Erturgut Sanat ailesi olarak bugün sizler için Yeni Başlayanlar için Kolay Piyano Şarkılarını ele alacağız.. Piyano öğrenimi dünyasına yeni giriyorsanız, başlamanız için en kolay piyano şarkılarını merak edebilirsiniz. Piyanoya başladığınızda, kolay piyano şarkıları notalarda çok fazla hareket etmeyen ve oldukça basit bir ritmi olan şarkılar olacaktır. Sizin için derlediğimiz listemizi hemen çalışmaya başlayarak ritimleri çıkarabilir ve kendinizi daha iyi motive edebilirsiniz..

Tabii ki piyano çalmak aynı anda iki eli kullanmayı gerektirir. Ancak, daha önce hiç çalmadıysanız veya uzun süredir çalmadıysanız, tek elle çalabileceğiniz şarkılarla başlamak en iyisidir. Herhangi bir seviyede herhangi bir şarkıyı öğrenirken, şarkıyı birlikte çalmaya başlamadan önce her notayı ayrı ayrı öğrenmek her zaman en iyisidir.

Piyano Kursu hakkında ayrıntılı bilgi için Buraya Tıklayın.. Ücretsiz Deneme Derslerimize katılmak için bize ulaşıp randevu oluşturabilirsiniz..

Kolay Piyano Şarkıları

Bach – Prelude in C Major

Bach’ın C Major Prelude’u, piyanoda klasik müzik çalmaya başlamak istediğinizde öğrenmesi en kolay piyano şarkılarından biridir. Burada bahsedilen yeni başlayanlar için diğer kolay piyano şarkılarından bir adım daha zor çünkü klavyede daha fazla hareket ediyor ve doğru ses için iki ele ihtiyaç duyuyor. Bunun nedeni, melodinin eller arasında bölünmesi, ancak aynı anda iki notanın çalınmaması. Başka bir deyişle, iki el kullanıyor olsanız bile bir seferde yalnızca bir nota çalarsınız.

Bu şarkıyla ilgili diğer harika şey, her nota düzeninin iki kez gerçekleşmesidir. Bu yüzden, her ölçüdeki kalıbı alıp üzerinde çaldığınız zaman, yapacağınız bir sonraki şey aynı kalıbı tekrar etmektir.

Şarkıyı dinlemek için Buraya Tıklayın..

Beethoven – Fur Elise

Bach’ın Do majör Prelüdünde ustalaştıysanız, Beethoven’ın Fur Elise ile mücadele etmeye hazır olabilirsiniz. Tüm zamanların en ünlü piyano parçalarından biri, şaşırtıcı bir şekilde, iki elle çalma konusunda rahat olduğunuzda öğrenmesi en kolay piyano şarkılarından biridir.

Fur Elise’in ilk bölümü, yeni başlayanlar için en iyi kısmı. İkinci bölüm teknik olarak oldukça büyük bir sıçrama, bu yüzden bir süre sadece ilk bölümü çalmayı hedefleyin. Zaten herkesin bildiği bir şey bu ve arkadaşların çok etkilenecek!

Şarkıyı dinlemek için Buraya Tıklayın..

Tchaikovsky – Swan Lake Theme

Öyle görünmese de, bu parçayı bu özel öğreticiyi kullanarak öğrenmek de kolaydır. Kolayca başlamayı ve zaman ayırmayı unutmayın. Bütün şarkıyı bir günde öğrenmek zorunda değilsin. Tüm haftanızı alsa bile, yeni piyano çalma becerilerinizi sergilerken arkadaşlarınızı “büyüleyebildiğiniz” zaman buna değecektir.

Şarkıyı dinlemek için Buraya Tıklayın..

Johann S. Bach – Musette in D Major

Biraz daha klasik bir şeye hazır mısınız? Bach’ın bu canlı parçası, biraz meydan okuma arayan acemi piyanistler için idealdir. “Musette in D Major” basit ritimlere sahiptir, ancak canlı temposu ve on altıncı notaların sık kullanımı, zorluğu bir adım öteye taşır. Yavaş ve istikrarlı gitmek, bu şarkıyı fethetmenin anahtarı olacak.

