Son dönemlerde popüler olan “Kyk bursuyla yapılabilecekler” listesine biz de Erturgut Sanat ailesi olarak katkıda bulunmak istedik. Enstrüman fiyatları ülkemizde her geçen gün artmakta. Enstrümanlarda malesef kalite ve fiyat doğru oranda olduğu için artık öğrenci bütçesiyle kaliteli enstrüman bulmak hayli zorlaştı.

Ancak henüz ülkemizde kıymeti bilinmeyen, müzik dünyasında oldukça kapsamlı işlevleri olan öğrenci bursuyla en kalitelisini alabileceğiniz enstrümanlar az da olsa var.

Söz konusu enstrümanları öğrenmenin bir piyano öğrenmekten farksız olduğunu unutmayın. Sonuç itibariyle bir enstrüman öğreniyorsunuz ve mutlaka disiplinli olmak zorundasınız.

Makalemizde keşfedeceğiniz enstrümanlarla yeni müzik dallarına yelken açabilirsiniz. Ülkemizde az bilinen ve icra edilen söz konusu enstrümanlar genellikle dünya folk müziğinde önemli yere sahip oldukça kaliteli enstrümanlardır.

Listemize başlamadan önce şunu belirtmek isterim ki kyk bursunuz ile başlangıç seviyesi bir gitar da alabilirsiniz ancak burada asıl kıstas bursunuz ile söz konusu enstrümanların profesyonel modellerini yada en kalitelisini alabilirsiniz.

Mızıka

Kyk bursuyla enstrüman

Fiyat Bandı: 50 – 150 TL

Genellikle batı folk müziğinde kullanılır. Blues için oldukça uygundur. Armonika ya da mızıka, üflemeli bir çalgıdır. İtalyanca “armonica” kelimesinden türemiştir. Nefes ve dil ile çalınan delikli bir çalgıdır. İçinde borucuklara yerleştirilmiş bir dizi serbest dilin bulunduğu delikli bir kutudur. Kutu nefes vererek ve alarak ağız hizasında gezdirilince ses çıkarır.

Ukulele

Ucuza enstrüman

Fiyat Bandı: 450 – 550 TL

Gitarın en tatlılaştırılmış halı, aynı zamanda tam disiplinli bir enstrüman. Ukulele Hawaii dili’nde zıplayan pire anlamına gelen telli çalgılar ailesine ait bir enstrüman. Dört telli bir çalgı olan ukulele çoğunlukla uke olarak kısaltılır.

Kalimba

Kyk Bursuyla Alınabilinecek En Kaliteli Enstrümanlar

Fiyat Bandı: 150 – 200 TL

Kalimba, Güney Afrika’da doğmuş bir müzik aletidir. Kademeli olarak yerleştirilen metal parçaların oturduğu tahtadan bir taban şeklindedir. Kalimba, birden çok isimle tanınmakla birlikte, en yaygın olan iki adından biri de Mbira`dır.

Kazoo

Fiyat Bandı: 25 – 150 TL

Metal veya plastik bir boru şeklinde, ortalama bir dolma kalem uzunluğunda, ağız ile ses çıkartılabilen basit bir müzik aletidir. Yuvarlak kısımda yer alan bir film veya yapay zar parçacığına ağzınızdan çıkardığınız titreşimler çarpar ve ses doğar. Mırıldanarak çalınır, özellikle gitarla birlikte çok iyi bir ikilidir. Caz müzikte oldukça kullanılır.

Cura

Fiyat Bandı: 150 – 550 TL

Cura, Yörük halk çalgılarından biridir. Akdeniz ozanları tarafından çoklukla kullanılan bu çalgının uzunluğu 55–60 cm kadardır ve bağlama ailesinin en küçük çalgısıdır. Cura genellikle altı, beş, dört ya da üç tellidir. İki telli curalar da vardır.

Curalar büyüklüklerine göre değişik adlar alır. Curadan biraz büyük olanlara “cura bağlama” denir. Sesi curadan daha kalın olan cura bağlama en yaygın kullanılan cura türüdür.

Küçüktür ve sevimli görünüşü nedeniyle süs eşyası olarak çokça kullanılır Halbuki muazzam bir tonu vardır.

Enstrüman Alma Danışmanlığı

Siz de bütçenize uygun, kaliteli enstrümanlar almak istiyor ancak nereden ve nasıl araştıracağınızı bilmiyorsanız ücretsiz enstrüman alım danışmanlığı hizmetimizden yararlanabilirsiniz. Üstelik bu hizmetimizden yararlanmanız için öğrencimiz olmanıza da gerek yok. Sadece bize bir şekilde ulaşmanız yeterli olacaktır.

Daha Fazlası İçin Bize Ulaşın

Daha fazla enstrüman bilgilerine ulaşmak için bizi sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca kurslarımız hakkında ayrıntılı bilgiye ulaşmak için bizi 0507 95 96 333 numaralı telefonumuzu arayabilir ya da mesaj bırakabilirsiniz.

Aklınızda oluşan soru işaretlerini gidermek için direk sanat merkezimize de gelebilirsiniz. Özellikle önceden arayıp randevu alarak ücretsiz bir şekilde enstrüman alım danışmanımızla görüşebilirsiniz.

Erturgut Sanat Merkezine Nasıl Gelebilirim?

Sanat merkezimize İzmir’in her yerinden metroyla, otobüsle, vapurla ulaşım çok kolaydır. Karşıyaka dışından gelmek zor diye düşünmeyin sanat merkezimizin ulaşımı çok kolay, konumu da çok merkezidir.

İzmir’in neresinden isterseniz kolaylıkla gelebilirsiniz. Kaliteli bir eğitim istiyorsanız, mesafe bana uzak diye düşünmeden önce kesinlikle bir kez sanat merkezimizi ziyaret etmeli ve en azından bizimle bir kahve, bir çay içip sanat merkezimizde gerçekleşen eğitimler hakkında bilgi alıp, sıcak, samimi, eğlenceli sanat ortamımızı kendiniz görmelisiniz.

Karşıyaka Yelken Klübünün 300 metre, Bostanlı tarafına doğru  ilerisinde, halı sahaların çaprazında, Lion Kafe’nin yanında  zemin katta, Karşıyaka Yalı’ da sahilde yer almaktadır.

Aynı zamanda msn@erturgutsanatmerkezi.com mail adresimizden de bize ulaşıp hemen geri dönüş ile aklınızdaki soru işaretlerini giderebilirsiniz. Mutlu, umutlu, sağlıklı, sanat ve sağlıkla dolu günler dileriz