretsiz Deneme Derslerimiz hakkında ayrıntılı bilgi edinmek için hemen bize ulaşın..

Müziğinizi Tanıtmanın Yolları

Konserler

Müziğinizi Tanıtmanın Yolları
Müziğinizi Tanıtmanın Yolları

Kulağa biraz eski moda gelse de, canlı performanslar müziğinizi tanıtmanın en iyi yolu olmaya devam ediyor. Bu genellikle anında şöhrete giden yol değildir, ancak yerel bir takipçi kitlesi oluşturmanın ve müziğinizi yaymanın çok önemli bir yolu olduğu açıktır.

Bir barda, hatta sokakta çalmaktan daha iyi bir yol yoktur. Kitlelere açık erişim elde edersiniz ve birisinin müziğinizi ilginç bulması için büyük bir şans vardır.

Tabii başta çalmakiçin bir yer bulmak başta zor olabilir. Öte yandan, bir kez bir şansınız olduğunda, birinin ilgisini çekmek için büyük bir olasılık var. Ne de olsa sosyal ağların hakim olduğu bu günlerde bile canlı müzik performansları ile hiçbir şey kıyaslanamaz.

Web Sitesi

Müziğinizi Tanıtmanın Yolları
Müziğinizi Tanıtmanın Yolları

Web siteniz, en azından çevrimiçi olarak varlığınızın bir kanıtıdır. Bir web sitesi oluşturarak, daha geniş bir kitleyi çekme fırsatı elde edersiniz.

Doğal olarak en önemlisi sayfalarınızda kaliteli içerik sağlamaktır. Kendiniz ve grubunuz hakkında bazı temel bilgilerle başlayabilirsiniz. Ancak, programınız gibi şeyler çok önemlidir. Her zaman güncel olun ve izleyicilerinize yaklaşan canlı performanslar hakkında gerekli tüm bilgileri sağlayın. Elbette müziğinizi, iletişim bilgileriniz, gelecek projeleriniz gibi şeyleri ve hatta kendi blogunuzu yazmayı unutmayın.

Yerel İşbirlikler

Müziğinizi Tanıtmanın Yolları
Müziğinizi Tanıtmanın Yolları

Bu, işinizi tanıtmanın en iyi yollarından biridir. Diğer gruplar ve müzisyenlerle işbirliği yapmaktan daha iyi bir şey yoktur. Müzik endüstrisi on yıllardır böyle çalışıyor.

Yapabileceğiniz ilk adımlardan biri, zaten iyi bir hayran kitlesine sahip bir grupla birlikte bir konser ayarlamaktır. Benzer müzik türlerini tercih eden daha fazla sayıda insanın önünde çalma şansınız olacak. Bundan daha fazlasını elde edemezsin.

Sosyal Ağlar

Müziğinizi Tanıtmanın Yolları

Sosyal ağlar çağında, bu müzik tanıtımlarının kaçınılmaz bir yoludur. Bu ağların sayısı her geçen gün artıyor, ancak en popüler olanlara bağlı kalmak yeterli olacaktır. Tabii ki, Facebook lider yeri alıyor. Hemen hemen her türlü medya ve diğer içeriği yayınlayabileceğiniz en evrensel platformdur. 

Bir diğer popüler ağ ise Instagram. Facebook’a aittir, öncelikle takipçilerinizle hızlı bir şekilde fotoğraf ve video paylaşımı için tasarlanmıştır. Instagram ile ilgili harika olan şey, medyanızı aynı anda üç büyük sosyal medya platformunda (Instagram, Facebook ve Twitter) yayınlayabilmenizdir.

Müzik Akış Uygulamaları

Müziğinizi Tanıtmanın Yolları

SoundCloud, müzisyenler için harika bir yerdir. Temelde bir sosyal ağ olmasına rağmen, aslında çok daha fazlasını sunuyor, bu yüzden ayrı olarak koyduk. Bir hesap oluşturduğunuzda, kişisel bilgileriniz, biyografiniz ve çok daha fazlası dahil olmak üzere her türlü bilgiyi paylaşabilirsiniz. En güzeli de çalışmanızı yayınlayıp takipçi kazanabilmenizdir. Birçok müzisyen burada başladı ve büyük sanatçılar olarak sona erdi.