Şarkıyı dinlemek için Buraya Tıklayın..

Jacques Offenbachm – Barcarolle

Barcarolles geleneksel olarak Venedik gondolcuları tarafından söylenirdi ve tipik olarak gondolcunun vuruşunu anımsatan bir ritmi izlerler. Offenbach’ın parçası da bir istisna değil, orta tempoda 6/8 metreye yapışıyor. Bu şarkı boyunca iki eliniz de meşgul ama her zaman C’ye bağlı kalın, bu yüzden büyük hamleler yapma konusunda endişelenmenize gerek yok.

Tam adı “Belle nuit, ô nuit d’amour” olarak da bilinen “Barcarolle”, şimdiye kadar yazılmış en ünlü barcarolle olarak kabul edilir ve onu yeni başlayanların repertuarına unutulmaz ve etkileyici bir katkı yapar.

Şarkıyı dinlemek için Buraya Tıklayın..

Daha Fazlası İçin Bize Ulaşın

İzmirde yapılan sanat etkinliklerine, galerilere, konserlerine ve daha fazla kültür sanat haberlerine sitemizin blog sekmesini takip ederek ulaşabilirsiniz.

Daha fazla enstrüman bilgilerine ulaşmak için bizi sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca kurslarımız hakkında ayrıntılı bilgiye ulaşmak için bizi 0507 95 96 333 numaralı telefonumuzu arayabilir ya da mesaj bırakabilirsiniz.

Aklınızda oluşan soru işaretlerini gidermek için direkt sanat merkezimize de gelebilirsiniz. Özellikle önceden arayıp randevu alarak ücretsiz bir şekilde hocalarımıza danışabilirsiniz. Deneme dersinde hangi sanat alanına yatkın olduğunuzu keşfedip kendinizi istediğiniz alanda geliştirebilirsiniz.

Erturgut Sanat Merkezine Nasıl Gelebilirim?

Sanat merkezimize İzmir’in her yerinden metroyla, otobüsle, vapurla ulaşım çok kolaydır. Karşıyaka dışından gelmek zor diye düşünmeyin sanat merkezimizin ulaşımı çok kolay, konumu da çok merkezidir.

İzmir’in neresinden isterseniz kolaylıkla gelebilirsiniz. Kaliteli bir eğitim istiyorsanız, mesafe bana uzak diye düşünmeden önce kesinlikle bir kez sanat merkezimizi ziyaret etmeli ve en azından bizimle bir kahve, bir çay içip sanat merkezimizde gerçekleşen eğitimler hakkında bilgi alıp, sıcak, samimi, eğlenceli sanat ortamımızı kendiniz görmelisiniz.

Karşıyaka Yelken Klübünün 300 metre, Bostanlı tarafına doğru  ilerisinde, halı sahaların çaprazında, Lion Kafe’nin yanında  zemin katta, Karşıyaka Yalı’ da sahilde yer almaktadır.

Aynı zamanda msn@erturgutsanatmerkezi.com mail adresimizden de bize ulaşıp hemen geri dönüş ile aklınızdaki soru işaretlerini giderebilirsiniz. Mutlu, umutlu, sağlıklı, sanat ve sağlıkla dolu günler dileriz..

Adres / Erturgut Sanat Merkezi Nerede?

Cemal Gürsel Caddesi (Yalı Caddesi) No: 426 Bayerler Apartmanı – Zemin Kat Daire. 1 Karşıyaka / İzmir

İzmir sanat kursları arasından, müzik kursu arayışında olanlar için, enstrüman çalıp, enstrüman kursu alıp yeni bir hobi edinmek isteyenler için, Erturgut Sanat Merkezi bir çok enstrümanın dersi sunıyor! İzmir müzik kursu bakımından çok şanslı bir yer, bir çok seçenek var! Siz de müzik kursu almak istiyorsanız Erturgut Sanat’a davetlisiniz, siz istekli olun ve gerisini bize bırakın!

Erturgut Sanat Ailesini her zaman ziyaret edebilirsiniz.