Erturgut Sanat ailesi olarak bugün sizler için Klasik Müzik Piyanisti Ve Pop Müzik Piyanisti Farkları konusunu ele alacağız.. Klasik piyano mu yoksa pop piyano mu? Piyanonuzun çalmasından bahsederken verilecek basit cevap şudur: İkisiyle de eğlenin. Daha fazla çeşitlilik, müzik yapmanın tüm büyüleyici ve karmaşık unsurlarını birbirine bağlamak için daha fazla şans verir.

Bir perspektife oturtmak gerekirse, Mozart oturup bir “klasik müzik” parçası yazmaya karar vermedi. Zamanının tarzında müzik yazdı. Bunu günümüzün pop müzisyenleriyle karşılaştırın ve pek bir fark yok.

Piyano Kurslarımız hakkında ayrıntılı bilgi edinmek için Buraya Tıklayın. Ayrıca Ücretsiz Deneme Derslerimize katılmak için hemen bize ulaşıp ücretsiz randevu alabilirsiniz..

Klasik Müzik Piyanisti Ve Pop Müzik Piyanisti Farkları

Klasik Müzik İçin Piyano

Klasik Müzik Piyanisti Ve Pop Müzik Piyanisti Farkları
Klasik Müzik Piyanisti Ve Pop Müzik Piyanisti Farkları

Klasik müzik size piyano becerilerinde çok güçlü bir temel sağlar. Ses kaydı icat edilmeden önce müziği duymanın tek yolu canlı bir müzisyen dinlemekti. Bu, amatör müzisyenler için veya öğretim amaçlı birçok müzik yazıldığı anlamına geliyordu. Bu müziğin özlü bir yapısı, basit beste teknikleri, yönetilebilir teknik gereksinimleri ve temel armonileri vardı. “Klasik müzik”, piyano ve beste becerilerinizi geliştirmenin harika bir yoludur.  

İşte popüler bir örnek, The Anna Magdalena Notebook’tan Musette. Bu ünlü müzik koleksiyonu, 7 klasik müzik döneminden biri olan Barok dönemine (1600-1750) aittir. Klasik müzik döneminin en iyi bestecilerinden biri olan Johann Sebastian Bach tarafından ikinci eşi Anna Magdalena’ya takdim edilmiştir 

Popüler Piyano Müziği

Klasik Müzik Piyanisti Ve Pop Müzik Piyanisti Farkları
Klasik Müzik Piyanisti Ve Pop Müzik Piyanisti Farkları

Popüler müzik çalmak, kulağınızı, nabzınızı (zamanda çalma ve ritmi hissetme) geliştirmenin harika bir yoludur, metronom ve akıcılıkla da pratik yapabilirsiniz . Bunun nedeni, çaldığınız şarkıların çoğunun size tanıdık gelmesidir. Bu nedenle popüler şarkılar daha çabuk öğrenilebilir ve büyük bir tatmin duygusu sağlar. Pop müziğin diğer avantajı, dinleyicilerinizin ona aşina olacak olmasıdır. Böylece, çaldığınızı duyduklarında hemen bir bağ kuracak ve takdir edeceklerdir.  

Kendinizi geleneksel piyano notalarından gerçekten kurtarmak istiyorsanız, pop müzik akor sembolleri aracılığıyla bir yol sağlar. Pop Piyano kursundan “All of Me” , size akor sembollerinin nasıl çalıştığını ve farklı akor kalıplarıyla kendinize nasıl eşlik edeceğinizi öğretir, piyano notasına gerek yok, sadece siz ve piyanonuz.

Ed Sheeran’ın “Perfect” harika bir örneğidir. Bu parça, yukarıdaki klasik örneklerden çok daha karmaşıktır. Ancak, çok tanıdık olduğu için akıcılığa ulaşmak nispeten basit olacaktır. Deneyin ve yeni bir zaman işareti öğrenirken kulağınızın size nasıl rehberlik ettiğini deneyimleyin.

Klasik Müzik Piyanisti Ve Pop Müzik Piyanisti Farkları