Spotify bir açıklama gerektirmemelidir. Akış için çok az ödeme almanıza rağmen, çalma sayıları hızla artabilir ve bu, müziğinizi tanıtmanın harika bir yoludur. Bunları ücretsiz olarak çevrimiçi hale getirmek için routenote gibi toplayıcı hizmetleri kullanabilirsiniz . Bunu yaparken, parçalarınızı iTunes, Amazon müzik vb. gibi diğer birçok akış ve müzik mağazasına da yükleyebilirler.

Marka Geliştirme (PR)

Müziğinizi Tanıtmanın Yolları

Kulağa biraz garip gelebilir, ancak işinizi tanıtırken dikkat etmeniz gereken tek şey müzik değildir. Sadece ilginç kapağı nedeniyle bir albüm satın aldığınızı hatırlayın. Müzik endüstrisinin dolup taştığı bu günlerde, o ilki öne çıkarmak neredeyse imkansız görünüyor.

Potansiyel hayranları çekmenin iyi yollarından biri, ilginç bir grup veya sanatçı logosu oluşturmaktır. Ayrıca, paylaşacak malzemeniz varsa, ilgi çekici kapaklar aldığınızdan emin olun.

Müzik Yarışmaları

Müziğinizi Tanıtmanın Yolları

Bugün hem yerel hem de küresel karakterde çok sayıda müzik odaklı yetenek gösterisi bulabilirsiniz. Bunlar çoğunlukla şarkı söylemekle ilgili, ancak bazıları yaratıcı çalışmaları da teşvik ediyor. Bu grupların yarışmaları bile faydalı olabilir. Tüm bu etkinlikler müzik endüstrisinin insanlarıyla dolu, böylece birileri sizi fark edebilir.

Hayranlarla Daha Fazla İlişki

Müziğinizi Tanıtmanın Yolları

Gerçekten kaliteli bir müzik yapsanız ve güzel bir hayran kitleniz olsa bile, sanatçılara ilgisizlik birçok fırsatı kaçırabilir. Hayranlarınızla daha kişisel bir ilişki kurmanın iyi bir yolu, kişisel yaşamınızla ilgili bazı ayrıntıları paylaşmaktır.

Canlı performanslarınızı çekiyorsanız veya yeni şarkınız için bir video çekiyorsanız, hayranlara daha yakın olmanın kanıtlanmış bir yöntemi var. Çoğu insan buna “Perde Arkası” derdi. Kişiliğinizi gösterebileceğiniz kayıt sürecini ve ayrıca kullandığınız ekipman, stüdyo numaraları gibi daha fazla ayrıntıyı yakalayın. İyi bir mizah anlayışı memnuniyetle karşılanır.

Bir hayran mesajı veya yorumu alırsanız, yanıt verdiğinizden emin olun. Bu yapımda uzun vadeli bir hayran olabilir.

A’dan Z’ye En İyisi

Müziğinizi Tanıtmanın Yolları

Kayıt aşamasında kullanılan programdan, en ufak bir ritme kadar.. Tüm bu faydalı numaralara rağmen, müziğiniz mükemmel değilse, gerçekten yokuş yukarı bir savaşla karşı karşıya kalırsınız. Ayrıca, müziğiniz harika olsa bile, iyi üretildiğinden, karıştırıldığından ve ustalaştığından emin olmanız gerekir.

Modern müzik dinleyicilerinin yeni çıkanlar söz konusu olduğunda yüksek kaliteli mikslerden beklentileri vardır. Müziğiniz iyi üretilmemişse, diğer sanatçılarla karşılaştırıldığında ayakta kalamaz.